Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kırıkhan Belediye Meclisi, Ermenistan’ı kınama kararı aldı

Kırıkhan Belediye Meclisi, Ermenistan’ı kınama kararı aldı
  • 03.10.2020
  • 92 kez okundu

Azerbaycan’a Desteğimiz Sonsuz

Kırıkhan Belediye Meclisi, önceki günkü Ekim dönemi ilk toplantısında, Azerbaycan’a saldıran Ermenistan ile ilgili bir kınama kararı aldı.
Kırıkhan Belediye Meclisi’nin Perşembe günkü Ekim ayı olağan toplantısı, Azerbaycan’da hayatlarını kaybeden Şehitler için saygı duruşu ve Fatiha Suresi’nin okunması ile başladı. Gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından, Belediye Meclisi’nde grubu bulunan bütün siyasi parti temsilcilerinin ortak olarak hazırladığı “Azerbaycan’a destek, Ermenistan’a kınama” deklarasyonunu, Başkan Ayhan Yavuz bizzat okudu.
Ortak deklarasyon şöyle:
“İki Devlet, Tek Milletin yarası olan Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde, Ermenistan’ın geçtiği-miz günlerde uluslararası hukuku çiğneyerek yapmış olduğu, sivil yerleşim yerlerini de içine alan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu çirkin saldırı da hayatını kaybeden kardeşlerimize, Şehitlerimize, Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
Yıllardır süren bu despot ve hukuksuz işgalin son bulması için, sahada ve masada Azeri kardeşlerimizin muzaffer olması için, dualarımızla birlikte, üzerimize düşeni her koşulda yapmaya hazır olduğumuzu ve Beyazıd-ı Bestami Hazretleri’nin manevi diyarından gece-gündüz demeden dualarımızla kendilerine destek olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.
Varda da, yokta da beraberiz. Allah yolunuzu açık etsin. Gazanız mübarek, kılıcınız keskin olsun.”
-Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ