Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 02.12.2017
  • 1.431 kez okundu

CHP Antakya Kongresi Yarın
CHP’nin Antakya İlçe Kongresi yarın yapılıyor. Yarınki kongre saat 09.00’da HATMEK’te başlıyor.
Yarınki kongre öncesi CHP’de İlçe Başkanlığı için, halen bu görevi yürüten Dr. H. Ramiz Parlar ile Harita Mühendisi Kenan Kantarcı başkan adayı olarak yarışacak.

MKÜ’de Kariyer günü: 4 Aralık…
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde “Girişimcilik ve Kariyer Günü “ düzenleniyor. Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) işbirliğiyle düzenlenen “Girişimcilik ve Kariyer Günü”, 4 Aralık 2017 tarihinde (Pazartesi) Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Patent Başvuruları Başladı
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, öğrencilerine yönelik bir duyuru yayınlayarak, patent başvurularının başladığını bildirdi. Duyuruda, şöyle denildi:
“Türk Patent ve Marka Kurumu’nun (TÜRKPATENT) üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği 1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması’na başvurular başladı. Yarışma, Türkiye’nin sınai mülkiyet alanında daha ileri seviyelere taşınmasında önemli bir paydaş olan üniversitelerdeki patent potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Aynı zamanda üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması ve bu bilincin artırılması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgiye erişim sağlayacak kaynaklara hakim olması ve öğrencilerin ülkenin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesi amaçlanıyor.
Yarışma süresince, üniversite öğrencileri, www. patentleturkiye.gov.tr internet adresi üzerinden kolayca ve ücretsiz olarak online patent başvurusu yapabilirler. TÜRKPATENT’e yapılacak başvurular jüri tarafından değerlendirilerek, dereceye girenler ödüllendirilecek.
Bu kapsamda; birinciye 30 bin lira, ikinciye 20 bin lira, üçüncüye 10 bin lira para ödülü verilecek. İlk 6’ya kalanlara uluslararası buluş fuarlarına katılım imkanı sağlanacak. İlk 10’a girenler dizüstü bilgisayar, tablet gibi çeşitli ödüller alacak. Başvurular 31 Aralık’ta sona erecek, dereceye girenlere ödülleri 2018 yılının Nisan ayında verilecek.”

Sağlıkçılar, Sürücüleri Uyarıyor
Araç Kullanırken Cep Kullanmayın
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, araç sürücülerini trafikte cep telefonu kullanmamaları konusunda uyarıyor. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün uyarı spotunda, “Direksiyon başında iken cep telefonuyla konuşmayın. Konuşmanız gerektiğinde ise uygun bir yere park ettikten sonra konuşun” deniliyor.

CHPArsuz Kongresi Yarın
CHP, Hatay’da, yarın Antakya ve Arsuz olmak üzere iki önemli ilçede kongre yapıyor.
CHP’nin yarınki Arsuz Kongresi’nde başkanlık için, şimdiki Başkan Faik Çetin yanı sıra Cana Karaciğer ile Mahmut Şirin isimleri dolaşıyor.

HATSU, Samandağ’da yeni binasında
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Birimi HATSU, Samandağ ilçesinde yeni bir hizmet binası oluşturdu. HATSU’nun 4 Aralık Pazartesi gününden itibaren Samandağ’daki yeni binasında hizmetini sürdüreceği bildirildi. HATSU’nun Samandağ’daki yeni adresi şu:
Şaban Fırıncı Plaza-Denizbank üzeri-Samandağ.

Bozuk yollara onarım
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Akasya Mahallesi Baybars Caddesi’nde alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda asfalt yama çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.
Antakya Belediyesi, şehir genelindeki yolların durumuna göre ihtiyaç duyulan yollarda asfalt yama çalışması gerçekleştirerek şehrin güzel görünüme kavuşması için çalışmalara devam ediyor.

CHP Samandağ Kongresi BUGÜN
Samandağ ilçesinde bugün CHP Kongresi yapılıyor. Günlerdir, haftalardır ve aylardır adaylar ile taraftarları arasında suçlamaların yanı sıra iddiaların ortaya atıldığı Samandağ CHP’de kozlar bugün paylaşılıyor. CHP İlçe Kongresi, bugün saat 10.00’de Yeni Çarşı İşhanı Salonu’nda yapılacak.

Defne Evi sanatsal etkinliği yarın
Dünya Engelliler Günü’nde, yarın saat 14.00’te, Akdeniz Mahallesi Dr. Atıf Seyfettinoğlu Parkı Akdeniz Defne Evi’nde, Türkiye Otizm Derneği kurucularından Şair-Yazar Canan Mat, Aile Hekimliği Uzmanı Uzm. Dr. Serdal Kanuncu ve Aile Danışmanı Neslihan Kanuncu’nun katılımlarıyla “Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yaşamda Özel Bireyler” konulu bir panel düzenleniyor.
Yarın gerçekleşecek olan etkinliğe dileyen herkes katılabilecek.

HBB’den ağaç budama çalışmaları
Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollardaki ağaçların bakım ve budama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ana yollardaki atıl durumda bulunan ağaçların bakım işlemini başlatan HBB ekipleri, soğuk havaların etkisiyle dökülen ve cansızlaşan bitkilerin budamasını yapıyor. Bu kapsamda Kırıkhan – Reyhanlı ve Kırıkhan Topboğazı güzergâhı arasında bulunan çınar ağaçlarında temizlik amacıyla budama işlemi yapan ekipler, yıllardır el atılmayan çınar ağaçlarının kuru dallarını temizliyor. Yağışlı ve rüzgârlı havalarda kırılıp dökülerek yaya ve araç trafiğini tehlikeye atmasına önlem olarak temizlenen ağaç dalları, kentin estetik görünümüne de değer katıyor.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor. İlimizdeki bugünkü kesinti programı şöyle:
Samandağ İlçesi Gözene Mahallesine 8:00-18:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesi 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yenişehir Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
örtyol İlçesi Yeşilköy Mahallesi Atatürk(Çay) Sokağa 8:30-16:30 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesi 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesi Şehit Karaoğlanoğlu, Sıtkı Altan, Kaplan ve Yenişehir Mahallesi Fatih ve Mevlüt Akkar Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Uluçınar Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Nardüzü Mahallesi 11, 161, 164 ve Bereket Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Suçıkağı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Gümüşgöze Mahallesi Duman, Hayat, Menekşe, Melek, Güzel ve Cumhuriyet Sokaklara 14:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın Enerji Verilemeyecek Yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor.
İlimizdeki yarınki programlı kesinti şöyle:
Antakya İlçesi Zülüflühan ve Anayazı Mahallelerine 9:00-14:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Dikmece Mahallesine 9:00-14:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Nardüzü Mahallesi 11, 161, 164 ve Bereket Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Konacık, Işıklı, Kale ve Tatarlı Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Çekmece Mahallesi 690,691 ve 692 Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Dursunlu Mahallesine 9:00-14:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi Şehit Osman Temur Sokağa 8:45-16:45 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Özerli Mahallesi M.Kemal Duduoğlu ve Özdal Sokaklara 8:30-16:30 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Çaylı Mahallesi Fadıl Keskin, Kazım Karabekir, Kübra ve Gülüzar Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 8:45-16:45 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Suçıkağı Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesi Şehit Karaoğlanoğlu ve Fatih Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yeşilova Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Uzunkavak, Ahmetbeyli, Paşaköy, Paşahöyük ve Karahöyük Mahallelerine 9:00-16:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Bağlar, Bahçelievler ve Yeni Mahallelerine 9:00-16:00 saatleri arasında AG-Hizmet Alımı çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ