Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 03.10.2017
  • 1.195 kez okundu

ORC’ye göre:
ALTAN 6. SIRADA
ORC Araştırma Şirketi, Türkiye’de ‘En İyi İlçe Belediye Başkanları’ sıralamasında Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ı 6.sırada gösterdi. Aynı ankette, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise ‘En İyi Başkan’ olarak gösterildi.

Eğitim Sen Konseri
PERŞEMBE GÜNÜ
Hatay Eğitim Sen, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde bir konser düzenledi. Halen görevde olan-olmayan, öğretmen adayı olan tüm eğitimcilerin davet edildiği 5 Ekim Perşembe günkü konser, Defne ilçesi Sümerler amfi tiyatroda saat 19.30’da başlayacak. Konserde, Erdal Bayrakoğlu ile Hasan Hüseyin Baklacı şarkılarını seslendirecek.

HATAY FETÖ’DE SON BİLGİLER
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ-PDY soruşturması kapsamında halen 10 kişi gözaltında bulunuyor. Hatay FETÖ soruşturmaları ile ilgili son bilgiler şöyle:
Açığa Alınan : 342 Memur
İdari Soruşturulan : 288 Memur
İhraç Edilen : 1750 Memur
Halen Gözaltı : 10 Kişi
Halen Tutuklu : 1263 Kişi
Adli Kont. Serbest : 1135 Kişi
Tutuksuz Yargılanan : 1044 Kişi
İl Dışı Sevk : 168 Kişi
Firari : 262 Kişi
Adli soruşturulan : 3931 kişi
Bu arada halen gözaltındaki 10 kişinin 2’si Jandarma, 3’ü sivil, 1’i İl Tarım Müdürlüğü personeli ile 4’ünün de Hatay BŞB personeli olduğu öğrenildi.

Kıvrak’ın acılı günü
DAYISI VEFAT ETTİ
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Sekreteri Mehmet Kıvrak, dayı acısı yaşadı, Mehmet Kıvrak’ın dayısı vefat etti. Merhumun cenazesi, dün ikindi namazını müteakip Kırıkhan mezarlığında defnedildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Gündem, Sezaryen!
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliğinde “Gebe Takibi ve Doğumda Kadın Doğum Uzmanlarının Rolü: Sezeryan Oranlarını Nasıl Azaltırız?” konulu bir sempozyum düzenlendi. Antakya Savon Otel’de düzenlenen ve ‘Kadın Hastalıkları’ ve ‘Doğum’ bölümlerinden öğretim üyelerinin katıldığı sempozyumda, son yıllarda, dünya genelinde ve özellikle ülkemizde giderek artan sezaryen oranlarının anne-bebek sağlığı üzerine olumsuz etkileri ortaya konuldu.

CHP’li Belediye Başkanları 5.Buluşması
SOBA ÇALIŞTAYI YARIN
Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin oluşturduğu Sosyal Belediyeler Ağı’nın (SOBA) beşinci buluşması Marmaris, Datça ve Bodrum’da gerçekleştirilecek.
Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Çalıştayı’nın beşincisi, 5-6-7 Ekim tarihlerinde Marmaris, Datça ve Bodrum’da gerçekleşecek. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan belediyelerin oluşturduğu Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA), beşinci organizasyonunu Güney Ege’de gerçekleştirirken, bu önemli buluşma Marmaris, Datça ve Bodrum Belediyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşecek. 3 Gün sürecek buluşmaya yaklaşık 50 belediyeden 120’ye yakın sosyal medya uzmanı katılacak.
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ev sahipliğinde gerçekleşecek organizasyon, üç ilçe tarafından organize edilen ilk toplantı olma özelliğini taşıyor.
Çalıştayda; “Akıllı Cihazlarda Güvenlik ve Kişisel Verilerin Korunması”, “Dijital Medya Verilerinin Belediyecilik Hizmetlerinde Kullanımı”, “Kent Markalaşması ve Sosyal Medya” ile “Siyasette Dijital Pazarlama” gibi konular ele alınacak. İlimizdeki CHP’li belediyelerden biri olan Samandağ Belediyesi’nin dijital medya ekibi de sosyal medya çalıştayına katılacak ve Hatay’ı temsil edecek.

Okul giriş-çıkış saatleri
YENİDEN DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Bakanlığı, Valiliklere gönderdiği son Genelge ile beraber, özellikle İmam Hatip Liseleri ile Mesleki Liselerde okula giriş ve çıkış saatlerinin yeniden belirlenmesi ve gün aydınlanmadan öğrencilerin okula gitmemeleri konusunda uyarıda bulundu.
Bakanlık Genelgesi’nde şöyle denildi:
“Normal öğretim uygulanan okullarda ‘Okul Öncesi İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 6.maddesi 2.fıkrası (b) bendine göre (Normal öğretim yapılan okullarda yemek ve dinlenme için en az 40, en çok 90 dakika süre verilir. Bu süre, okul yönetimince okul çevresinin şartlarına göre düzenlenir, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verilir.) uygulama yapılabilecektir. Ayrıca aynı binayı kullanan ve normal öğretim uygulanan okullarda başlangıç saati olarak ilkokul vakit çizelgesinde belirtilen 08:40 başlangıç saati olarak uygulanacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ