Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Kimyeci: 13,5 Milyon alacağımız ödenmiyor

Kimyeci: 13,5 Milyon alacağımız  ödenmiyor
  • 14.12.2018
  • 721 kez okundu

“HBB ve HATSU, yasal alacağımız olan 13,5 Milyonu belediyemize ödemiyor!”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ile HATSU’dan toplam 13.5 milyon lira alacakları olduğunu, ancak bu paranın tüm ısrarlara ve isteklere rağmen ödenmediğini öne sürdü. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin, Çarşamba günkü Büyükşehir Meclisi’nde konuyla ilgili konuşmasından özetler şöyle:
-Antakya Belediyesi olarak, bugüne kadar, yasal kesinti payı olarak HBB’ye 171 Milyon, HATSU’ya 54 Milyon, toplamda 225 Milyon (Trilyon) para aktardık. HBB ve HATSU ise yasal alacağımız olan 13,5 Milyonu belediyemize ödemiyor.
-‘Neden yasal alacağımızı vermiyorsunuz?’ diye sorduğumuzda, ‘Antakya’ya yağmur suyu hattı yaptık’ diyorlar. ‘Peki, bu yağmur suyu kanallarını nereye yaptınız ?’ dediğimizde, yanıt veremiyorlar. Yağmur suyu kanalları yapmış olsalar, her yağmurda şehrimizi su mu basardı? Takdir halkımızın…
-Yasa gereği, çevre ve temizlik payı olarak gelen paranın % 80’i ilçe belediyesine, % 20’si Büyükşehir Belediyesi’ne ait. İlçe belediyesi olarak yasal kesinti payımız olarak 1,5 Milyon TL alacağımız HBB HATSU tarafından belediyemize ödenmiyor.
-‘Neden ödemiyorsunuz?’ diye sorduğumuzda, ‘Paramız yok’ denilerek, akla zarar bahanelere sığınılıyor. Hal böyleyken, bir de ilçe belediyelerine suçlamalarda bulunmak, acizlik ve beceriksizliktir. Antakya halkının hakkını gasp etmeyin!
-630 sokakta, Büyükşehir Belediyesi ve HATSU’nun kazdığı yolların tamir ve bakımını yaptık. Bu hizmetten dolayı, yasa gereği HBB’den 12 Milyon (Trilyon) alacağımız birikti. Ancak bu para aylardır belediyemize ödenmiyor. HBB, Antakya halkını cezalandırıyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ