Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Kimyeci’nin Büyükşehir Eleştirileri

Kimyeci’nin Büyükşehir Eleştirileri
  • 13.08.2018
  • 974 kez okundu

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen Büyükşehir Belediye (HBB) Meclisi’nde Büyükşehir Belediyesi yönetimini topa tuttu. Kimyeci’nin suçlama ve eleştirileri özet şeklinde ve ana başlıklar olarak şöyle:
-Atatürk Caddesi’nin çift yönlü olmasını destekliyoruz. Ancak HBB’nin animasyon olarak yayınladığı gibi bir proje olacaksa, yanlış olmuş. Daha iyi planlanmalı. Şehrin dokusuna uygun olmalı.
-4,5 yıldır Narlıca’da Kentsel Dönüşüm Projesi için rezerv alanını oluşturmayı bile beceremeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, % 56 seviyesine gelen Emek Aksaray Projesi’ni eleştiremez.
-Dağ bandında bulunan Kışlasaray’dan Hacı Ömer Alpagot’a uzanan alanda, Hatay Büyükşehir Belediyesi ‘Kentsel Dönüşüm yapacağız’ deyip söz vermişti. Ancak ortada bir şey yok.
-Asi Nehri için animasyon film yayınlamaktan öteye gidemeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, defalarca tarih verip, söz verip, neden Asi Nehri’ni çözmedi?
-Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Kavaslı Battı Çıktı Projesi hatalı yapıldı. Türkiye’de maalesef başka bir eşi benzeri yoktur.
-Antakya, Defne ve Samandağ ilçelerimizin içme suyu ihtiyacını karşılamak için hükümetimiz Büyük Karaçay Barajı’nı bitirdi ve hizmete açtı. Suyun evlere ulaşması için, HATSU, 17 büyük depoyu da, bağlantıları da yapmadı.
-HBB’nin Antakya için söz verip yapmadığı projeler:
1-Antakya Engelli Rehabilitasyon Merkezi
2-Antakya Balıkçı Çarşısı
3-Antakya Sebze Hali
4-Antakya Su Kemeri Projesi
5-Antakya Kültür-Sanat Kongre Merkezi
6-Antakya Sokakları Rehabilitasyonu
7-Asi Nehri Köprüsü
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ