Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 02.03.2018
  • 1.124 kez okundu

TSK-Afrin Zeytin Dalı harekatında 41.gün
Etkisiz Terörist Sayısı: 2222

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, kara ve hava operasyonları sonucunda 38 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222 oldu.
Genelkurmay, “Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir” açıklamasında bulundu. -Cemil Yıldız-

TOKİ İskenderun’da 584 konutu satıyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İskenderun ilçesi Düğünyurdu Mahallesi’nde yaptırdığı 584 konutu açık satış usulü ile satışa sundu. Satışa sunulan konutların 487’si 2+1, 97’si ise 3+1 planında inşa edildi. Konut alıcıları, 12 Mart-29 Haziran 2018 tarihleri arasında 2+1 planındaki konutlarda T. Halk Bankası A.Ş.’nin Hatay’daki şubelerinden, 3+1 planındaki konutlar ise T.Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerinden istediği konutu seçerek satın alabilecek.
2+1 planındaki konut satışlarında aranan alt gelir grubu şartları kaldırılarak; 10 bin TL peşinat, 180 ay vade ile satışa sunuldu. Ayrıca taksitler konut teslimini takip eden ay başlatılacak. 3+1 planındaki konutlar ise yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşin, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunulurken yine taksitler konut teslimini takip eden ay başlatılacak.

MKÜ’de “Atatürk ve Kadın “Paneli: BUGÜN…
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ), konusu “Atatürk ve Kadın” olan bir panel düzenleniyor.
Yapılan duyuruda, “Atatürk ve Kadın” konulu panelin, Üniversite Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından, bugün saat 13.30’da Atatürk Konferans Salonu’nda düzenleneceği duyuruldu.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasına kesinti uyguluyor. Yarın ilimizdeki enerji kesintisi programı şöyle:
Altınözü İlçesi Mayadalı, Ziyaret, Kıyıgören, Boynuyoğun ve Yarseli Mahallelerine 8:30-17:30 saatleri arası,
Antakya İlçesi Doğanköy Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Ovakent Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Büyükdere Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi 575, 582 ve 583 Sokaklara 10:30-11:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi Mimar Sinan ve 593 Sokaklara 10:30-11:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi 580 ve 551 Sokaklara 11:00-11:30 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yeni ve Kurtuluş Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Gözlüce Mahallesine 9:30-17:00 saatleri ara-sında AG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Antakya Belediyesi’nden “Kıskançlık” semineri …
Antakya Belediyesi Hanımlar Lokali’nde, sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında, “Kıskançlık” konulu seminer düzenlendi. Antakya Belediyesi Aile Danışmanı Sosyolog Sibel Hersanlıoğlu, seminerde katılımcı bayan-ların sorularını yanıtladı, aktardığı bilgilerle yol gösterici oldu. ,

MKÜ’de taşerondan kadroya geçişte
Sözlü Sınavlar 5-16 Mart Arası
Komisyon, 883 kişinin başvurusuna “EVET” dedi
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ), taşeronluktan kadroya geçmek isteyen personele ilişkin sözlü mülakat sınavları önümüzdeki hafta başlıyor. Rektörlük, sözlü sınavların 5 Mart Pazartesi günü başlayacağını ve 16 Mart tarihine kadar süreceğini bildirdi. Yapılan duyuruya göre, toplam 883 kişinin başvurusu kabul edilirken, bu adaylar öğleden önce 09.00-12.00 ile öğleden sonra 13.00-16.000 olmak üzere günün iki bölümünde günde yaklaşık 80-/90 kişi sınava alınacak. Sınav sonuçlarının da 20 Mart öncesinde açıklanması bekleniyor.

ATSO, üyelerini vergi kaydı konusunda uyardı:10 MART’A KADAR…
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Nisan ayında yapılacak Genel Kurul öncesi, üyelerine, seçme ve seçilebilme haklarını kullanabilmeleri açısından vergi dairesine kayıtlı olmaları zorunluğu konusunda uyardı. ATSO Yönetimi adına üyelere yönelik duyuru şöyle:
“5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 84. Maddesine göre, ‘Oda ve borsa organlarının seçimleri Ekim ayında başlar Kasım ayı içinde bitirilir hükmü gereğince, Odamız organ seçimlerinin 2018 yılının Nisan ayı içinde tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle, Yasa’nın 83. Maddesi ile Organ Seçimleri hakkındaki Yönetmeliğin 5., 6. ve 8.’inci maddeleri uyarınca, Meslek Komiteleri ve Oda Meclisi seçimlerinde seçmek veya seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin 27 Şubat 2018 – 10 Mart 2018 tarihleri arasında Odamızdaki vergi kayıtlarını kontrol ederek, varsa hatalı kayıtlarını, Vergi Dairelerinden alınacak yazı asılları ile düzeltmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde başvurulmaması ve kayıtların düzeltilmemesi halinde Oda kayıtlarının doğruluğu, üye tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. Duyurulur.”

Kadınlara Ücretsiz Salon Sporu Kursu:
Başvurular 8 Mart’a Kadar
Antakya Belediyesi Mahfel Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan Hanımlar Lokali’nde ücretsiz olarak hizmet veren spor kursları yeni dönem kayıtları başladı. Antakya ilçesinde ikamet eden kadınlara yönelik düzenlenen ücretsiz kurs hizmeti 3’er aylık periyotlarla devam ediyor. 12 Mart Pazartesi günü başlayacak olan ve haftanın üç günü ikişer saatten oluşan kurslar için son başvuru tarihi ise 8 Mart Perşembe olarak duyuruldu.
Antakya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı, Atatürk Caddesi Mahfel Sosyal Tesisleri içerisinde hizmet veren Hanımlar Lokali’nin ücretsiz spor hizmetinden yararlanmak isteyenler 0326 216 63 33 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri gibi, diploma, kimlik fotokopisi ve sağlık raporu ile şahsen başvurabilirler.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ