Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Kimi yeni yapıldı, kimi eski ama…

Kimi yeni yapıldı, kimi eski ama…
  • 04.05.2021
  • 589 kez okundu

Yol Çizgileri Nerede?

Son olarak, Antakya İnönü Caddesi’nde gerçekleşen asfaltlama çalışması geçtiğimiz günlerde bitti ve yol, trafiğe açıldı. Ancak diğerlerinde olduğu gibi, yeni yapılan bu yolda da olması gereken trafik çizgileri yapılmadı! Sorsak mı, neden?

Günlük hayatımızın önemli bir kısmı yollarda geçiyor. Araç kullanırken uyulması gereken kurallar ve o kuralları bir çerçeve içine yerleştiren trafik yol çizgileri, buna dair. Peki, Antakya kent merkezinde, eski yollardan yeni yollara, ‘trafik çizgilerinin’ kullanılmaması bir tercih olabilir mi? Bu konuda, belediyeler, inisiyatif kullanabilir mi? Yoksa bu çizgilerin hayata geçirilmesi kanunen bir zorunluluk mu?
Bu konuda konuşan vatandaşların eleştirisi ve beklentisi de aynı yönde.
G.B. >> Devamlı yol çizgisi, kesikli yol çizgisi, kesik ve devamlı yol çizgisi, paralel devamlı yol çizgisi… Bunların her birinin ayrı bir anlamı var. Güvenlik adına, hayatlarımız adına. O zaman, Antakya kent merkezinde trafiğe açılan İnönü Caddesi’ne, köy yoluna döşenmiş asfalt muamelesi yapmak niye? Bu yolu, medeni hale getiren o çizgiler! Asfalt değil!
H.M. >> Neyi soruyorsunuz? Açıkçası, çok umursamıyorum! Arabam da yok zaten! Olsaydı da sorgulamazdım! Neyi düzgün yapıyorlar ki, bunun standardını tartışıyoruz?
F.B. >> Bizde genelde iş biter, ardından aklımıza gelir ve yaparız. Bakarsınız, bir gün trafiğe kapatırlar, eksiği tamamlarlar!
Y.M. >> Postane durağından biraz yukarı çıkın, hemen Büyükşehir binasının yan tarafında bir yaya geçidi var, ortasına mazgal konan! Geçen, ayakkabımın topuğu girdi arasına. Bileğim döndü. Allah’tan bir şey olmadı ama… Ne diyeyim? Bizdeki de bu kadar! Bana, standart mı soruyorsunuz? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ