Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Kendinizle ne kadar barışıksınız ya da küs?

Kendinizle ne kadar  barışıksınız ya da küs?
  • 06.03.2020
  • 1.240 kez okundu

Kendinizden çok şey bulacağınız muhteşem bir kahkaha tufanına hazır olun. Bizden, bizim içimizden sımsıcak bir komedi… Oya Başar ve Begüm Birgören’ü Antakya sahnesinde buluşturacak olan Plastik Aşklar, sezonun en iyi komedi oyunu olmaya aday.

Hiç düştünüz mü, içinizdeki terk edilişin tuzağına? Bu soruyu size soran oyun, deneyimli tiyatro oyuncusu Oya Başar ile Begüm Birgören’ü, Antakya’da, Hataylı tiyatro severlerle bir araya getiriyor. 24 Nisan Cuma günü saat 21.00’da Antakya Kültür Merkezi’nde ‘perde’ demeye hazırlanan oyun için paylaşılan bilgi şöyle:
“Plastik Aşklar, tıpkı yaşadığımız zamandaki aşklar gibi… Bu yapaylıkla dalga geçebildiniz mi? Gittiğiniz her ortamda, hayatın en ortasında yüzünüze iliştirdiğiniz bir Mona Lisa gülüşüyle sıyrılabildiniz mi, tüm olumsuzluklardan, aşktan, sevdadan? Bir tarafta eğitimli, kültürlü, hayatla eğlenebilen, avam, ama bir o kadar da alaturka bir kadın ve diğer tarafta çekingen, kendini savunmaktan korkan, geleneklerden bihaber saf bir kadın… Mayıs ayı, Hıdırellez günü, doğa uyanmaya, baharı getirmeye hazırdır. Farklı geçmişlerden, farklı serüvenlerden gelen bu iki kadın, kendi baharlarını, karşılaştıkları bu gecede acaba neye evirecekler.
Kendinizden çok şey bulacağınız muhteşem bir kahkaha tufanına hazır olun. Bizden, bizim içimizden sımsıcak bir komedi… Plastik Aşklar, sezonun en iyi komedi oyunu olmaya aday, seyirciye unutamayacağı dakikalar vadediyor.”
Ali Cüneyt Kılcıoğlu’nun yazdığı, Orçun Ucal’ın yönettiği iki kişilik tiyatro oyunu, ‘Plastik Aşklar’, günümüzün plastikleşen ilişkilerini, hızla tükenen duygularını, iki kadının hikayesiyle, komik ve eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Bu oyunu kaçırmak istemeyenler, oyunun biletlerini, “biletix” ya da Antakya Saray Caddesi’ndeki Saray Saatçilik üzerinden alabilecekler.
-SAHNEDE-
Oyuncu Begüm Birgören ile sahneye koyduğu “Plastik Aşklar” adlı tiyatro oyunu turnesi kapsamında, İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde sevenleriyle bir araya gelen deneyimli sanatçı Oya Başar, oyunun genel sanat yönetmeni Fatih Küçük’ün kendisine yaptığı sürprizle, doğum gününü seyircileri ile beraber kutlamış ve pastasını da sahnede kesmişti. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ