Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 12.02.2018
  • 1.222 kez okundu

Savaş’tan Şehitler için başsağlığı mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonunda Afrin Operasyonu’nda Şehit düşen Hataylı iki askerimiz ve 11 TSK mensubu için başsağlığı mesajı yayınladı.
BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” başlıklı mesajı şöyle:
“ Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Erzin’li hemşerimiz Oğuzcan Ekiz’e Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. ‬Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ülkemizin ve bölgemizin huzuru için kahramanca mücadele eden askerlerimizin içinde bulunduğu Atak helikopterimizin düşürülmesi sonucu iki vatan evladımız şehit düşmüştür. Yaralı askerlerimize şifa, Şehitlerimize milletçe rahmet diliyoruz.”

CHP İl Başkanı’ndan Şehitler için Başsağlığı Mesajı
CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Afrin Zeytindalı Opeasyonu’nda şehit düşen askerlerimiz için başsağlığı mesajı yayınladı.
CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, mesajında, “Afrin’de Şehit düşen hemşerilerimiz, Sözleşmeli Er Sergen Pamukçu ile Oğuzhan Ekiz’e ve diğer 11 şehidimize Allah’tan rahmet, aziz Milletimize baş sağlığı dilerim”dedi.

Afrin’de 19 hedef yerle bir edildi
86 Terörist Etkisiz
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’nun 22.gününde, bölgede 19 hedef yerle bir edildi ve 86 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonun 23.günü sonunda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1150’yi aştı.

HADO’da ilk tur yolcuları
GAZİLER ve MUHTARLAR
Geçtiğimiz Cuma günü revize edilerek kabul edilen, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin “Deniz Otobüsleri Projesi”nin onaylanmasıyla birlikte, planlamaya göre, 23 Nisan’da öngörülen ilk gemi turunun yolcuları da şimdiden belli oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HADO’da ilk tur yolcularının GAZİ’ler ile MUHTAR’lar olacağını bildirdi.

Teleferik İhalesi 2019’da
Hatay BŞB yatırımı, Antakya Habib-i Neccar Dağı ile İplikpazarı arasındaki Teleferik Projesi ihalelerinin bu yıl içinde bitmeyebileceği, işin 2019 sonuna doğru tamamlanabileceği belirtildi. Büyükşehir Belediye yetkilileri, gecikmelere neden olan Anıtlar Kurulu kararıyla eser taşıma işleminin tamamlandığını, ihalelerin 2018’de tamamlanmayabileceği için ödeneğin bir bölümünün 2019 yılına aktarıldığını dile getirdiler. Buna göre, ödeneğin % 65’i bu yıl ve % 35’i de 2019’da kullanılacak.

Akgöl’ün hemşerisi yaralı
CHP Hatay eski Milletvekili Hasan Akgöl, Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu’nda, Reyhanlı’da birlikte büyüdüğü eski köylüsü ve komşusunun asker oğlunun yaralandığını bildirdi. Eski Vekil Akgöl, köylüsü Cuma Yurdakul’un asker oğlunun yaralı olarak Hatay’a getirildiğini duyurdu ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Havalimanı Rent-Acar Kiralanacak
İhale 28 Şubat’ta
Hatay Havalimanı bünyesindeki kiralık otomobil reyonu ihale ile kiralanıyor. Kiralama ihalesi bu ayın son günü olan 28 Şubat Çarşamba günü öğleden sonra Hatay Havalimanı Müdürlüğü’nde yapılıyor. İhalede, RENT ACAR için aylık 13.000 TL icar istendiği, kiralama işleminin açık artırma şeklinde yapılacağı duyuruldu.

Ümit Kutlu’nun acılı günü
Büyükannesi Vefat Etti
CHP Gençlik Kolları’nda yıllardır görev yapan aktif Partili, kısa süre öncesine kadara İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Ümit Kutlu, geçtiğimiz hafta sonunda büyükanne acısı yaşadı. Ümit Kutlu’nun büyükannesi vefat etti. Merhumenin cenazesi, dün öğle namazı ardından Antakya ilçesine bağlı Kuzeytepe Seydna Şıhmunsur mezarlığında defnedildi.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Araç sahipleri de şaşıracak
Benzin-Mazota İndirim
Bugün Veya Yarın
Sürücüler, alışık oldukları benzine-mazota zam yerine, bu kez indirimle karşılaşacak. İndirimin, muhtemelen bugün ya da yarın açıklanması bekleniyor.
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası ve enerji sektörü uzmanları, bir süredir yukarı doğru bir trend izleyen akaryakıt fiyatlarında aşağı yönlü bir sürecin gündemde olduğunu söyledi. Uzmanlar, bunun işaretlerinin de alınmaya başlandığını belirterek, “ABD, ham petrol stoku ve sondaj kuyu sayısındaki artışların etkisiyle motorin ve benzin endeksi bu haftayı ciddi kayıplarla kapadı” dedi.
Uzmanlar, bu nedenle, motorinde Çarşamba gününden geçerli 12-17 kuruş arası indirimin büyük ölçüde kesinleştiğini söyledi. Enerji uzmanları, iki gün içerisinde benzinde 8-12 kuruş indirim öngörüldüğünü bildirdiler.

Hatay’da Enerji Kesintileri
Bugün, Yarın ve Çarşamba günleri…
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için, şehir şebekelerinde bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti yapıyor. İlimizde üç günlük kesinti programı şöyle:
BUGÜN:
Antakya İlçesi Güzelburç Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Nardüzü Mahallesi Şehit Er Ali Türkmen ve Şehit Er Ali Türkmen (Şevre) Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Akdeniz, Armutlu ve Elektrik Mahallelerine 9:00-12:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Bitişik Mahallesi Bitişik Merkez Sokağa 9:00-16:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.
YARIN:
Antakya İlçesi Güzelburç Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Kavaklıoluk Mahallesi Kavaklıoluk Sokağa 9:00-16:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.
ÇARŞAMBA:
Antakya İlçesi Narlıca Mah. 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Orhangazi Mahallesi Orhangazi Sokağa 9:00-16:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

KADEM-Hatay Heyeti Genel Merkezde
Toplantıya Sümeyye Erdoğan Bayraktar da katıldı
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay Heyeti, Genel Merkez ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. İl Temsilcisi Selma Tunç, KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
Geçtiğimiz günlerde Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Okuyorum’ programında, KADEM Yayınları’ndan ‘Değişen Türkiye’de Kadın’ isimli kitabın sunumu ve kadınlarla ilgili istatiksel bilgilerin, paylaşıldığı kaydedilirken, konu ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantının ardından KADEM Genel Merkezi’ne giden Hatay KADEM İl Temsilcisi Selma Tunç, KADEM Genel Başkanı Doç.Dr. Sare Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
KADEM Yönetim Kurulu ve il temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Temsilcilik İstişare Toplantısı’nda, KADEM’in plan ve programları görüşüldü.

Kentsel Dönüşümde imza sürecine devam
Antakya Belediyesi Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahipleriyle ıslak imzalı resmi sözleşme süreci, yapılan yeni değişikliklerin ardından hızlı bir şekilde devam ediyor. Antakya’ya yepyeni bir görünüm kazandıracak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yapılan yeni değişikliklerin ardından hak sahipleri Ali Yılmaz, Mehmet Özkan, Zeki Kanmaz, Halef Parlak ile ıslak imzalı sözleşme imzalandı.

Dörtyol’a yeni eğitim yuvası
Dörtyol ilçesinde yapılacak, 24 derslikli Numuneevler ilkokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Numuneevler Mahallesi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ilçede yapımı devam eden dersliklerin tamamlanmasının ardından ikili eğitimden tekli eğitime geçmede bir sorun kalmayacağını belirtti.
Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgede ilkokul ihtiyacının tamamlanacağı ifade edildi.

Altınözü Kaymakamlığı, TSK için bağış kampanyası başlattı
Altınözü kaymakamlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin Zeytin Dalı Operasyonu dolayısıyla TSK Vakfı’na bağış kampanyası başlattı. Altınözü kaymakamlığı bağış çağrısında şöyle denildi:
“Devletimiz tarafından, terörist unsurları yok etmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı Operasyonu’nu destekliyoruz. Biz de, ordumuzu sahiplenme adına, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi himayelerinde, tüm mahalle muhtarlarımızın ve esnaflarımızın katılımıyla destek kampanyası düzenlemiş bulunuyoruz. Toplanan bağışların tamamı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na bağışlanacaktır.
ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR, ASPİLSAN, İnsansız hava araçlarını yapan TAİ’nin bulunduğu, Türkiye’nin milli ve yerli tanklarını üreten Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı, 1970 yılında ulusal havacılık sanayimizi geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Milli harp sanayimizin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere milletimizin maddi ve manevi desteğini sağlamak amacıyla kurulan TSK Güçlendirme Vakfı; kuruluşundan bugüne kadar ulusal savunma sanayi alanında stratejik ya-tırımlar gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Vakıf, söz konusu yatırımlarını etkin bir şekilde yöneterek, her biri dünyada ve ulusal alanda söz sahibi, hem yerli hem de milli şirketler konumuna ulaştırmıştır. Vakıf kurulduğu günden bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan sistemlerin tedarik edilmesi amacıyla Kuvvet Komutanlıklarına kaynak aktarımı gerçekleşmiştir.
Tüm vatandaşlarımız, esnafımız, kamu görevlilerimiz ve kuruluşlarımız, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na bağış yapabilirler. 16 Şubat 2018 Cuma günü Altınözü ilçemizden toplanan yardımlar, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı hesabına yatırılacaktır. Destek yapmak isteyen vatandaşlarımızın, 48 Mahalle Muhtarlarımızla, Belediyemiz veya Kaymakamlığımıza irtibata geçmeleri uygun görülmüştür.
Şunu unutmayalım ki, ‘Türkiye Mehmetçik’e, Mehmetçik De Türk Milletine emanettir’… Bizlerin de bu emanete layığıyla sahip çıkma zamanıdır. Sizin de bu emanete sahip çıkacağınıza gönülden inanıyoruz.””

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ