Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 10.10.2017
  • 1.175 kez okundu

Asker sınırı geçti
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 8 Ekim itibariyle Türk askerinin İdlib’e icra edilecek harekat kapsamında keşif faaliyetlerine başladığını duyurdu. TSK’dan yapılan açıklamada, “Garantör ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, İdlib Bölgesinde icra edeceği harekât kapsamında, gözlem noktaları tesis etmek üzere 08 Ekim 2017 tarihinden itibaren keşif faaliyetlerine başlamıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açız-Yoksuluz
Memur-Sen Konfederasyonu tarafından her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre eylül ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 717 TL, yoksulluk sınırı ise 4 bin 847 TL olarak tespit edildi.

Meme Kanseri Farkındalık Semineri
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin eşi Nursel Kimyeci’nin girişimleriyle kadın sağlığına yönelik sosyal sorumluluk projesi ile “Meme Kanseri Farkındalık Semineri” düzenlenecek. Etkinlik, Antakya Belediyesi Hanımlar Lokalinde 20 Ekim Cuma günü saat 13.00 – 16.00 arasında gerçekleşecek.

BRİÇTE SEZON AÇILIŞI
14 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ
Antakya Briç Spor Kulübü, yeni sezonu bu hafta sonunda açılıyor. Defne ilçesi Sümerler Mahallesindeki Briç Kulübü duyurusunda, “Değerli Briç dostları, 14 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 16:00′ da Kulübümüzde ‘Ödüllü ve İkramlı Sezon Açılış Turnuvası’ düzenlenecek olup, tüm briç severler davetlidir” denildi.

İskenderun ve Defne’de
2 okula “Doğrudan Teminle” onarım:
İHALE BUGÜN…
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, Defne ve İskenderun ilçelerinde olmak üzere iki okulda doğrudan temin yoluyla onarım işi yaptırmak istiyor. Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü duyurusunda, doğrudan temin yoluyla (Götürü Bedel Teklif usulü) yaptırılacak okulların defne ilçesinde “Defne Özel Eğitim Uygulama Merkezi” ve İskenderun ilçesinde ise İstiklal Makzume Anadolu Lisesi olduğu kaydedildi.
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü duyurusunda, işlere ait teklif mektuplarının Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait hatay.meb.gov.tr adresindeki linkten çıktı alınarak doldurulacağı belirtilirken, tekliflerin 10/10/2017 Salı günü (bugün) saat: 15.00’a kadar Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Bölümü’ne imzalı ve kaşeli kapalı zarf ile elden teslim edilmesi gerektiği kaydedildi.
Bu arada tekliflerin değerlendirilmesi işleminin de yine 10/10/2017 Salı günü, yani bugün tekliflerin verilmesinden sonra 1 saat içinde saat 16.00 itibariyle oluşturulacak Komisyon marifetiyle, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda katılımcılara açık bir şekilde yapılacağı duyuruldu.

Tiryaki’ye ziyaret
iyi niyetlerde bulunulurken, İskenderun Kızılay Şube olarak, Hatay’da İl Sağlık Müdürlüğü ile planlanan projeler ile ilgili görüş ve öneriler paylaşıldı.

15 İl’de başlıyor
SGK işbirliği ile hayata geçirilen Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi’nin 10 Ekim’de Bursa’da başlayacağını bildiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “15 ilde sosyal güvenlik hakkında bilinçlendirme konferansları düzenleyeceğiz. Bu konferansların önemli faaliyetlerinden bir tanesi de esnaf ve sanatkârın sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmesidir’ dedi.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ