Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 16.08.2017
  • 1.092 kez okundu

Kilis’te Uyuşturucu Operasyonu
Hatay’a Uzanıyor
Kilis merkezli, aralarında ilimiz Hatay’ın da bulunduğu 3 İl’de uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik eş zamanlı bir operasyon gerçekleştirildi. Kilis’te bir özel tıp merkezini de kapsayan baskınlarda esrar ve uyuşturucu hap ele geçirilirken, 9 kişi gözaltına alındı.
Kilis KOM polisinin, kent merkezindeki özel bir tıp merkezine yönelik operasyonda yaptığı uzun aramada 152 uyuşturucu hap, 25 gram metamfetamin, 1 kilo 460 gram esrar, bir kalaşnikof tüfek, bir ruhsatsız tabanca ve 6 mermi ele geçirdiği kaydedildi.

Hatay Cezaevi Firarisi
Bolu’da yakalandı
Hatay’da Cezaevi’nde yatarken firar eden S.Ü. isimli mahkum Bolu’da yakalandı. Mahkumun, içinde olduğu kamyoneti de çaldığı ortaya çıktı. Cezaevi firarisi ile ilgili olarak “hırsızlık”, “yaralama”, “cinsel istismar” ve “dolandırıcılık” suçları ile ilgili iddialar olduğu belirtiliyor.

Yılmaz Ruhuna Mevlit: Yarın…
Hatay eski Milletvekili İzzettin Yılmaz’ın babası, halen Antakya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Yılmaz’ın büyükbabası Aziz Yılmaz’ın üç gün önce toprağa verilmesinin ardından ruhuna Mevlit töreni de yarın yerine getiriliyor. Yılmaz Ailesi, Mevlid-i Şerif duyurusunda, “Hatm-i Şerifimiz, 17.08.2017 Perşembe günü ikindi namazını müteakiben Akcurun Mahallesi’ndeki taziye evimizde okutulacaktır” denildi.

PTT 2500 Personel alıyor
PTT, 1671 gişe ve büro görevlisi ile 829 dağıtıcı olmak üzere toplam 2500 sözleşmeli personel alacak.
Gişe ve Büro Görevlisi için başvuracak adayların KPSS’den en az 70, dağıtıcı kadrosu için ise adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Başvurular dün başladı. Başvuruların, 21 Ağustos Pazartesi gününe kadar süreceği duyuruldu.

Şehit Başçavuş için mevlit …
Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temasta yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için Mevlid-i Şerif okutulduğu bildirildi. İskenderun Kaymakamlı-ğı’ndan yapılan açıklamada, şehidin babaevinin bulunduğu Bekbele Mahallesi’nde Mevlid-i Şerif programı düzenlenerek, şehit için dua edildiği belirtildi.
Düzenlenen programına İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Deniz Üs Komutanı Vekili Deniz Albay Niyazi Uğur, İskenderun İlçe Emniyet Müdür Zeki Balcı, jandarma personeli ve vatandaşların katıldığı kaydedildi.

Yayladağı’nda toplu konut kuraları çekildi.
Sıra Sözleşmede
Yayladağı Belediyesi’nin girişimi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) girişimi ile ilçede yaptırılan konutların geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kura çekimi ardından, süreç, sözleşmelerin yapılması ile sürüyor. Yayladağı Belediyesi, kurada isimleri çıkan talihlilere ilgili banka ile sözleşme yapmaya çağırdı. Belediye’den yapılan açıklamada şöyle denildi:
“İlçemizde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan konutların kura çekimi tamamlanmıştır. Kura sonuçları ve 4 alternatiften oluşan ödeme planı sunulmuştur. Konut sahipleri, Sözleşme İmzalama Programı’nda belirtilen tarihte Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaya gelirken, yanlarında ödeme planında belirtilen peşinat bedelini hazır bulundurması ve gerekmektedir. Müracaat sahipleri, kura sonucunda kendisine çıkan konuta göre, Sözleşme İmzalama Programı’nda belirtilen tarihte Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamak üzere Yayladağı T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de mesai saatleri içerisinde hazır bulunacaktır. Başvuru esnasında vatandaşın yanında getirmesi gereken belgeler sıralanırken, mağduriyet oluşmaması açısından vatandaşların belirtilen tarihlerde istenilen belgeler ile birlikte Yayladağı T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de hazır bulunmaları gerektiği kaydedildi.

Hatay’da 4 Cami’ye İmam Hatip bulunamıyor
İsteyen, Beğenen Yok!
İlimiz genelindeki 4 caminin gerekli imam hatip ihtiyacı henüz giderilemedi. Hatay Müftülüğü, defalarca duyuru ve ilan yayınladı. Ne var ki kurum bünyesinde Altınözü, Reyhanlı ile Yayladağı ilçelerimizdeki 4 cami imam hatip ihtiyacını gideremedi. Müftülük, yeniden ilana çıktı. İlanda, kurum bünyesinden imam hatip arayışı içinde olunduğu duyuruldu. Başvurular 14 Ağustos Pazartesi günü başladı ve başvuruların 21 Ağustos Pazartesi günü akşamına kadar süreceği duyuruldu. Başvuran adayların ise daha sonra mülakata tabi tutulacakları da kaydedildi. Mülakat sınavının 22 Ağustos günü sabah İl Müftülüğü’nde yapılacağı da duyuruldu.
İmam Hatip ataması yapılacak olan 4 cami ve adresleri şöyle:
-Altınözü-Toprakhisan Mah. Camisi
-Altınözü-Yiğityolu Pınarbaşı Mah. Camisi
-Reyhanlı-Horlak Camisi
-Yayladağı- Güveççi Mah. Camisi

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nin ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor.
İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Defne İlçesi Yeniçağ ve Hancağız Mah. 9:00-17:00 saatleri arası,
Samandağ İlçesi Karaçay Mahallesine 9:30-17:30 saatleri arası,
Defne İlçesi Çekmece Mahallesi 635. Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Kisecik Mahallesi Kisecik Hava Radarı ve Taş Ocaklarına 8:30-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Çaylı Mah. Gülüzar ve Fevzi Çakmak Sokaklarına 9:30-17:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Yoncadüzü Mahallesine 9:30-17:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 9:30-17:30 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Haymaseki Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Derekuyu Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Belen İlçesi Çerçikaya Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Karaağaç Mahallesi 818 ve 819 Sokaklara 9:00-16:00 saatleri arasında enerji verilemeyecek.

Kabına sığmayan “KOBİ’ler”
Seminer Yarın Antakya’da
Osmaniye İŞGEM Projesi (OSİP) kapsamında düzenlenecek olan “Kabına Sığmayan KOBİ’ler” adlı İş Geliştirme Semineri yarın Antakya Savon Otel’de yapılacak. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sözleşme Makamı ‘Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü AB Mali Programları Daire Başkanlığı’ olan ve Osmaniye Valiliği’nin yürütmekte olduğu Osmaniye İŞGEM Projesi (OSİP) kapsamında gerçekleşecek olan seminer, 10:00 – 14:00 saatleri arasında yapılacak.
Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş olmak üzere üç ilde de düzenlenecek olan “Kabına Sığmayan KOBİ’ler” iş geliştirme seminerlerinin ilki 10 Temmuz 2017 tarihinde Osmaniye’de yapıldı. İkinci seminer ise bugün ilimiz Hatay’da, Antakya ilçesi Savon Otel’de yapılıyor.
Seminerlerde, illerdeki potansiyel girişimcilere ulaşılarak, onlara İŞGEM (İş Geliştirme Merkezi) kavramı anlatılacak. Ayrıca, konuk girişimcilerde ilham yaratmak, onları yüreklendirmek, potansiyellerini ortaya çıkarmaları için yol göstermek ve girişimcilik motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla, alanlarında tecrübe ve başarı kazanmış konuşmacılar deneyimlerini ve bilgilerini katılımcılarla paylaşacak.
Yarın sabah Antakya Savon Otel’de başlayacağı belirtilen etkinliğin programı şöyle:
09:30- 10:00 Kayıt
10:00- 10:30 Açılış Konuşmaları
Teodora Hrıstoforova-OSİP Projesi Ekip Lideri
Cenk Özbaykal-DOĞAKA Hatay Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü
Hikmet Çinçin-Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı
Kenan Sert-KOSGEB Hatay Hizmet Müdürü
10.30-10.45 Çay ve Kahve Arası
10:45-11.00 OSİP PROJESİ-İbrahim ÇELEBİ OSİP Projesi-KOBİ Kilit Uzmanı
11.00-11.15 Başarılı İŞGEM Örneklerinden–Necip CENGİL-Malatya İŞGEM Müdürü
1.15-11.30 Bir Girişimcinin Başarı Hikayesi-Selcan AĞBAHT-Girişimci
11.30-12.45 “Girişimci Yönünü Keşfet, Harekete Geç!”-Umur ÇALIKOĞLU-Yazar ve Kariyer Uzmanı

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ