Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kaymakam uçtu!

Kaymakam uçtu!
  • 20.04.2017
  • 1.438 kez okundu

Samandağ’da başlayan “Yamaç Paraşütü” uygulamasının son meraklısı, İlçe Kaymakamı Cahit Çelik oldu. Kaymakam, yüzlerce metre yüksekte, denizin ve yeşil ormanların üzerinde 25 dakika süreyle yamaç paraşütünde uçtu.

Samandağ’ın yeni cazibe merkezi olabilecek uygulaması, Kapısuyu’ndaki kalkış pistinde başlıyor. Alınan bilgiye göre; kamera çekimi, fotoğraf, ön hazırlıklar ve havada 25 dakika uçuş dahil, 250 TL’ye yamaç paraşütü yapılabiliyor.
-İLGİ YÜKSEK-
Samandağ’ında yapılan yamaç paraşütü büyük ilgi görüyor. İlçeye ‘cazibe merkezi’ konumu kazandırabilecek olan yeni uygulamadan İlçe Kaymakamı Cahit Çelik de yararlandı. Kaymakam Çelik, önceki gün yamaç paraşütü ile Samandağ semalarında uçtu, gökyüzünde seyre çıktı. Kendisi de bizzat yamaç paraşütü yapan Samandağ İlçe Kaymakamı Cahit Çelik, uçuş ardından izlenimlerini şöyle aktardı:
“Yamaç paraşütü yapan sporcular bizleri ilk ziyaret ettiklerinde, ilçemizin Musa Dağı eteklerinin yamaç paraşütü için elverişli olduğunu ifade ettiler. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesinden take-off pisti olarak yapılması planlanan yere yol çalışması yapılması talebimiz oldu. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi harekete geçerek çalışma başlattı. İş makineleri, pistin kullanışlı hale getirilmesi için zemini düzelterek, yamaç paraşütçülerinin daha rahat kullanımını sağlayacak hale getirdi.
İlk etapta tesviyesi yapılan Samandağ yamaç paraşüt kalkış pistinin kısa sürede uçuşa hazır hale getirilmesiyle birlikte, yamaç paraşütçüler, pist ile uçuş bölgesinde deneme yaptı. Çok güzel sonuçlar alan yamaç paraşütçüleri, Samandağ’ın da bu sporun daha rahat ve keyifle yapılabilecek nokta olduğunu belirterek kısa sürede burasının da cazibe merkezi haline gelebileceğine işaret ettiler. Take-Off pisti ve oraya ulaşımı sağlayan yolun yapılmasında emekleri olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e ve başından beri bu pistin yapılmasında emekleri olan Kapısuyu Mahalle Muhtarımız Hanifi Söker’e çok teşekkür ediyorum. Bu pist, İskenderun’daki pistten sonra Doğu Akdeniz’deki ikinci pist. Gökyüzünden Samandağ’ına bakmak, o tarihi mekanları, Akdeniz’i, Kel Dağını bir de gökyüzünden seyretmek müthiş bir duygu. Herkesi bu duyguyu yaşamaya davet ediyoruz. İlçemiz doğasıyla, rüzgarıyla, tarihiyle, deniziyle çok daha ileri noktalarda olmayı hak eden bir ilçedir.”
Bu arada, özel bir kuruluşça başlatılan Samandağ ilçesindeki yamaç paraşütü uygulamasının, Kapısuyu yolundaki Dor Mabedi yanındaki kalkış pisti yanında yapıldığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre, başvuranlar 250 TL karşılığı 25 dakika havada uçma, kamera çekimi, fotoğraf gibi hatıra özelliği olabilecek uygulamalar ve ön hazırlık olmak üzere toplamda 1 saat süreyle yamaç paraşütü heyecanı yaşanabilecek. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ