Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kerimoğlu’dan teşkilat ziyaretleri

Kerimoğlu’dan teşkilat ziyaretleri
  • 13.12.2017
  • 1.238 kez okundu

Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, ülke genelindeki teşkilatlarına yönelik ziyaretlerde bulundu.
Konya Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler günü programına katılan, hasta ve hasta aileleri ile birlikte olarak dernek yöneticileri ve hastaların sorunlarını dinleyen Kerimoğlu, sıkıntıların çözülmesi yönünde çalışmalar başlatacaklarını dile getirdi. Kayseri Talasemi ve Lösemililer Derneği Hasta ve Hasta Aileleri Konukevinin açılışına katılan Kerimoğlu, yönetici ve hastalardan gelen sorun ve istekleri dinledi, gereğini yetkililere ileteceklerini bildirdi.
Kerimoğlu; Batman Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Meleddin Yıldırım’ı da ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Bölge’de yaşanan sorunlar konusunda Yıldırım’dan bilgiler alan Kerimoğlu, daha sonra Batman Bölge Hastanesi Talasemi Merkezini ziyaret etti, hastaların tedavi olduğu bölümle ilgili incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgiler aldı. Ardından Batman İl Sağlık Müdürlüğü görevine yeni atanan Uzm.Dr.Osman Sünger’i makamında ziyaret eden Kerimoğlu, yeni görevinin hayırlı olması temennilerini dile getirdi. Kerimoğlu, ayrıca federasyonun çalışmaları kapsamında 22-23 Aralık 2017 tarihleri arasında Batman ilinde hekim, hasta ve hasta ailelerine yönelik olarak yapacakları birer günlük bölgesel eğitim çalışmaları hakkında bilgiler aktardı, bu konuda İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Osman Sünger’den eğitim çalışmasının desteklenmesi yönünde talepte bulundu.
İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Osman Sünger’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Batman ilinde talasemi konusunda yapılan çalışmalar konusunda Kerimoğlu’na bilgiler aktardı, hastalığın önlenmesi ve mevcut hastaların sorunlarının çözülmesi için dernek-federasyon yetkilileriyle birlikte ortak çalışmalar yapılmasının önemine değindi. Kerimoğlu, ziyaretinin anısına Uzm. Dr.Osman Sünger’e plaket takdim etti. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ