Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Kırıkhan’da 6 Mahalle Karantinada

Kırıkhan’da 6 Mahalle  Karantinada
  • 03.04.2020
  • 1.217 kez okundu

Kırıkhanlı M.H. adlı kişi, yurtdışından geldiği Kocaeli’de teste tabi tutuldu. Pozitif çıkınca da karantinaya alındı. Ancak M.H. adlı kişi, karantinadan kaçtı. Hatay’da ailesi ihbar edince de yakalanıp yeniden karantinaya konuldu. M.H.’nin oturduğu Kırıkhan’ın Çeylanlı Mahallesi ise karantinaya alındı.

İlimiz Kırıkhan ilçesinde, eskiden köy olan 6 mahalle karantinaya alındı. Giriş-çıkışlar kontrollü olarak yapılıyor. Alınan bilgiye göre, Kocaeli’de karantina altında olan ve kendisine yapılan koronavirüs testi pozitif çıkan M.H. adlı kişi kaçarak Hatay’a geldi. Kırıkhan ilçesi Ceylanlı Mahallesi’ndeki ailesinin yanına gelen M.H.’nin durumunu, aile bireyleri Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi.
Olay üzerine, M.H. isimli, karantinadan ve kaçan testi pozitif çıkan yurttaş, aile bireylerinin yaptığı başvuru üzerine, İlçe Sağlık Müdürlüğü Hıfzıssıhha ekipleri tarafından özel donanımlı bir ambulans ile Hatay Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ailesi ve irtibatta bulunduğu diğer 5 aile ile birlikte, tüm mahalle halkına sosyal izolasyon uygulanarak, mahalleye giriş çıkışlar Jandarma tarafından kontrol altına alındı. Mahallede, doğum ve acil hastalıklar dışında çıkışlara izin verilmiyor.
Bu arada, bulunduğu karantinadan kaçan ve testi pozitif çıkan kişinin İzmit’ten bindiği otobüs firmasıyla irtibata geçen Emniyet birimleri, M.H.’nin birlikte seyahat ettiği kişilerin tespiti ve virüs testine tabi tutulmaları için çalışma başlattı.
Kırıkhan Ceylanlı Mahallesi’nde karantina 14 Nisan tarihine kadar devam edecek. Daha önce umreden gelen ve Bektaşlı Mahallesi’nde oturan bir vatandaşın testinin pozitif çıkması üzerine sosyal izolasyon uygulanan Bektaşlı, Taşoluk, Dedeçınar, Saylak ve Balarmudu Mahallelerinde tedbir amaçlı olarak, mahallelere giriş çıkışlarda kısıtlamaların 4 Nisan Cumartesi gününe kadar devam edeceği bildirildi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ