Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Kent büyüyor, gelişiyor, güzelleşiyor

Kent büyüyor, gelişiyor, güzelleşiyor
  • 28.07.2017
  • 975 kez okundu

Samandağ Belediyesi’nden hizmet atakları tüm hızıyla devam ediyor

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nün kentin genelinde sürdürdüğü asfalt, yol yapım ve kaldırım yenileme çalışmalarının eş zamanlı olarak tüm hızıyla devam ettiği bildirildi. Yapılan çalışmalar kapsamında kentin büyüdüğü, geliştiği ve güzelleştiği vurgulandı.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları doğrultusunda, Tomruksuyu Mahallesi’nde park yapımının tamamlandığı ve Deniz Mahallesi’nde 1200 metrekarelik bir alanda park yapımına başlandığı belirtildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri işbirliğiyle gerçekleştirilen park yapımının en kısa sürede tamamlanacağı ifade edildi.
Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kente güzellik katan çalışmaları şöyle sıralandı:
“Mağaracık Mahallesi’nde Ğayn (sugözü) etrafının çevre düzenleme çalışması tamamlandı. Kurtderesi Mahallesi Sait Döner Caddesi’nde yol genişletme. Mızraklı Mahallesi’nde yol yapım çalışmaları. Camal Gürsel Mahallesi 35. Sokak ara yolunda yol yapım çalışması. Ova Caddesi 22. Sokak’ta asfalt öncesi çalışması. Vakıflı Mahallesi’nde yol dolgu çalışması. Cemal Gürsel Mahallesi’nde 104. Sokak’ta yol çalışması. Adana Sokak’ta yol çalışması. Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle koordineli olarak milleha etrafında moloz temizliği gerçekleştirildi. Park ve Bahçe Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle Meydan Mahallesi ana caddesinde yolu kapatan kamışlıklar budandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Sutaşı Mahallesi’nde temizlik çalışması gerçekleştirildi. Mahalle arasında atılı olan kaba çöpler toplandı. İnşaat artığı ve benzeri ağır atıklar iş makinalar vasıtasıyla taşındı. Hatay Büyükşehir ve Samandağ Belediyesi işbirliğiyle, Atatürk Mahallesi Liman Caddesi’nde kaldırım yapım çalışması. Kuşalanı ve Koyunoğlu Mahallesi’nde yol açma çalışması. General Şükrü Kanatlı Mahallesi’nde yol açma ve tesviye çalışması yapıldı. Çöğürlü Mahallesi’nde yol düzenleme çalışması. Huzurlu ve Çanaoluk Mahallelerinde eş zamanlı çalışmalar.” -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ