Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

KEŞKE’ymiş !!! Benim de evim yansa’ymış !!!

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 04.08.2021
  • 251 kez okundu

Son yangınlarda, evi, her şeyi yitip giden vatandaşlar için konuşan (!) AKP’li Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i dinlerken, insanın kanı donuyor, ki SAVCILAR bir tarafa, Ankara’nın hakimleri buna NE diyecek, insan olan merak ediyor…


Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, çok cüzi faizlerle, istedikleri şekilde evleri tekrar yapılacak. Yani ben şunu söylüyorum… Evi çok eski olan vatandaşlar, yani bunu söylemek belki çok doğru değil ama… ‘Keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler diye düşüyorum!”

Hep aynı süreç işliyor…

Gelen tepkiler ve

“Açıklamam yanlış anlaşıldı ve çarpıtıldı…” deyişi !

ÖZÜR DİLERİM mi ?

Yok !

Çarpıtılan kelimeler, var !
Kelimeleri çarpıtanlar, var !

Oysa ki, onca yitip gidenin ardından yakılan ağıtlarda durup da ÜLKEME YARDIM EDİN diyenleri HAİN ve neredeyse VATAN HAİNİ ilan edenlerin, asıl bu noktada durması ve UTANMASI gerekiyor ! #HelpTurkey etiketi ile dünyayı Türkiye’ye YARDIM için ayaklandırmaya çalışanlara işaret eden ve “Devletimizi aciz göstermek için başlatılmıştır” diyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, asıl, ‘KEŞKE BİZİM DE EVİMİZ YANSAYDI’ cümlesini sarf edecek kadar ileri gidenler için konuşması ve işte o kelimeler için HAD bildirmesi gerekiyor !

O etiketi paylaşanlardan biri de benim, Sayın Altun…

SUÇ’sa, ben de SUÇLU’yum !

Hani demişsiniz ya, “Yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası, ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır” diye… Yetmemiş, neredeyse bir ÖRGÜT şeması çizip, hepimizi de oraya yerleştirmişsiniz !

Oysaki…

SUÇ işlemek için değil, kiralık uçakların gölgesinde ilerleyen tartışmalar içinde yanıp giden milli serveti, ölüp giden insanımızı, yanıp kül olan evleri-ahırları, hayvanları etiketledik, #HelpTurkey içine… Etiketlerken de, “Bize yardım edebilecek tüm ülkelere seslenmek istiyorum… 112 adet yangın sebebiyle perişan ve harap olduk… Halen devam etmekte olan yangınlar çok güçlü… Bunları söndürmeye yetecek adette uçağımız yok… 8 insanı, sayısız hayvanı ve ormanlarımızı kaybettik… Lütfen bize yardım edin… Sadece bir dünyamız var… Lütfen bu mesajı yayın… Bizim, çok acil olarak dünya çapında sesimizi duyurmaya ve yardıma ihtiyacımız var…” dedik !

SUÇ bu mu, Sayın Altun ?
SUÇLU olan bizler miyiz ?

Ülkesi için kalbi kelimelerle, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği gibi uluslararası kurumlardan destek talep eden, bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşarak kampanyaya destek verenler HAİN mi ?

Ardından yaşananlar ise trajikomik hallerimizin son (!) hali !!!

Niye mi ?

Kampanyayı eleştirenler, #Wedontneedhelp, demişler… Yani, YARDIMA İHTİYACIMIZ YOK ! #StrongTürkiye, yani GÜÇLÜ TÜRKİYE diye ekleyip, #TürkiyeTürkiyedenBüyüktür gibi etiketlerle, Türkiye’nin yangın söndürme çalışmalarında yardıma ihtiyacı olmadığını savunmuşlar !

Sorsak mı ?

Türkiye’ye kaç ülkeden yardım geldi, diye ?
Türkiye, kaç ülkeye bunun için teşekkür etti, diye ?

Hatta, NİYE UÇAĞIMIZ YOK, diye ?

Sorsak mı ?

Her sene tekrar ettiğimiz bu acizlik için İSTİFA mekanizması nerede, diye !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ