Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Kısa Film Öykü Atölyesi ve…

Kısa Film Öykü Atölyesi ve…
  • 15.07.2020
  • 290 kez okundu

Kolay Yazı Yazma Teknikleri

Marmara Sanat Akademisi’nin daha önce Kısa Film Öykü Atölyesi derslerine katılan Dursaliye Şahan ile gerçekleşen son etkinlik, “Kolay Yazı Yazma Teknikleri” oldu.

“Hayat kısa, sanat uzun. Sınırlar tarih oldu, pandemi dünyayı küçülttü” diyen Marmara Sanat Akademisi, etkinliklerini sürdürüyor. Akademi’nin etkinliklerine katılan isimlerden biri de, eşi nedeniyle sık sık Hatay’da bulunan ve üretimlerini de bu kent merkezli üreten sanatçı Dursaliye Şahan oldu.
-YÜZ YÜZE-
Yüz yüze yapılan etkinliklerini ve seminerlerini internet ortamına taşıyan yüzlerce kurumdan biri olan Marmara Sanat Akademisi’nin 10 yıllık köklü bir geçmişi var. Kurucular arasındaki Gülsüm Öz, yeni sistemi kısaca özetlerken, şunları söyledi:
“Dünyadaki bu ani değişime elbette biz de uyduk. Yeni dünyanın dezavantajları olduğu gibi avantajları da var. Bana sorarsanız, artıları çok fazla. İsteyen herkes, bilgiye daha kolay ulaşıyor. Daha ne olsun! Hem kolay ulaşıyor, hem daha ucuz. Düşünsenize; sanat etkinliklerine, seminerlere, kültürel faaliyetlere katılmak için köyden şehre taşınmanıza gerek yok.”
-ONLINE-
Herkesi sanatın çatısı altına davet eden Öz, pandemi sürecindeki yeni düzenlemeleri de dile getirdi.
“Usta hocalarımız eşliğinde, bir dizi atölye çalışması ve seminerler düzenlemeye devam ediyoruz. Online olarak dünyanın her yerindeyiz. Kutuplarda da olsanız, çalışmalarımıza ve etkinliklerimize katılıyorsunuz. Yolda boşa geçen zaman ve masraf, aradan kalkmış durumda.
Her daim katılımcıların isteklerini sürekli göz önünde bulunduran bir kurumuz. Örneğin, son aylarda yazma teknikleri hakkında seminer talepleri geliyordu. Daha önce kısa film öykü atölyesi derslerimize katılan Dursaliye Şahan ile Kolay Yazı Yazma Teknikleri düzenledik. Bunun yanında, bir dizi devam eden seminerlerimizin yanında, Sanat Tarihi de yoğun ilgi görenler arasında. Yelda Yalaman hocamızın atölyeleri çok keyifli geçiyor. Fransa’dan, Dubai’den, Afrika’dan katılanlar var. Keza Senaryo Yazarlığı da ilgiyle takip edilen dersler arasında.”  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ