Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Kg. 5 Tl Olmalı…

Kg. 5 Tl Olmalı…
  • 03.09.2019
  • 1.466 kez okundu

TOKDEMİR, Hükümetten, pamuk üreticisine sahip çıkmasını istedi

Hatay Milletvekili, aynı zamanda pamuk çiftçisi de olan İsmet Tokdemir, hükümetten, pamuk üreticisine sahip çıkmasını istedi. Hükümetin, tarıma ve tarımcıya sahip çıkmasını isterken, pamuk taban fiyatının acilen 5 TL şeklinde açıklanmasını isteyen Milletvekili İsmet Tokdemir, şöyle devam etti:
“Çiftçilerimizin; mazot, gübre, ilaç ve elektrik sorunlarıyla boğuşarak zorluklarla yetiştirdiği pamuk mahsulünün kilogram fiyatının en az 5 TL ve destekleme priminin en az 1,25 TL olarak açıklanması gerekmektedir. Hasat dönemi içerisinde ithalat vergilerinin düşürülmemesi, tam aksine yükseltilmesi gerekmektedir. Bu uyarılarımız yerine getirilmezse; çiftçilerimizin büyük zarar edeceğini, önümüzdeki yıllarda kimsenin pamuk ekemeyeceğini, dışarıdan yüksek miktarda döviz ödeyerek pamuk ithal edilebileceğini üzülerek belirtmek isterim. Ayrıca tarımsal sulamada baraj imkanlarından yararlanan çiftçilerimiz ile elektrik gücüyle sulama yapan çiftçilerimiz arasında adaletin sağlanması için destekleme primlerinde bu hususların dikkate alınması gerekmektedir.
TBMM’de çiftçilerimizin sorunlarını defalarca dile getirdik, Yeni Yasama Yılı’nın açılmasıyla birlikte de, dile getirmeye ve her zaman sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz.”  -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ