Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları

Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları
  • 28.05.2018
  • 446 kez okundu

Yıkım faaliyetlerine devam

Antakya Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkım işlemlerinin devam ettiğini duyurdu. Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında, hak sahipleriyle anlaşmaların sağlandığı, ekonomik ve fiziksel ömrünü tamamlamış, hali hazırda hak sahibince terki sağlanmış ve boş olan metruk riskli yapıların yıkım çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ömrünü tamamlamış bu riskli alandaki yapıların anlaşma sağlanmış olan hak sahiplerinin de onayı alınmak suretiyle yasal çerçevede yıkımlarının gerçekleştirildiği belirtildi, ekonomik ve fiziksel ömrünü yitirmiş harabe ve metruk olan bu yapıların varlığının her bakımdan çevre ve insan sağlığı açısından da tehdit oluşturduğu da ifade edildi.
Açıklamaya göre, şu ana kadar Emek ve Aksaray Mahallesi’nde bulunan metruk yapıların yıkımlarının gerçekleştiği ifade edilirken, hak sahiplerince anlaşmalar sonucu belediyeye devri yapılan bu riskli ve metruk yapıların yıkım çalışmalarının devam edeceği belirtildi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ