Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Kimseye muhtaç değilim

Kimseye muhtaç değilim
  • 26.07.2017
  • 1.674 kez okundu

Çalışmaktan utanmıyorum

Köprünün gölge düşmüş ayağının hemen yanı başına açtığı tezgâhında erik ve elma satan Sabriye Güngör (47),diğer kadınlara seslenirken, ‘çalışın, kendi ayaklarınızın üzerinde durun’ demeyi ihmal etmedi.

Asi Nehri’nin Uzun Çarşı noktasında uzanan köprüsü hemen girişine serdiği tezgâhında erik ve elma satıyor, 47 yaşındaki Sabriye Güngör. “Haftanın Cumartesi günleri buradayım, ama diğer her gün eski devlet hastanesinin oradayım” derken, “Kilosu 2 Lira” demeyi de ihmal etmiyor.
Hem kendini hem hayata kattığı mücadelesini tek solukta paylaşan Güngör’ün anlattıkları mı?
“20 Senedir bu işi yapıyorum. Bazen kendi bahçemden getiririm, bazen de başka yerlerden satın alırım. Ama çalışmaktan hiç gocunmadım. Niye mi? İki oğlum, iki de kızım var. Kolay mı? Değil… O yüzden buradan kazandığım para onların, çocuklarımın rızkı… Ne yazık ki kimse kimseye yardım etmiyor günümüzde. O yüzden bugün çalışmasam ekmeğe muhtaç hale gelirdim. Allah’a şükür ediyorum. Kendi paramı kazanıyorum, kimseye muhtaç değilim. Daha ne olsun ki…”
-KENDİNİZE GÜVENİN!-
Dört duvar arasından çıkmaktan korkan ve iş hayatından uzak kalan kadınlara seslenmeyi de ihmal etmeyen Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kendine güveneceksin. Önce o… Ben de kendime hep güvendim. Niye? Ben burada çocuklarımın rızkını kazanıyorum. Kolay mı? Değil… Allah’a şükür ki, çok çile de çok cefa da çeksem, buradan kazandığım parayla dört çocuğumu da büyüttüm. O yüzden burada gururla oturuyorum. Çünkü bir gün gelip de kimseye ‘avuç’ açmadım. Azla yetindim çokla da kalkındım. Bir oğlanı ve bir kızı buradan gelenle everdim. Şimdi ikinci oğlum nişanlandı, onun inşaatını yaptırıyorum. Ama ne? Çalışacaksın. Çalışacaksın ve kendine güveneceksin. Yeter ki Allah elden ayaktan düşürmesin…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ