Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Kılıçdaroğlu Hatay’da

Kılıçdaroğlu Hatay’da
  • 04.03.2019
  • 1.105 kez okundu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Tahtaköprü Barajı’nda müteahhidin alacağı var, ödemiyorlar! Müteahhit de bırakmış gitmiş. Yağmur yağıyor, barajın kapaklarını açıyorlar, bütün köylünün ve çiftçinin ürünleri suyun altında kalıyor.”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Amik Ovası’nı gezerken, “Burası 58 gündür sular altında. Bakanlardan biri geliyor biri gidiyor. Ne yapıyorlar bu bakanlar? Bakanın gelmesiyle sorun çözülse! 58 gündür belki 58 sefer bakanlar geldi, sorun çözülmüyor. Sorun, gelmekle çözülmez. Sorun, akılla çözülür. Tahtaköprü Barajı’nı yapıyorlar, yapın. Müteahhidin alacağı var, ödemiyorlar! Müteahhit de bırakmış gitmiş. Yağmur yağıyor, barajın kapaklarını açıyorlar, bütün köylünün ve çiftçinin ürünleri suyun altında kalıyor. Felaket bölgesi ilan edin. ‘Etmeyiz’ diyorlar. Çiftçinin uğradığı zararı kim ödeyecek?” diye sordu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Cumartesi günü geldiği ilimizde Meslek Odaları, Muhtarlar, Kanaat Önderleri, STK’lar ve iş dünyasının temsilcileri yanı sıra Partililerle buluşmasında ekonomi ağırlıklı bir konuşma yapılırken, “Dünya’da kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan Türkiye’ydi. Geldiğimiz hale bakın. Mercimek, nohut, saman, canlı hayvan ithal eder olduk. Türkiye üretirse güçlü olur. İthalatla güçlü olan bir ülke yoktur” dedi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeniden aday gösterdikleri Lütfü Savaş için de şunları söyledi:
“Yüreğinde insan, vatan, bayrak sevgisi olan bir Belediye Başkanı (Lütfü Savaş), Suriyelilere kucak açıyor, onlara hizmet ediyor, ‘bu benim görevimdir.’ diyor. Yarın bunlar kendi ülkelerine dönecekler, ama dönerken de gönülleri Türkiye’ye kırgın gitmesinler. Bunlar bizim akrabamız. Lütfü Savaş, EXPO konusunda da önemli bir başarı elde etti. Bütün dünya ülkelerinin, büyük metropollerin almak istediği EXPO’yu Hatay aldı. Bu, sıradan bir olay değildir, uluslararası bir başarıdır ve bu başarının değerini bilmek zorundayız. Ne demektir bu? 2 milyon turistin Hatay’a gelmesi demektir. Hatay’ı, bütün dünyanın öğrenmesi demektir. Siz, milyarlarca dolar para verebilirsiniz, ama böyle bir etkinliği kendi ülkenizde gerçekleştiremeyebilirsiniz. Ama başarıyla, anlatımla bunu elde ediyorsanız, bu çok önemlidir. Bu önemi sadece Hataylıların değil, bütün Türkiye’nin bilmesi lazım. Sizin mutfağınız, dünyanın en güzel mutfaklarından birisi. Kültürünüz, dünyanın en güzel kültürlerinden birisidir. Medeniyetler Korosu’nu zaten saymıyorum, gerçekten olağanüstü bir şey.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ