Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Kepler uçuştu…

Kepler uçuştu…
  • 08.05.2018
  • 1.742 kez okundu

Hatay MKÜ Tıp Fakültesi 143 mezun verdi.143 Genç pırıl pırıl doktor, şifa vereceği yurdun değişik yerlerine gitmek üzere yakında kura çekecek. MKÜ Tıp’ta okul 1’inciliğini Salih Karvanlı adlı öğrenci aldı.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi’nden 143 genç doktor mezun oldu. Pırıl pırıl yeni doktorlar, yurdun değişik köşelerinde hastalara şifa dağıtmak üzere yakında kura çekecek.
MKÜ Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni geçtiğimiz Cuma günü Tayfur Sökmen Kampüsü amfi tiyatro alanında gerçekleştirildi. 143 genç hekimin mezun olduğu 6. dönemde mezun olan hekimler kadar aileler de töreni heyecanla izledi.
Törenin açılış konuşmasını yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, özetle şunları söyledi:
“Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir. Sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Mustafa Kemal Üniversitesi olarak, sizden; bu memleket için, vatan için işinizi en iyi şekilde yapmanızı bekliyoruz. Meslekte dürüstlük çok önemli, mesleği yükseltin. Bizim amacımız hastanın iyileşmesi, hastanın canının kurtarılması gibi süreçlerde öğrencimizin elinden gelen çabayı göstermesini sağlamaktır. Bu zorlu süreçte sizleri yetiştiren hocalarımıza ve ailelerinize çok teşekkür ediyorum.”
Üniversite Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen ise 143 genç hekimi mezun ediyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Hekimlik mesleğinin her dönemde ve her toplumda geçerliliği olan kutsal bir meslek olduğunu belirten Prof. Dr. Yusuf Önlen, şöyle devam etti:
“Meşakkatli tıp mesleği; insanı yaşatmayı, insan acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli sağlıklı bir hayat sunmayı amaçlar. Daha yolun başındasınız. Meşakkatli olan bu yolda, Mustafa Kemal Üniversitesi ailesi olarak her zaman yanınızda olacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu yolda dürüst olun, sabırlı olun, çalışkan olun, fedakar olun. Gittiğiniz yerde her şeyin en iyisini yapmaya çalışın.”
Yapılan açılış konuşmalarının ardından dönem birincisi Salih Karvanlı, diplomasını Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu’ndan alırken, dönem levhasını mezuniyet kütüğüne Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya ile birlikte çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat Yemini edildi. Hipokrat Yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı.
Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
-Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ