Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Kış kampında Hatay da vardı

Kış kampında  Hatay da vardı
  • 26.01.2019
  • 691 kez okundu

İSTE, Hatay’ın teknoloji yüzü…

Prof. Dr. Türkay Dereli: “Ar-Ge; insan, kültür ve toplum bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının artırılması ve bu dağarcığın yeni uygulamalar tasarlamak üzere kullanılması için sistematik olarak yürütülen kreatif çalışmalardır.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen 4. Tematik Kış Kampları kapsamındaki “Mühendislik Ar-Ge İnavasyon Kampı”, 9 ilden 214 öğrenciyi Sakarya’da buluştururken, katılımcılardan biri de Hatay-İSTE oldu.
Gerçekleşen kampa konuşmacı olarak, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Türkay Dereli yanı sıra; Prof. Dr. Ali Deniz, Kemal Kaptaner, Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sıtkı Aslanhan, Prof. Dr. Hasan Kandal, Prof. Dr. Temel Kotil, İsmail Doğan, Prof. Dr. Ercan Öztemel, İrfan Sayar, Prof. Dr. Zekai Şen, Özgür Savaş Özüdoğru ve Prof. Dr. Hüseyin Arslan katılım gösterdi.
Burada yaptığı konuşmada, İSTE olarak Ar-Ge noktasındaki yatırımlarını ve buna yönelik çalışmaları anlatan, İskenderun Üniversitesi Rektörü (İSTE) Prof. Dr. Türkay Dereli, Ar-Ge İnovasyon Mühendislik Kampı kapsamında, katılımcılara yönelik, Yeni Üniversite Ekosisteminde Ar-Ge İnovasyon ve Girişimcilik konulu bir ders de verdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ