Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Kınama Mesajları…

Kınama Mesajları…
  • 26.10.2017
  • 2.831 kez okundu

Alevi kanaat önderlerinden şeyh Yusuf Yılmaz’a yönelik geçtiğimiz hafta gerçekleşen saldırıya toplumun her kesiminden tepki ve kınama yapılıyor. Geçtiğimiz hafta içinde, CHP başat olmak üzere bazı siyasi partiler ve STK temsilcileri saldırıyı kınarken, dün de BBP, MHP ve Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven’den tepki mesajları geldi.
MHP İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı ile Antakya İlçe Başkanı Adnan Akdaş, birlikte, saldırıya uğrayan Şeyh Yusuf Yılmaz’ın evine kadar gitti ve saldırıyı kınadıklarını, olayı da Hatay halkının birlik ve beraberliğine vurulmuş bir darbe olarak tanımladıklarını anlattı.
ZEYTİNELİ: Şiddetle kınıyoruz …
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nevin Zeltineli de Samandağ’da yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi. Zeytineli, açıklamasında, “Bu saldırının, Ortadoğu’yu kan gölüne dönüştüren mezhep çatışmasını ilimiz Hatay’da da körükleyerek, iç karışıklık ve kargaşa ortamı yaratmak amacıyla yapılmış olduğu kanaatindeyim. Menfur saldırıyı, yalnızca kimin ve nasıl yaptığı değil, arkasındaki şer odaklarının kimler olduğu da bulunmalıdır” dedi.
BBP İl Başkanı, kınama mesajının son bölümünde ise şunları söyledi:
“Bu duygu ve düşüncelerle, bizi Alevi-Sünni diye bölmeye çalışan güçlere karşı, doğru İslam tarihini bilmeliyiz, halkımıza da bu gerçekleri anlatmalıyız. Bunu yapmak, inancımız gereği ve boynumuzun borcudur. Ayrıca Müslümanların mezhep ayrılığından dolayı silahlı-silahsız, kadın-çocuk demeden birbirlerini öldürmelerine engel olmak, önce imanımızı sonra insanlığı kurtarmak ümidiyle bu gerçekleri bir kez daha hatırlatmak istedim. ALLAH yardımcımız olsun.”
GÜVEN: Kınıyor ve lanetliyorum …
Alevi kanaat önderlerinden Mehmet Güven de Yusuf Yılmaz’ın darp edilmesini şiddetle kınadı ve lanetledi
Olayı öğrenir öğrenmez Şeyh Yusuf Yılmaz’ın oğlu Tahsin Yılmaz’ı arayarak bizzat kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirten Mehmet Güven, şöyle devam etti:
“Şimdi de geçmiş olsun dileklerimi tekrarlıyorum. Bu olayı kim gerçekleştirmiş ise onu lanetliyorum.
75 yaşındaki Şeyh Yusuf Yılmaz’ın darp edilmesi olayını fırsat bilip kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen her kim olursa olsun onun karşısındayım. Bu olaydan kim nemalanmak istiyorsa onu da lanetliyorum. Fitne, fesat ve toplumun arasına nifak sokmak isteyen her kim ise muvaffak olamayacaktır. Allah’ın izniyle de Alevi toplumunu birbirine düşüremeyeceklerdir.
Her faili meçhul olay sonrasında, benim, Aleviler nezdinde bir Alevi düşmanı, devlet nezdinde ise bir suçlu olduğum yönünde bir algı yaratılmak istenmektedir. Bu algıyı yaratanlar, toplumsal huzur ve barışa katkı sağlamadıkları gibi yargı önünde de hesap vermeye mahkumdur.
Ülke ve bölge olarak zor günler geçirdiğimiz bu dönemde toplumu sağduyulu olmaya davet ediyorum. Kardeşlik ve birlik ortamımızı kimsenin bozmasına izin vermeyelim. Provokatörlerin Kışkırtmalarına gelmeyelim. Aklıselim hareket edelim. Alevi toplumu üzerinde büyük bir oyun oynanmaktadır. Bu oyunu toplum olarak birlikte bozmak zorundayız. Kim olursa olsun, bu fiili yapanları tekrar tekrar lanetliyor, en kısa süre içerisinde adaletin tecellisini talep ediyorum.
Mehmet Güven, vatanını, milletini, askerini ve polisini seven, onlara sahip çıkan birisidir. Kendisinin bütün söylemlerinde de bu vardır. Bunu herkesin böyle bilmesini istiyorum.
Şeyh Yusuf Yılmaz’ın şahsında daha önce de aynı şekilde darp edilen Alevi hocalarına yönelik saldırıları ve faillerini kınıyor ve onları lanetliyorum.”

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ