Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 28.09.2017
  • 1.348 kez okundu

MKÜ’de “AHİ”lik kutlaması
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde; Ahilik kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkarlar ile bunların teşkilatlarında yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması ile çalışma ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi için yapılan “Ahilik Haftası Kutlamaları” çerçevesinde yarın bir panel düzenleniyor. Yarınki panel saat 14.00’da Tayfur Sökmen kampüsü Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşiyor.

7 GÜNDE 3317 ARACA CEZA
Hatay’ın 15 ilçesinde trafik ekiplerince yapılan yol kontrolleri sırasında, her 4-5 araçtan 1’i kusurlu görülerek ceza tutanağına tabi tutuldu. Resmi bilgilere göre, ilimiz genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 18-24 Eylül tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde 15.272 araç kontrol edildi, kusuru tespit edilen 3.317 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı ve trafik ekipleri, kontrolleri sırasında 133 motosikleti de trafikten men etti.

Çekmece sahasına Skorbord
İlimiz Defne ilçesi Çekmece futbol sahasına, skorların ilan edildiği bir ‘Skorboard’ monte edildi.
Dünkü maçla birlikte seyirciler, sonucu ‘skorboard’ üzerinden izlemeye başladı.

CHP, Dörtyol’da sandık koyuyor:
DELEGE SEÇİMİ YARIN ve CUMARTESİ
Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Merkez kararıyla tüm ilçelerde olduğu gibi Dörtyol ilçesinde de üyelerle delege seçimi yapıyor. Dörtyol CHP’de yarın ve Cumartesi günleri delege seçileri için sandık konacak. Üyeler, hür iradeleri ile delegeleri seçecekler. CHP Dörtyol’da yaklaşık 1200 partili üye, yaklaşık 140 delegeyi seçecek.

7 Günde 95 Kaza
ÖLÜ YOK, 91 YARALI…
İlimizde son bir haftalık sürede yaşanan trafik kazaları sırasında ölüm olayı olmamakla birlikte, 91 kişi yaralandı. Trafik Şubesi’nin resmi bilgisine göre, son bir haftalık dönemde 63’ü yaralamalı, 32’si maddi hasarlı olmak üzere toplam 95 trafik kazasında 91 vatandaş yaralandı.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sürdürürken kesinti de uyguluyor. İlimi de yarınki kesinti programı şöyle:
Yayladağı İlçesi Kurtuluş Mahallesine
9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Harran Mahallesine
9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Yeniyurt Mahallesi Şehit Kerim Kök Sokağa
14:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Tutlubahçe Mahallesine
9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Orhanlı Mahallesine
9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

T.Yıldırım Satranç Turnuvası
17-21 EKİM’DE ARSUZ’DA
Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Turnuvası ilimizde yapılıyor. Arsuz Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası, 17 – 21 Ekim 2017 tarihleri arasında Arsuz Lion King Hotel’de gerçekleştirilecek.

AKP’de 4 İlçe Kongresi
YARIN ve CUMARTESİ
AK Parti’de hafta sonunda 4 ilçede kongre yapılıyor. Programa göre, AK Parti’de yarın Belen İlçe Kongresi yapılacak ve yeni İlçe Başkanı ile Yönetim Kurulu belirlenecek. Cumartesi günü de, AK Parti’de Altınözü, Yayladağı ile Dörtyol ilçe kongreleri art arda yapılarak yeni başkanlar ve ilçe yöneticileri belirlenecek.

Okullara Müdür Atamaları
2.EK TASLAK ÇIKTI
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimiz genelindeki ilkokul, ortaokul ile liselerde boş olan Müdürlük, Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı için ikinci ek taslak atama listesi yayınladı. Adaylar, Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesi üzerinden TC kimlik no’ları ile atama sonuçlarını öğrenebiliyorlar.

MOTORİNE ZAM
Akaryakıt türlerinden motorine zam geldi. Dün sabah itibariyle motorinin litresine 13 kuruş zam geldi. Yeni düzenleme ile ilimiz de litresi 4.67 TL olan mazotun litresi 4.80 TL’ye çıktı.

28 Alkollü sürücüye işlem
6 AY TRAFİK CEZASI
Hatay Trafik Şubesi ekiplerinin yol kontrolleri sırasında alkollü araç kullandıkları belirlenen sürücülerle ilgili ehliyet alımı uygulaması devam ediyor. Trafik Yasası’na göre, alkolü sürücünün ehliyeti 6 ay süreyle alınıyor ve sürücünün trafiğe çıkması yasaklanıyor.
İlimizde, son bir haftalık dönemde de yapılan kontrollerde 28 alkollü sürücü belirlendi ve ehliyetleri 6 ay süreyle alınarak trafiğe çıkmaları yasaklandı. Yetkililer, 28 alkollü sürücü yanı sıra 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 10 sürücü hakkında da adli işlem yaptı.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ