Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 18.07.2017
  • 1.515 kez okundu

Savaş Muhtarlarla
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hafta sonunda Samandağ ilçesindeki kenar semt ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Batıayaz ve çevresindeki dağ kordonunda yer alan mahalle muhtarları ve ileri gelenlerle buluşan Lütfü Savaş, sorunları dinledi, ülkede ve ilimizde birlik beraberlik huzurun temini noktasında gösterilen gayrete teşekkür etti ve devamını istedi.
Savaş, gerçekleşen ziyareti sosyal medya hesabı üzerinden, “Samandağ ilçemize bağlı Ceylandere Köyü’nde dağ bandı muhtarlarımızla bir araya gelerek istişarede bulunduk” şeklinde değerlendirdi.

Arsuz sahilinde boğularak ölüm
İskenderun’un tanınmış denizcilerinden, iyi yüzmesiyle bilinen 60 yaşlarındaki Yusuf Aktaş adlı kişi denizde boğularak öldü.
Boğulma olayı kalp krizi sonucu meydana geldi. Denize giren Yusuf Aktaş’ın otopsi raporunda, ölüm nedeni olarak kalp krizi geçirmesi gösterildi.

2. Öğretimde ücret var
2. Öğretim ve uzaktan eğitim tercih edecekler ücret Normal öğretim için ise herhangi bir ücret Üniversite tercihleri başlıyor.

Üniversiteler tercih başvuruları bugün başlıyor.
Başvurular 26 Temmuz’da sona erecek. Üniversite tercih işlemleri 18 ila 26 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

MEB’den 1150 Öğrenciye Burs
ÖSYM’nin daha önce açıkladığı kılavuzda yer alan bilgilere göre, MEB, bazı bölümler için toplam 1150 öğrenciye burs verecek.
Bursluluk sonuçları bugün belli oluyor
Bursluluk sınavı sonuçları bugün ilan edilecek. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları bugün Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde duyurulacak.

Sadece ihraç edilenler
Hatay ve diğer illerde hayata geçirilen Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonlarına başvurular başladı. Komisyonlara, sadece ihraç edilenler başvuruda bulunabiliyor. Açığa alınanların ise haklarında henüz kesinleşmiş karar alınmadığı için müracaatları kabul edilmiyor.

Dörtyol’da boğulma
7 YAŞINDA ÇOCUK
Dörtyol’da denize giren 7 yaşındaki Akif Şahin adlı çocuk, yüzme bilmemesi sonucu boğulmak suretiyle öldü. Ölüm olayı, Dörtyol-Yeniyurt sahilinde meydana geldi. Aile bireyleriyle suya giren Akif Şahin’in boğulma anına yakınları tanıklık ederken, güçlükle sudan çıkartılabilen Akif Şahin adlı 7 yaşındaki çocuk kurtarılamadı ve öldü.

İskenderun’da Trafik kazası
1 ÖLÜ…
İskenderun’da Suçıkağı Mahallesi civarında direksiyon hakimiyetini kaybeden İbrahim Kırık’ın kullandığı otomobil uçuruma düştü. Kazada, sürücü İbrahim Kırık can verirken, araçtaki 4 kişi de yaralandı ve hastanelere kaldırıldı. Uçuruma yuvarlanan araçta bulunan yaralı 5 polisin tedavisi sürüyor. Kazada, sürücü İbrahim Kırık adlı 38 yaşlarındaki sürücü hayatını kaybetti.

PAMUK İŞÇİSİ ÖLÜ BULUNDU
Kırıkhan Baldıran’da, pamuk tarlasında sulama yapan 60 yaşlarındaki Mustafa Açıkgöz adlı sulama işçisi ölü bulundu. Pamuk tarlasında ölü bulunan 5 çocuk babası Mustafa Açıkgöz’ün ölüm nedeni araştırılıyor.

Hatay’da 7 günde:
111 KAZA, 100 YARALI…
İlimizde son 7 günlük dönemde toplam 11 trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 100 kişi de yaralandı. Ölüm ise yaşanmadı.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Kırıkhan İlçesi Saylak Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Karaağaç Demet ve Uğur Mumcu (Mustafa Kemal) Caddesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Haymaseki Mahallesi Ateşler Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Belen İlçesi Kömürçukuru ve Benlideresi Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Avcılarsuyu Mahallesi Avcılarsuyu Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesine 1:00-6:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Yoncadüzü Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Samandağ İlçesi Yaylıca Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Terzihöyük, Suluköy, Karacanlık ve Kumtepe Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Maraşboğazı, Ovakent, Paşaköy, Serinyol, Tahtaköprü ve Uzunalıç Mahalleleri Orman Fidanlık, Havaalanı içme sularına 0:01-8:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Anayazı, Üçgedik, Alahan, Akhisar, Alllazi ve Derince Mahalleleri ile Yetince Kaucuk Plastik ve Sabancı Kız Yurduna 9:00-15:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Güzelburç Mahallesine 9:00-14:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
İlimizde şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenile-me çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Arsuz İlçesi Avcılarsuyu Mahallesi Değirmendere Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Suçıkağı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Denizciler Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Şükrüpaşa Mahallesine 1:00-6:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Yoncadüzü Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Özerli Mahallesine 10:00-12:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Yeşil Mahalle Sema Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Gümüşgöze Mahallesi Cumhuriyet, Güzel, Melek, Menekşe, Hayat, Şirin, Dere, Ali Akdoğan, 5. Çıkmaz, 4. Çıkmaz ve Duman Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Koçören, Toygarlı, Çınarlı ve Orhanlı Mahallelerine 9:00-15:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Yaylacık Mahallesine 9:00-15:00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

3 ay daha…
OHAL’in 3 ay daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi TBMM Başkanlığına sunuldu. Başbakanlık Tezkeresi, TBMM’nin 21 Temmuz 2016 tarihli ve 1116 sayılı kararı ile ülke genelinde ilan edilen, 18 Nisan 2017 tarihli ve 1139 sayılı kararı uyarınca devam etmekte olan Olağanüstü Halin (OHAL), 19 Temmuz 2017 çarşamba günü saat 01.00’den geçerli olmak üzere 3 ay süre ile uzatılmasını öngörüyor.

TOPLU NİKAH ve SÜNNET BAŞVURUSUNDA SON GÜN
Hatay ili genelinde Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “Toplu Sünnet” ile “Toplu Nikah” törenlerine katılmak isteyeler için bugün son başvuru günü.
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu nikah ve sünnet şöleni düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek şölene katılmak isteyen çiftler ve sünnet olacak çocuklar için en geç bugün mesai saatine kadar başvurulabilecek. Maddi durumu yetersiz vatandaşlar için düzenlenen etkinliğe katılacaklara çeşitli yardımlar da yapılıyor.

Bilim ve Sanat Merkezleri en çok tercih edilen:
395.578 KİŞİDEN 13491’İ ALINABİLDİ
Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci seçimi için 1, 2 ve 3. sınıf düzeyindeki 398 bin 578 öğrenci, sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterildi. Uygulamaya katılan öğrencilerin 10 bin 793’ü genel zihinsel yetenek, bin 590’ı resim yetenek ve bin 108’i ise müzik yetenek alanında Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleşmeye hak kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi iş birliği ile geliştirilen ilk yerli zeka ölçeği ASİS, 2016-2017 eğitim öğretim yılı Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci seçim sürecinde 1. ve 2. sınıf düzeyinde genel zihinsel yetenek alanında bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere uygulandı.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ