Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Kayseri’den sonra Sıra Diyarbakır da

Kayseri’den sonra Sıra Diyarbakır da
  • 02.03.2021
  • 2.552 kez okundu

Gastronomi alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan Hatay, Gaziantep ve Afyonkarahisar’ın ardından, önce Kayseri, şimdi de Diyarbakır bu yönde çalışmalarını başlattı. Rekabet artarken, kentlerin kendi özelindeki çalışmaları ise sürüyor.

Hatay, Gastronomi Kenti ünvanını almasından bu yana çalışmalarını gerek Büyükşehir Belediyesi ve gerekse Valilik eliyle sürdürürken, diğer kentlerin bu alandaki rekabeti ise yeni isimleri listeye eklemeyi sürdürüyor. Bugüne kadar Hatay, Gaziantep ve Afyonkarahisar’ın dahil olduğu alana en son katılan isim Kayseri olurken, Diyarbakır da UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olmak için girişimde bulundu, kentteki bütün tarafların içerisinde bulunduğu bir çalışma grubu oluşturdu.
-GÜÇLÜ ŞEHİRLER-
Bu konuda bir açıklama yapan ve Hatay’ı da örnek gösteren Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “İnsanlığın lezzet serüveninin başladığı yerdeyiz. Türkiye’de Yaratıcı Şehirler Ağı’nda Gaziantep, Hatay ve Afyon var. Diyarbakır da inşallah dördüncü şehir olur. O şehirlerimizin çok güçlü gastronomileri var. Onların yanında yeni bir gastronomi şehri olarak yer almak istiyoruz” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ