Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 16.11.2017
  • 870 kez okundu

Çölaşan Hatay’a Geliyor
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan ve Genel Yönetim Kurulu üyeleri hafta sonunda Hatay’a geliyor. ADD Genel Merkez Yönetimi’nin 18-19 Kasım 2017 tarihlerinde genel toplantısını gerçekleştireceği, örgütlerle temaslarda bulunacağı ve Karaağaç Şubesi açılışına katılacağı öğrenildi.
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ve yöneticilerin, 19 Kasım Pazar günü Hatay Şubesi’nde saat 10.30’da üyelerle sohbet toplantısı gerçekleştireceği, aynı gün saat 13.30’da da Akdeniz Mahallesi’ndeki Defne Kültür Evi’nde Doğu Akdeniz Bölgesi Şube Başkanları ile toplantı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Film Festivali tarihi değişti: 6 – 12 Aralık
Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir, Samandağ Belediyesi ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen 5. Uluslararası Antakya Film Festivali’nin tarihi değişti.
Hazırlıkların tamamlanamaması dolayısıyla, bu hafta sonunda düzenlenmesi öngörülen Film Festivali tarihi 6-12 Aralık şeklinde revize edildi.

Çocuk oyunu yarın: Niloya
“Niloya” adlı müzikal çocuk oyunu yarın ilimizde sahneleniyor. Alınan bilgiye göre, yarın saat 19:00 seansıyla Meclis Kültür Merkezi sahnesinde çocuklara yönelik ‘NİLOYA’ adlı müzikal oyun 3 perde haline sahneleniyor. Oyunla ilgili bilginin ‘0507 449 96 71’ nolu telefondan alınabileceği, biletlerin ise Meclis Kültür Merkezi gişesinden edinilebileceği duyuruldu.

İskenderun Belediyesi’ne AB Daveti
İskenderun Belediyesi personeli Hacı Ahmet Çetinkaya, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:
“Belediyemiz, Avrupa Birliği Kardeş Şehir Eşleştirme Konferansı’na katılma hakkı kazanmıştır. Konferans linki https://www.towntwinningconference.com olup, detaylar buradan edinilebilir. Görüşmeleri yapmak üzere Belediye Başkanım Seyfi Dingil tarafından görevlendirilmiş bulunmaktayım. Türkiye’den 21 Büyükşehir İlçe Belediyesi davet edilmiştir. Temennimiz, ilçemize ekonomik, sosyal ve kültürel katkılar sağlamasıdır. Yapılacak eşleştirme ile Avrupa Üyesi bir belediye ile belediyemiz eşleşecek, ülkemizin Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde katılım öncesi pilot bölge olarak ortak sürdürülebilir yapılar oluşturulacaktır.
Hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

Hatay da sırada mı?
Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün, “Şehirleri yarıştıracağız” açıklaması üzerine birçok ilde oda ve belediye başkanları, valiler harekete geçti. Bugüne kadar talip olduğunu açıklayan il sayısı 20’ye yaklaştı. Ancak sıralanan iller arasında Hatay yer almıyor.

Cam filmde süreç işliyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, cam filmi yasağını kaldıracak çalışma hakkında bilgi verdi. Özlü, “İki yol var. Birincisi tamamen yasağın kalkması. İkincisi güvenlik güçlerimizin tereddütlerini de dikkate alan kriter tanımlayıp o çerçevede cam filmi uygulamasının devam etmesi” dedi.

İstihdamda sanayiye fark attı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Tarım; Mayıs, Haziran, Temmuz ayında olduğu gibi Ağustos’ta da sanayiden çok daha fazla istihdam sağladı, sanayiye yarım milyondan fazla fark attı” dedi.

Bugün Enerji Verilemeyecek Yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor.
İlimizde bugünkü enerji kesintisi programı şöyle:
Hassa İlçesi Arpalıuşağı Mahallesine 8:30-16:30 saatleri arası,
Hassa İlçesi Mazmanlı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesine 8:45-16:45 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Bezge Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Döver, Bahçeköy ve Yeşilpınar Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Altınözü İlçesi Yenişehir Mahallesine 9:00-14:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Nardüzü Mahallesi Cumhuriyet, Yunus Emre ve 89 Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Aşağı Kepirce Mahallesi Altın Yunus Caddesi ve Eski Çengen Yolu Sokaklara 9:00-16:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ