Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 24.02.2018
  • 1.091 kez okundu

Hatay Devlet Hastanesi eski binada Gece Poliklinikleri:
Dahiliye, KBB ve Çocuk…
Hatay Devlet Hastanesi ek hizmet binasında dünden itibaren Acil Servis Yeşil Alan 2 uygulaması kapsamında Dahiliye, KBB ve Çocuk poliklinikleri başlatıldı. Yeni uygulama ile beraber, eski devlet hastanesinde her gün saat 17:00 ile 23:00 arası poliklinik hizmetleri verilmeye başlandı.

Hatay’da 5 Günde 5 Mini Deprem
İlimiz Hatay’da, son 5 günde 5 çok küçük ölçekte deprem oldu. Kandilli Rasathanesi ölçümlerine göre, ilimizde son 5 günde yaşanan deprem bilgileri şöyle:
-16 Şubat-08.29’da, Bozhöyük’te 2,5 büyüklükte,
-20 Şubat-10.26’da, K.han-Kurtlusoğuksu’da 1,6 büyüklükte,
-21 Şubat-11.41’de, Erzin-A.Burnaz’da 1,3 büyüklükte,
-21 Şubat-13.41’de, İsk-Orhangazi’de 1,5 büyüklükte,
-21 Şubat-13.42’de, İsk-Güzelköy’de 1,5 büyüklükte.

Yrd. Doç. Resmen Kalktı
“Yardımcı Doçentlik” kadrosu yerine “Doktor Öğretim Üyesi” kadrosunun ihdas edilmesini öngören kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kabul edilen yasa, Cumhurbaşkanlığı’nca onaylanıp Resmi Gazete’de de yayınlandıktan sonra resmen yürürlüğe girecek.

MKÜ’de “Gençlik ve Değişim” Konferansı
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde, önümüzdeki günlerde “Gençlik ve Değişim” konulu bir konferans verilecek. “Gençlik ve Değişim” adlı konferansın, MKÜ’de ilgili Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren İdeal İnsan Topluluğu tarafından 5 Mart Pazartesi günü saat 17:00’de Atatürk Konferans Konferans Salonu’nda düzenleneceği duyuruldu.

MKÜ’de “Evlilik Öncesi İletişim” Semineri
1 MART’TA
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ), “Evlilik Öncesi Eğitim-İletişim ve Yaşam Becerileri “konulu bir seminer veriliyor. “Evlilik Öncesi Eğitim-İletişim ve Yaşam Becerileri” konulu konferansın, ilgili Daire Başkanlığı’na bağlı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından 1 Mart Perşembe günü saat 14.00’da Atatürk Konferans Salonu’nda (Amfi-I) düzenleneceği duyuruldu.

Okuma-Yazma Seferberliği Kayıtlar Sürüyor
Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” için kayıtlar sürüyor. Kayıtlar; tüm okullar, tüm muhtarlıklar ile halk eğitim merkezlerine yapılabiliyor.
Kurslar, iki aşamada yapılacak, bitimde de kursiyerlere sertifika verilecek. Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Yönetimi, kayıtların sürdüğünü duyurdu.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor.
İlimizde yarınki enerji kesintisi programı şöyle:
Antakya İlçesi Zülüflühan Mahallesine 10:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Ovakent Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yeni ve Kurtuluş Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Gülova Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Mazota Zam!
Akaryakıt türlerinden motorine zam geldi. Mazotun litresine, bu sabah itibariyle, litre fiyatında 11-13 kuruş artış olacağı kaydedildi.
Benzin grubunda fiyat değişikliği yaşanmadı.

MSB, Sözleşmeli ERBAŞ alıyor
Milli Savunma Bakanlığı, Sözleşmeli Erbaş alımı yapıyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın, 2018 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş, ayrıca K.K.K.lığında halen sözleşmeli erbaş/er olarak görev yapanlardan uzman onbaşı/uzman çavuşluğa temini ve ayrıca idarece uygun görüldüğü ve gerekli şartları taşıdığı takdirde, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda uzman çavuş olarak görev yapmayı tercih eden adayların teminleri ile ilgili hususları kapsıyor. Başvuruların başladığı, Bakanlığın ise başvuruların sona ereceği tarihi daha sonra açıklayacağı duyuruldu.

Mutsuz Bir Toplum Olduk
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2017 yılı Yaşam Memnuniyeti Araştırması sonuçlarına göre, mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı 2016 yılında yüzde 61,3 iken 2017 yılında yüzde 58 oldu. Mutsuz olduğunu beyan eden bireylerin oranı ise yüzde 10,4’ten yüzde 11,1’e yükseldi. Kadınlarda mutluluk oranı, 2016 yılında yüzde 64,5 iken 2017 yılında yüzde 62,4’e, erkeklerde bu oran yüzde 58,1’den yüzde 53,6’ya düştü.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ