Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Kısa kısa habaerler

Kısa kısa habaerler
  • 14.10.2017
  • 1.105 kez okundu

Oğulpınar’dan karşı tarafa roketatarla ateş…
limiz Reyhanlı-Oğulpınar Sınır Karakolu’ndan Suriye tarafına doğru bir dakika süreyle ateş açıldı. Oğulpınar Karakolu’ndan çoklu roketatarla yapılan ateş, bölgede kısa süreli heyecan yaratsa da, devamında başkaca bir hareket yaşanmadı.
Bu arada, 33 araçlık bir TSK konvoyunun Suriye sınırını geçtiği bildirildi. Astana Anlaşması’nda, Türkiye’nin, İdlib’deki çatışmasızlık bölgesinde kontrol ve gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırılmıştı.

Bir Uzman Çavuş gözaltına alındı
Hatay’da, Suriye’den yaşa dışı geçişleri organize ettikleri iddiasıyla aralarında bir uzman çavuş ve eşinin de bulunduğu 14 zanlı gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 3 aylık çalışma sonucu Türkiye-Suriye sınır hattında göçmen kaçakçılığı yapanları belirledi. Ekiplerce Antakya, Altınözü ve Kırıkhan ilçelerinde tespit edilen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, sınır birliğinde görevli uzman çavuş ve eşinin de aralarında bulunduğu 2’si kadın 14 şüpheli gözaltına alındı.
Suriye’den yasa dışı yollardan Türkiye’ye giriş yaptıkları belirlenen 28 Suriyelinin de yakalandığı operasyonda, 29 sahte Suriyeli tanıtım kartı, bir tabanca, 11 mermi ve bir telsiz ele geçirildi.

Yarın “Dünya Görme Günü”
Türkiye Körler Vakfı, 15 Ekim ‘Dünya Görme Günü’ ve ‘Beyaz Baston Haftası nedeniyle farklı illerde etkinlikler düzenliyor. Bu alanda ilimizde bir şey yapılmazken, en yakın ekinlik Adana’da düzenleniyor.
Yarınki etkinlik, Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde, görme engellilerin sorunlarına dikkat çekecek şekilde düzenleniyor. Etkinlikler içinde Bowling Turnuvası da bulunuyor.

Defne AL Kantini kiralanıyor
İHALE 19 EKİM’DE
Defne ilçesinde oluşturulan Defne Anadolu Lisesi kantini kiralanıyor. Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 238 öğrencinin öğrenimini sürdürdüğü okuldaki 110 m2 büyüklüğündeki kantinin yıllığını 17.500 liradan kiralamak istiyor.
Kiralama ihalesi 19 Ekim Perşembe günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılıyor.

Kültür Tiyatro Topluluğu etkinliği 27 Ekim’de
ŞİFA NİYETİNE
Hatay Büyükşehir Belediyesi destekleriyle, Kültür Tiyatro Topluluğu, bu ayın sonunda ilimizde oyun sahneliyor. Oyunun adı, “Şifa niyetine”… Oyunda, Altan Erkekli ve Veysel diker gibi tiyatro dünyasının tanınmış ve duayen isimleri oynuyor. Oyun, 27 Ekim günü Antakya’da Meclis Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik yaptığı bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. Yarın ilimizdeki kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Altınkaya Mahallesine 8:30-16:30 saatleri arası,
Antakya İlçesi Odabaşı, Kuzeytepe, Dikmece, Güzelburç, Akçaova, Büyükdalyan ve Karaali Mahallelerine 2:00-5:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Güzelburç Mahallesine 8:30-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Özerli Mahallesi Serinevler Sokağa 10:00-16:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Aktepe Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Aktepe Mahallesine 7:00-15:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Menderes Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Kangallar, Kızılkaya, Aygırgölü ve Yalangoz Mahallelerine 7:00-15:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Sarıseki, Karayılan ve Azganlık Mahallelerine 10:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Sincan, Kozludere, Karşıosb, Yıldırım Beyazıt, Yenişehir, Kürtül, Karbeyaz, Karacami, İstiklal, Fatih ve Cumhuriyet Mahallelerine 10:00-16:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Gültepe Mahallesi Tayfur Sökmen Sokağa 9:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ