Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Kesk alanlarda…

Kesk alanlarda…
  • 29.08.2019
  • 548 kez okundu

İnsanca bir yaşam, güvenceli iş ve gelecek istiyoruz!

KESK üyesi sendikalar, Hatay Eğitim Sen ve Hatay SES ortak basın açıklamasında, kamu çalışanlarının insanca bir yaşam, güvenceli bir iş ve gelecek beklentisinde olduğu kaydedildi. Eğitim Sen ve SES Hatay teşkilatları adına kaleme alınan basın açıklamasında, toplu sözleşmede hakem kuruluna giden süreç özetlendikten sonra şöyle denildi:
“Demokratik ve özlük haklarımızın hiçbiri masada değil. Grevli toplu iş görüşmeleri talebi, iş güvencemiz, haksız hukuksuz ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine iadeleri, 3600 ek gösterge, tüm atamaların kadrolu yapılması ve daha birçok konu masada değil.”
Yandaş konfederasyon, kamu emekçilerini masada satmıştır…
Hatay Eğitim Sen adına Şube Örgütlenme Sekreteri Hizam Hasırcı ve SES Hatay Şubeleri adına Servet Alkan imzasıyla kaleme alınan basın açıklamasında, ortak istekler de ana başlıklar halinde şöyle sıralandı:
“Haksız, hukuksuz şekilde ihraç edilen tüm kamu emekçileri görevlerine derhal iade edilsin, OHAL Komisyonu lağvedilsin. .Grevli toplu sözleşmeli sendika hakkı sağlansın. 3600 ek gösterge tüm kamu ekçilerine koşulsuz verilsin. Torpil ve yandaşçılık son bulsun, atamalarda liyakat esas alınsın. İnsanca yaşanacak ücret ve güvenceli çalışma koşulları sağlansın. OHAL’i kalıcı hale getiren düzenlemeler ve anti demokratik uygulamalar kaldırılsın. İşyerlerinde kreş hakkı olsun.
Bu karanlık tablodan tek çıkış yolu, yetkinin asıl sahipleri olan kamu emekçilerinin ortak sorunları için bir araya gelmesinden, ‘hak verilmez, mücadele ile alınır’ ilkesi ile ortak mücadeleyi yükseltmesinden geçmektedir.
Yaşasın grevli toplu sözleşme hakkımız. Güvenceli iş, güvenceli gelecek istiyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ