Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Kimyeci, HATSU’ya yüklendi:

Kimyeci, HATSU’ya yüklendi:
  • 15.05.2017
  • 31.964 kez okundu

HATSU düzensiz, plansız, mantıktan uzak bir anlayışla yönetiliyor.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “HATSU; düzensiz, plansız, mantıktan uzak bir anlayışla yönetiliyor. HATSU’daki yanlış yönetim anlayışı yüzünden Antakya’nın yolları delik deşik. Memleketin her tarafı toz, toprak ve çamurdan geçilmiyor. Milletimiz bunu hak etmiyor. Örnek vermek gerekirse, Gazi Mahallesi’ne ana hattı döşediler. 1 yıldır ara bağlantıları yapmadılar. Malzeme serdik, milleti tozdan topraktan kurtardık. Bir başka örnek Avsuyu Mahallesi. Burada da aynı beceriksizlik söz konusu. Her taraf böyle. Abone bağlantıları yapılmıyor, milletimiz isyan ediyor” açıklaması yaptı.
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yağmur suyu şebeke hatlarıyla ilgili yaşanan sıkıntıları ise şöyle anlattı.
“Yağmur suyu şebeke hatları gelişi güzel ve plansız. Sistematik yapılmıyor. Dağ bandındaki mahallelerimizde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Her yağışta memleketi su basıyor. Nerdeyse şehir açık dere haline geliyor. Izgaralar kötü, bakımsız, tıkalı. Acil kazı adı altında canlarının istediği her yeri kazıyorlar. Çıkan çamurları rastgele yollara dolduruyorlar. Her yerde çökmeler mevcut. Başladıkları bir işi bitirmeden başka yere el atıyorlar. Plansız, programsız, rastgele işler yapılıyor. Milli servet kayboluyor.
Örneğin Küçükdalyan Mahallesi HATSU’nun su deposunda çatlak var. ‘Acil burayı tamir edin, su boşa akıyor’ diye ikaz ediyoruz. Yapmıyorlar. Yazıktır. AYKOME’de altyapı kurum ve kuruluşları var. Büyükşehir ve HATSU rastgele isleriyle, eşgüdüm ve koordinasyona uymayı beceremiyor. Her yağmurda Uzun Çarşı’yı su basıyor. Esnafımız kan ağlıyor. ‘Çözün, tedbirinizi alın’ diyoruz. Maalesef kulak ardı ediyorlar.”
Kimyeci, dere temizliği ile ilgili olarak da şu açıklamalarda bulundu:
“Derelerin, çayların temizliğini yapın. Pis sular derelere akıyor. Kokudan, sivrisinekten kurtarın bu milleti diyoruz. Maalesef yapılmıyor. Açıkdere, Altınçay, Ürgenpaşa, Saraykent, Tanışma Derelerinin Büyükşehir tarafından bir an önce temizlenmesini milletimiz adına istiyoruz. Derelere, çaylara, Asi Nehri’ne akan kanalizasyon sularının hemen engellenmesini milletimiz adına talep ediyoruz. Asi nehri açık lağıma dönüştü.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ