Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 01.12.2017
  • 1.188 kez okundu

Defne Belediyesi ev sahipliğinde:
Engelli Paneli Pazar Günü
Defne Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yaşamda Özel Bireyler” konulu bir panel düzenliyor. Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşecek olan panele Türkiye Otizm Derneği Kurucularından Şair-Yazar Canan Mat, Aile Hekimliği Uzmanı Uzman Doktor Serdal Kanuncu ve Aile Danışmanı Rehber Öğretmen Neslihan Seçkin katılım gösterecek.
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, yarınki etkinlikle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Dezavantajlı vatandaşlarımızın her alanda aktif olarak yer almalarını sağlamak, onların eksik değil farklı olduklarını anlamak ve uygulamak bakımından oldukça önemli bilgiler edineceğimiz panelimizi birbirinden kıymetli panelistlerimizle gerçekleştireceğiz. Ülkemizin önemli bir yüzdeliğini oluşturan dezavantajlı kardeşlerimizin eğitim, sağlık ve sosyal yaşamda özel bireyler olduğunu konu alan panelimize tüm halkımızı bekliyoruz.”
3 Aralık Pazar Günü saat 14.00’te Akdeniz Mahallesi Dr. Atıf Seyfettinoğlu Parkı Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşecek olan panelde, Türkiye Otizm Derneği Kurucularından Şair-Yazar Canan Mat, Defne Belediyesi’nin armağanı olarak katılımcılara imzalı kitabını takdim edecek.

Gezgin Oyuncaklar Sergisi
Bugün Antakya’da
Antakya Palladium AVM’de bugün” Gezgin Oyuncaklar” adlı bir fotoğraf sergisi açılıyor. Sergi, Fotoğraf Sanatçısı Bülent Eren’in çekmiş olduğu belgesel nitelikli fotoğrafları kapsıyor. Gezgin Oyuncaklar Fotoğraf Sergisi, Mardin’de bulunan yöre ve mülteci kamplarındaki çocuklara oyuncak götüren 70’i aşkın gezginin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesini belgeliyor. Bugün Antakya Palladium’da açılacağı belirtilen sergi 3 gün açık kalacak.

2 PKK’lı yakalandı
Terör örgütü PKK’nın kuruluş yıldönümünde eylem yapmak üzere dağdan şehre inen, biri Hatay ilinden sorumlu iki terörist Adana’da ele geçirildi. Verilen bilgiye göre, 27 Kasım’da bombalı eylem yapmak için gelen PKK’lı S.D. ve Y.B. düzenlenen operasyonda yakalandı. Terör örgütü PKK’nın dağ kadrosunda bombalı eğitim alan, sözde Mersin, Hatay ve Osmaniye illerinden sorumlu S.D. ve Mersin’den sorumlu Y.B., bombalı terör eylemi yapmak için geldikleri Adana’da terörle mücadele polisinin operasyonuyla canlı olarak yakalandı.

5.Uluslararası Film Festivali
6-12 Aralık’ta
ANSAM Kültür Derneği etkinliği ”Antakya 5.Uluslararası Film Festivali”, 6-12 Aralık tarihlerinde yapılıyor .Türk Sineması’nın eski ünlü isimlerinin rol oynayacağı filmlerin gösterime sunulacağı Film Festivali’nin kapanış ve ödül töreni 12 Aralık günü Samandağ’da yapılıyor.

BŞB’de 442 işçiye ikramiye ödemesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), bünyesinde çalışan işçi personelinin 2017 yılının üçüncü dilimine istinaden alacağı 13 günlük yevmiye bedeli tutarındaki ikramiyeyi dağıttı.
HBB, 442 işçi personeline toplamda 486 bin 971 Türk Lirası tutarındaki ikramiyeyi dağıttı. İşçiler, zamanında yapılan ödemeden ötürü Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

TÜRSAB Seçimleri İptal
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin hafta sonunda gerçekleşmesi beklenen Genel Kurulu iptal edildi.
Edinilen bilgeye göre, Beşiktaş Adliyesi’nden bir mahkeme, başvuru üzerine TÜRSAB Kongresi’ni oluşan gergin hava dolaysıyla ileri bir tarihe erteledi.

Naif Bireyşoğlu’nun eşi vefat etti
Antakya’da sebze meyve hali akasında 40 yılı aşkın süredir toptancı olarak faaliyet gösteren ilimizin tanınmış isimlerinden Naif Bireyşoğlu’nun eşi Nadiye Bireyşoğlu vefat etti. Cenazesi, dün Sümerler Şevki Budak Camisi’nden kaldırılıp toprağa verilen merhume Nadiye Bireyşoğlu’nun uzun süredir rahatsız olduğu öğrenildi.
ANTAKYA, kentin tanınmış simaları İnşaat Mühendisi Nihat Taşçı ile Dt. İnayet Taşçı kardeşlerin ablası olan merhume Nadiye Bireyşoğlu’na Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Antakya Belediyesi Hizmeti
OTİZMLİLER Cafe Bugün Açılıyor
Antakya Belediyesi’nce15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisinde yapımı tamamlanan ve bir süredir hizmette bulunan Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’nin resmi açılış töreni bugün saat 15.00’de gerçekleştirilecek. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, her daim engelli vatandaşların yanlarında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini kaydederek, “Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe bünyesinde de engelli kardeşlerimize istihdam sağlarken, engelli-engelsiz vatandaşlarımızın ve ailelerinin keyifli vakit geçirebileceği, huzur dolu bir ortamı hizmete sunuyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi engelleri elbirliği ve sevgiyle aşıyoruz. Engelsiz bir yaşam için üzerimize düşen ne varsa yapmaya bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz. Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’nin açılışına tüm halkımızın teşriflerini bekliyoruz” dedi.

MKÜ’de “Görüntü Tekniği, Film Yapımı” Kursu
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde “Görüntü Tekniği ve Film Yapımı” kursu açıldı. Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde, Prof. Dr. Sedat Cereci’nin Eğitmen olarak katılacağı, kadraj oluşturma ve yaşadıklarını öyküleme yoluyla filme dönüştürme becerisi kazandırmaya yönelik “Görüntü Tekniği ve Film Yapımı” Kursu’na film, resim, öyküye ilgi duyan kişilerin katılabileceği duyuruldu.
Kayıtların devam etmekte olduğu, kurs yerinin MKÜ Kütüphane Seminer Salonu olduğu ve haftanın Salı ve Perşembe günleri yapılacağı bildirildi. Bu arada kursa katılımın 300 TL ücret karşılığı olduğu da ifade edildi.
Kurs’a katılmak isteyenlerin, Sürekli Eğitim Uy-gulama ve Araştırma Merkezi’ne (Rektörlük Binası Zemin Kat B girişi) başvurabilecekleri kaydedildi.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor. İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Derince Mahallesine 8:30-14:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Uluçınar Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Döver, Bahçeköy ve Yeşilpınar Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Orhanlı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Numune Evler Mahallesi Barınak Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi Çardak Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökgöl Mahallesi Gökgöl Sokağa 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Samandağ İlçesi Gözene Mahallesine 8:00-18:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yenişehir Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Yeşilköy Mahallesi Atatürk(Çay) Sokağa 8:30-16:30 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesi Şehit Karaoğlanoğlu, Sıtkı Altan, Kaplan ve Yenişehir Mahallesi Fatih ve Mevlüt Akkar Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Uluçınar Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası
Arsuz İlçesi Nardüzü Mahallesi 11, 161, 164 ve Bereket Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası
İskenderun İlçesi Suçıkağı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Gümüşgöze Mahallesi Duman, Hayat, Menekşe, Melek, Güzel ve Cumhuriyet Sokaklara 14:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ