Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

“Kırıkhan’da içme suyu şebekesinin parası nereden?” tartışması…

“Kırıkhan’da içme suyu şebekesinin  parası nereden?” tartışması…
  • 29.06.2021
  • 278 kez okundu

AKP’liler, “CHP ve Hatay BŞB’nin ilgisi yok” derken, CHP’liler, “Finansmanı MADAD, işçilik ve yapım HATSU’dan” tespitinde duruyor.

Kırıkhan ilçesine içme suyu tesisatı döşenmesiyle ilgili olarak, bugünlerde karşılıklı olarak “ben yaptım, sen yaptın” suçlamaları temelinde bir tartışma yaşanıyor. Kırıkhan İlçe Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ilçeye götürülen içme suyu hizmetinde, ne CHP ne de Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin katkısı olmadığını söylemesi üzerine, CHP Kırıkhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Balkız, bu açıklamaya sert tepki gösterdi ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u, yanlış ve yanıltıcı bilgi vermekle suçladı.
Kırıkhan CHP İlçe Kadın Kolu Başkanı Belgin Balkız’ın açıklaması şöyle:
“Sevgili Kırıkhanlı hemşerilerimiz… Geçen günlerde, ilçemiz mevcut Belediye Başkanı Sayın Ayhan Yavuz Beyin yapmış olduğu açıklamada, ilçemizde yapılacak olan içme suyu şebekesinin yapımında ne Hatay Büyükşehir Belediyesi ne CHP’nin ilişiği ve emeği olamadığını iddia etmişler. Konuya ithafen… Proje finansmanı, Suriye Krizi Bölgesel Güven Fonu’dur (MADAD). Yapımı ve işçiliği, kanunlar gereği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU’dur. Aksine, bu durumda, AKP ve kendilerinin hiçbir alakası yoktur.
21 yıldır, insani gereksinimleri lütuf gibi sunan, her seçim, özellikle Ova bölgemizden %70’e yakın oy alan Partinin yapmadığını yapan, 7 yıldır kurulmuş olan, CHP Belediyesi Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Doç. Dr. Lütfü Savaş Bey’in emeklerinden neden rahatsız olduğunu anlamak mümkün olmasa da, memleket için kim taş üstüne taş koyarsa, yanında olup teşekkür ediyoruz. Ayhan Bey, istemesi halinde, detaylı raporları da kendisine yollayabiliriz.
İyi ki varsın Hatay Büyükşehir Belediyesi, iyi ki varsın CHP’li Sosyal Belediyeler.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ