Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Kent ortası, tek ağaç yok…

Kent ortası, tek ağaç yok…
  • 27.06.2019
  • 693 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’nden geçirdiği mini çevre yolu ve çevresi, yeşile hasret. Tek ağaç bile olmayan bölgede, ciddi bir ağaçlandırma yapılması gerektiği belirtiliyor.
Bir okurumuz, yeni açılan yolun asfalt ve çevresinin beton yapılarla kaplı olduğunu kaydederek; yol, alan ve refüjlerde ağaçlandırma yapılması gerekliliğine dikkat çekti ve şunları paylaştı:
“Yeni açılan cadde, bulvar ve refüjlerde ağaçlandırma çalışmalarına hız verilmeli! Yeşil bir kent için, herkes elini taşın altına koymalı! Memleketimizin daha yeşil bir görünüme kavuşması ve herkesin yaşamaktan mutlu olacağı, rahat nefes alacağı bir kent için yetkilileri göreve davet ederken, doğaya ve yeşillendirmeye önem veren herkesi, bulundukları noktada ağaç dikimi yapmaya davet ediyorum. Yaşadığımız caddelerde, ortamlarda yapacağımız ağaç dikimiyle, kentin yollarına ve içine ayrı bir hava katarak, yeşil bir kentin oluşmasına katkıda bulunabilir, hatta kent merkezlerine belli miktarlarda ve belli yoğunluklarda dikilecek ağaçların, bir perde oluşturarak gürültü kirliliğini azaltması yanı sıra, havadaki oksijen miktarının artmasını sağlayabiliriz. Bu bölgedeki yol kenarlarının ağaçlandırılması ve gerekli düzenlemelerin yapılması halinde, araç trafiğinin yanı sıra, insanların yürüyüş yapabileceği bir bölge haline dönüşmesi sağlanabilir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ