Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Kılıçdaroğlu’na sevgi seli

Kılıçdaroğlu’na sevgi seli
  • 18.03.2019
  • Kılıçdaroğlu’na sevgi seli için yorumlar kapalı
  • 527 kez okundu

Tüm zorluklara rağmen, Hatay’ı dünya markası haline getirdiğini belirttiği Lütfü Savaş’a övgüler yağdırdı…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında dün ilimize geldi, sevgi seliyle karşılaştı. Defne’de Şükrü Güçlü Bulvarı’nda on binlere seslenen Kılıçdaroğlu, konuşmasında Hatay’ı dünya markası haline getirdiğini belirttiği Lütfü Savaş’a övgüler yağdırdı. Kılıçdaroğlu, Lütfü Savaş’ın özelliğinin, tüm vatandaşları kaynaştırması ve ötekileştirmemesi olduğunu ifade etti.
Tezahüratlar eşliğinde yaptığı konuşmasında iktidarın uygulamalarını eleştiren Kılıçdaroğlu; Hatay’da çiftçinin perişan olduğunu, Adana’da da aynı şeyin yaşandığını söyledi ve şunlara değindi:
“Trakya’da da, Uşak’ta da, Diyarbakır’da da aynı şey var. Şimdi gübre, su… Ne alırsanız zamlı. Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz. Bir toplum; sevgiyle, ilgiyle, deneyimle, birikimle yönetilir. Toplum ayrıştırılmaz, kaynaştırılır. Bir toplumda bir kişi açsa, yoksulsa, o toplumun rahatsız olması lazım. Güzel Türkiye’yi hep beraber, birlikte inşa edeceğiz.
Sadece 2018 yılında, Yunanistan’dan 113 milyon dolarlık pamuk aldık. 13 milyon dolarlık da tütün aldık. Bu memlekette tütün, pamuk ekecek yer kalmadı mı?
Bu soruyu sandıkta soracağız. Amik Ovası, sular altında duruyor. Kaç yıldır ülkeyi yönetiyorsun, 17 yıldır… Bir de geliyorsun buraya, 6 baraj yaptık diyorsun. Pes vallahi! İftira atarak, kavga ortamı yaratarak memleketi yöneteceğini sanıyor. Buna izin vermeyeceğiz.”
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ