Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 29.09.2017
  • 1.391 kez okundu

GASTROENTERELOJİ KONFERANSI
BUGÜN-YARIN
Hatay MKÜ ev sahipliğindeki “Gastroentereloji Konferansı” bugün ve yarın olmak üzere iki gün süreyle ilimizde yapılıyor. Bugün sabah Anemon Otel’de saat 09.00’da başlayacağı belirtilen konferans için çok sayıda akademisyen ve bilim insanı Hatay’a geliyor.

Meslek Liselerinde
‘Kalite’ arttırılmalı
Mesleki eğitim konusu sadece bir eğitim meselesi değildir. İşsizliğin azaltılması ve sanayi üretiminin artmasında en büyük pay, mesleki eğitim almış ara eleman ihtiyacının karşılanması ile mümkün olur’ diyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bunun için, meslek liseleri ve meslek yüksekokullarının müfredatı ve eğitim kalitesinin en kısa zamanda arttırılması gerektiğini söyledi.

Aynen devam
Danıştay’ın sürekli yaz saati uygulamasını durdurma kararına karşın, Bakan Berat Albayrak, “Enerji tasarrufu sağlıyoruz, aynı istikamette devam edeceğiz” dedi.

4-B’lilerde Atama Belgesi teslimi
10 Ekim’de
4/B Sözleşmeli büro personeli kesinleşmiş başarı listesinde yer alan asil ve yedek adayların atama esas evrakların teslimi önceki gün sona erdi. Hatay Valiliği’nden alınan bilgiye göre, atama ve sözleşme imzalamaya esas istenilecek belgeler arasında:
1- 2016 yılı KPSS (B) grubu Sınav Sonuç Belgesi
2- http://personel.icisleri.gov.tr internet adresinin “Örnek Formlar ve Dilekçeler” sayfasından temin edilecek “Mal Bildirim Formu ve Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi Formu”
3- http://personel.icisleri.gov.tr internet adresinde yer alan “Personel Kimlik Kartında Kullanılacak Fotoğrafın Standarları”na uygun olarak çekilen fotoğraf CD’si bulunuyor.
Valilik açıklamasında, “Kesinleşmiş başarı listesinde yer alan asil ve yedek adayların, yukarıda belirtilen atama belgelerini Hatay Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü’ne 10 Ekim 2017 tarihi mesai bitimine
kadar şahsen teslim etmeleri gerekmektedir” denildi.

KÖRFEZ SALLANDI
İskenderun körfezinde, hafta başında mini ölçekte bir deprem yaşandı. Kandilli Rasathanesi ölçümlerine göre, Pazartesi günü saat 00.06 sıralarında yerin 1.5 km derinliğinde 2.9 büyüklükte bir deprem meydana geldi. Sallantı, can ya da mal kaybı oluşturmadı.

MADENBOYU KANTİNİ KİRALANIYOR
İHALE BUGÜN…
İlimiz Antakya ilçesi Madenboyu Mahallesi’ndeki okul kantini kiralanıyor. Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Madenboyu İlkokulu’nda 320 öğrencinin öğrenim görmekte olduğu, kantinin yıllık kira ücretinin de 5000 TL olduğunu bildirdiler. İhale, açık arttırmalı olarak bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde saat 09.00’da yapılıyor.

AKP’de 4 İlçe Kongresi
BUGÜN ve YARIN
AK Parti’de hafta sonunda 4 ilçede kongre yapılıyor. Programa göre, AK Parti’de bugün Belen İlçe Kongresi yapılacak ve yeni İlçe Başkanı ile Yönetim Kurulu belirlenecek. Yarın ise, AK Parti’de; Altınözü, Yayladağı ile Dörtyol İlçe Kongreleri art arda yapılarak yeni başkanlar ve ilçe yöneticileri belirlenecek. AK Parti’de yarınki kongre saatleri şöyle:
Saat 10.00’da Altınözü
Saat 13.00’te Yayladağı
Saat 15.00’te Dörtyol

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ