Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 02.06.2020
  • 422 kez okundu

Kredi Paketi
Kamu bankaları, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için dört yeni kredi paketini hayata geçiriyor.

Yeniden açıldılar
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan restoran ve kafeler, normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başladı.

“Rahat olsunlar”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, vatandaşların seyahat ederken içlerinin rahat olmasını istediklerini ifade ederek, “Bu nedenle tedbirlerimiz, seyahatin her aşamasını kapsayacak şekilde uygulanacak” dedi.

Kapalı görüş
Cezaevlerinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında 13 Mart’tan itibaren durdurulan kapalı görüşler yeniden başlatıldı. Hükümlü ve tutuklular, kapalı görüşte sadece bir yakınıyla görüşebilecek, ateşleri ölçülerek cezaevine alınacak ziyaretçiler, maske takacak.

Sınav tarihleri
Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı’nın 4-13 Temmuz, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı’nın da 11-12 Temmuz’da yapılacağı bildirildi.

Oylama başladı
Anadolu Ajansı’nın web sitelerinden Türkçe ve İngilizce dillerinde mayıs ayının fotoğraf ve videolarını seçmek için oylamalar başladı. Oylamalar, “photovideorate.aa.com.tr” internet adresi üzerinden 7 Haziran 23.59’a kadar sürecek.

31 Ağustos’a kadar
Sağlık personeline sağlanan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden ücretsiz yararlanma imkanı, 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Yasağa uymayanlar
İçişleri Bakanlığı, iki günlük sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 9 bin 877 kişi hakkında adli ya da idari işlem yapıldığını bildirdi.

MSB Paylaşımı
Milli Savunma Bakanlığı’nca (MSB), terhis işlemlerinin kontrollü şekilde bugün başladığı belirtilerek, “Kışlalarından sağlıklı şekilde çıkan Mehmetçikler, hiçbir yerle temas etmeden sağlıklı şekilde ailelerine teslim edilecek” bilgisi paylaşıldı.

Destek talebi
Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı Harun Çallı, süt ve süt ürünleri ihracatının artması için sektöre yönelik ihracata dayalı destekleme modeli ve eylem planı oluşturulması gerektiğini söyledi.

1 Haziran’da
Yolcu gemileri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve diğer ilgili Bakanlıkların kararları doğrultusunda, yüzde 50 kapasite ile 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerine yeniden başlayacak.

Maske takarsanız
Sigara içmezsiniz
Dünya Tütünsüz Günü için bir mesaj yayınlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Eğer maske takarsanız daha az sigara içersiniz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ