Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 09.09.2017
  • 1.948 kez okundu

CHP 94 Yaşında
CHP, kuruluşunun 94.yılını kutluyor. CHP’liler, bugün saat 10.00’da Antakya Atatürk Anıtı’nda toplanarak çelenk sunacak ve saygı duruşunda bulunacak.
CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur’un bugünkü törende kısa bir açıklama yapması bekleniyor.
İlimizdeki kutlamalar, bugün öğleden sonra İskenderun’da devam edecek. Programa göre, bugün saat 16:00’da İskenderun Kültür Saray Merkezi’nde CHP Kadın Kolları’na üyeliği gerçekleşen 200 yeni üyeye rozetleri takılacak, o arada konuklara bir kokteyl verilecek.

Yaman: 94.Yılı Gururla Kutluyoruz
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94.kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Yaman’ın mesajı şöyle:
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözü ile önemini vurguladığı, ülkemize sosyal demokrasinin kapılarını açan, Atatürk ilkelerinin savunucusu CHP’nin 94. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi; özgürlük, adalet, eşitlik ve çağdaşlık yolunda sürdürdüğü mücadele ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak adına durmadan çalışmaktadır. Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu onurlu mirası omuzlarında taşıyan CHP, Atatürk’ün ilkelerini ifade eden altı okun izinden azimle, yılmadan, taviz vermeden gitmektedir.
Halkımızın emperyalizme karşı verdiği büyük savaşın mirası olan, çağdaş medeniyet ve özgürlük için birlik olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.”

“Gadir Hum Bayramı” Konferansı Bugün
Sümerler Amfi’de
EHDAV’ın geleneksel hale getirdiği “Hz.Ali-Gadir Hum Bayramı ve Kardeşlik” Konferansı bugün yapılıyor.
EHDAV Başkanı Ali Yeral, toplumsal kucaklaşmanın gerçekleşeceği bugünkü etkinliği saat 19.00’da Sümerler Mahallesi’ndeki amfi tiyatroda gerçekleştireceklerini duyurdu.
Etkinliğe, Almanya ve İran başta olmak üzere yurt dışından konukların katılacağı bildirildi.

Harbiye Lisesi Mezunları Buluşması: YARIN…
Defne ilçesi Harbiye Lisesi mezunları yıllar sonra ilk kez buluşuyor. Aralarında Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın da bulunduğu öncü grup adına yapılan duyuruda, Harbiye Lisesi mezunlarının 10 Eylül Pazar günü yine eski Harbiye Lisesi olarak bilinen, şimdiki Harbiye Selim Tevfik Eskiocak Lisesi’nde buluşulacağı kaydedildi.
Yarın saat 19.30 şeklindeki buluşmada, “Grup Kaldırım ve Nurettin Rençber” konserleri ile “Mesrehel” canlandırması ile Arapça tiyatro sahnelemesinde bulunulacağı, 10-20-30-40 yıl öncesi mezunların bir araya gelerek eski günleri yad edeceği kaydedildi.

Tütüncüoğlu’nun acılı günü
BABASI VEFAT ETTİ
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyesi, HASİAD eski Başkanlarından Antakyalı İşadamı Hasan Tütüncüoğlu, baba acısı yaşadı. Tütüncüoğlu’nun babası Cengiz Sadık Tütüncüoğlu vefat etti Merhumun cenazesi önceki gün toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Öğretmenlere Kırtasiye Ödeneği
ÖDEME PAZARTESİ GÜNÜ
Öğretmenlere her öğretim yılı başında ödenene kırtasiye gideri karşılığı ücretlerin önümüzdeki hafta içinde ödeneceği kaydedildi. Bakanlık, ödemelerin 11 Eylül Pazartesi’den itibaren ödenmesini istedi. Bakanlık yazsında, “Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 2016 yılında 1000 TL, 2017 yılında 1050 TL olarak ödenir” hükmü ile eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara 1050 TL öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 11 Eylül 2017 tarihinden itibaren yapılmasını istedi.

AÖL Ek sınav tarihleri değişti
14-15 Ekim’den 7-8 Ekim’e
Açıktan liseyi bitirmek isteyen öğrenciler için sınav tarihleri değişti. Daha önce Bakanlık onayı ile 14 – 15 Ekim 2017 tarihlerinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavının Bakanlığın yeni düzenlemesi ile 7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılması kararlaştırıldı.
Bu arada, iller ile ilçelerde Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile başvurular yapılabilirken, ek sınav müracaatlarının 25-28 Eylül tarihleri arasında yapılabileceği kaydedildi. Bakanlık açıklamasına göre, ek sınava, toplam dönem sayısı 2016/3 dönemi itibariyle (Sekiz) ve üzeri olan öğrenciler katılabilirken, adaylardan sınav ücreti olarak da 30 TL alınacağı duyuruldu.
Sınav, 3 oturum şeklinde, aralarında ilimiz Hatay’ın da bulunduğu 32 il merkezinde yapılacak.

AKARYAKITA ZAM
Benzin, Mazot ile Otogaz zamlandı… Akaryakıt türlerinin tamamına zam geldi. Üç gün önce geçerli olan yeni tarifeye göre; Benzinini litresine 9 krş, Mazotun litresine 7 krş, Otogaz litresine 13 krş zam yapıldı.

Kamyonun freni patladı
1 ÖLÜ,1 YARALI
İskenderun’da freni patlayan kamyon devrildi, sürücüsü yaralandı, yanındaki Çetin Seven adlı kişi ise ezilerek öldü. Kaza, Suçıkağı Mahallesi’nde yaşandı. 31.KG.233 plakalı kamyonun freni patladı ve devrildi. Kazada Erdoğan Gül adlı 43 yaşlarındaki kişi hayatını kaybetti.

MKÜ Rektörü Kaya’dan:
Gadir-i Hum Bayram Mesajı
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Gadir-i Hum Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Rektör Kaya’nın mesajı şöyle:
“Asırlardır farklı din, inanç ve medeniyetlere ev sahipliği yapan ilimiz sevgi, barış ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı sayılı şehirlerden biridir. Yüzyıllardan beri süre gelen bu hoşgörü ve kardeşlik iklimini bizden sonraki nesillere aktarmak ve bu iklimin tüm dünyaya örnek teşkil etmesini sağlamak bizlerin görevi olmalıdır.
Bayramlar inananlar için insanların mutlu olduğu, küskünlük ve dargınlıkların unutulduğu özel ve anlamlı günlerdir. Bu günde ilimizin zenginliklerinden biri olan Gadir-i Hum Bayramının mutluluğunu yaşıyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin Gadir-i Hum Bayramı’nı kutlar, sevdikleri ile beraber sağlık ve huzurlu bayramlar geçirmelerini dilerim.”

Çiftçiler için: ÇKS başvuruları başladı
Kısa adı ÇKS olan Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları başladı. Bakanlığın yayınladığı genelgede, “Çiftçilerin üretim yıllarına ilişkin ÇKS başvuruları, bir önceki yılın 1 Eylül tarihinde başlayacak ve üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona erecektir” denildi.
Bu bağlamda, 2018 üretim yılı ÇKS’ye kayıt olmak veya ÇKS kayıtlarını güncellemek isteyen çiftçiler için başvuruların başladığı ve 30 Haziran 2018 tarihine kadar devam edeceği kaydedildi.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. Bugün ilimizdeki enerji kesintisi programı şöyle:
Dörtyol İlçesi Çaylı Mahallesi Kazım Karabekir, Gülüzar ve 211 Nolu Sokaklara 9:30-18:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Yoncadüzü Mahallesine 9:30-17:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 9:30-17:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Bahçelievler Mahallesine 10:00-18:00 saatleri arası,
Belen İlçesi Şenbük Mahallesi Karnıkara ve Kanlıdere Yaylaları ile Halilbey Mahallesi Şehit Jandarma Kıdemli Çavuş Mehmet Tutuş Sokağa 9:00-16:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Haymaseki Mahallesi Saz Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Aşağıoba Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Avsuyu Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Dikmece ve Oğlakören Mahallelerine 8:30-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Turunçlu Mahallesi Şeyh Dahir (Turunçlu) ve Başak Sokaklara 9:00-12:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Meydancık Mahallesine 10:00-12:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Harbiye Mahallesi Defne ve Elektrik Sokaklara 13:00-18:00 saatleri arası,
Altınözü İlçesi Fatikli Mahallesine 9:00-12:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketinin ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Dörtyol İlçesi Numuneevler Mahallesi 54 ve 56 nolu Sokaklara 9:00-18:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Bahçelievler Mahallesine 10:00-18:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Kazkeli Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Aydınbahçe, Çakı, Çamaltı, Gözlüce, Güzelyurt, Karacurun, Karaköse, Kurtuluş, Leylekli, Sebenoba, Tutlubahçe ve Yeşiltepe Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Altınözü İlçesi Yenişehir Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Ürgenpaşa, Güzelburç, Odabaşı, Karaali, Büyükdalyan, Allazi, Üçgedik, Derince, Akhisar, Zülüflühan, Alahan, Anayazı, Madenboyu, Oğlakören, Kuzeytepe, Kuruyer, Maşuklu, Narlıca, Açıkdere, Mansurlu, Gökçegöz, Bitiren, Bozhöyük, Tanışma, Akcurun, Dikmece, Demirköprü, Bohşin, Apaydın, Melekli, Üzümdalı, Avsuyu, Saçaklı, Suvatlı, Alaattin ve Yeşilova Mahallelerine 7:00-13:00 saatleri arası,
Altınözü İlçesi Atayurdu ve Boynuyoğun Mahallelerine 7:00-13:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Karahöyük, Ahmetbeyli, Paşahöyük, Paşaköy ve Karasüleymanlı Mahallelerine 9:00-12:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Fevzi Çakmak, Cumhuriyet, Gökçeoğlu, Akkerpiç, Akkuyu, Muharrem ve Aktaş Mahallelerine 9:00-12:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Gülova Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Tayfursökmen, Konuk, Nergizli, Varışlı, Öz Kurtuluş, Terzihüyük, Suluköy, Karacanlık, Kuletepe ve Kumtepe Mahallelerine 7:00-13:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Doğanköy ve Günyazı Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Derekuyu Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Belen İlçesi Çerçikaya Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Harbiye Mahallesi 1. Anıtlar ve Kurtuluş Sokaklara 13:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Alsancak Mahallesi 205 Sokağa 14:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Mimar Sinan Mahallesi 758 Sokağa 9:00-12:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ