Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kazı Başlıyor

Kazı Başlıyor
  • 29.10.2020
  • 215 kez okundu

HATSU; Antakya içme suyu şebekesini yenileme projesi kapsamında, ilçede 104 km uzunlukta içme suyu hattı döşemesi yapmak üzere kazılara başlıyor.

Amaç: Su kaybının önlenmesi, sağlıklı içme suyu temini…

HATSU, Antakya ilçesindeki abonelere sağlıklı içme suyu temini ve kayıp kaçağını önlemeye yönelik olarak, içme suyu hattı çalışması başlatıyor. HATSU, kaç yılda biteceği belli olmayan bu çalışması kapsamında 104 km uzunluğunda yolu kazarak, yeni içme suyu boruları döşeyecek.
HATSU’dan, proje ile ilgili şu bilgi verildi:
“Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Antakya ilçe merkezine temiz içme suyu iletecek ve yeterli içme suyu temin etmek adına ‘Antakya Merkez İçme Suyu İkmal İnşaatı’nda çalışmalara başladı. İlçe merkezindeki mahallelerin gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanan, asbest, pik döküm ve PVC boruları ise bu çalışma içerisinde bertaraf edilecek. Dev proje kapsamında muhtelif çaplarda, basınca dayanıklı, uzun ömürlü duktil ve polietilen borulardan oluşan 104 km içme suyu hattı çalışması yapılacak.”
Proje sayesinde, yer altında oluşan su kayıplarının da önüne geçileceğini altını çizen HATSU, proje ile beraber; 12 bin 500 abone bağlantısı, 500 ve 7500 m3’lük olmak üzere iki adet yeni içme suyu deposu, vantuz odaları, vana odaları, tahliye odaları ile debimetre odalarının yapılacağını belirtti.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ