Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 10.03.2018
  • 1.502 kez okundu

HBB’de 4218 Taşeronun Kadro Sınavı sona erdi
Sıra Güvenlik Soruşturmasında
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde kadro başvurusunda bulunan 4218 taşeron işçinin sözlü sınavı tamamlandı, sıra güvenlik soruşturmalarına geldi. Hatay BŞB Yönetimi, sınava girmeye hak kazanan 4218 kişiyi işçi statüsüne alım için gereken son adımı da tamamladı.
Hafta içinde; Salı günü 1233 kişi, Çarşamba günü 918 kişi, Perşembe günü1163 kişi ve Cuma günü de 904 kişi
sözlü sınava alındı.

Öğretmenlik başvurusu uzatıldı ve sona erdi
130.000 kişi başvurdu
Milli Eğitim Bakanlığı’nın alımını öngördüğü 20.000 kişilik Sözleşmeli Öğretmenlik için başvuru süreci, yoğun başvurular üzerine, oluşan izdiham da dikkate alınarak 1 gün uzatıldı ve dün sona erdi. 2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe başvuru işlemleri 9 Mart Cuma günü saat 17:00’ye kadar uzatılmıştı.
Bu arada, dün sabaha kadar 130.000 kişinin sözleşmeli öğretmenlik içini başvurduğu, bu sayının, başvurunun sona erdiği saat 17.00’ye kadar 135-140 bin rakamına yükselmiş olabileceği belirtiliyor.

Sınav Merkezleri ilanı 16 Mart’ta
Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan verilere göre, 20 bin Sözleşmeli Öğretmen alımında dün saat 01:00 itibariyle 130 bin Öğretmen adayı başvuru yaptı. Başvuru süresi dün mesai bitimine kadar uzatılmıştı. Adayların hangi sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacakları 16 Mart tarihinde yayımlanacak. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan’dan itibaren 18 il merkezinde yapılmaya başlanacak.

Dilmeç’in Anne Acısı
Antakya Vali Utku Acun İlkokulu Öğretmeni ve Yunus Emre GEM Koordinatörü Sıddık Dilmeç, annesi acısı yaşadı.
Sıddık Dilmeç’in annesi dün Cuma Namazı ardından Mezarlık Kompleksi’nden kaldırıldı ve Yunushan Mahallesi aile mezarlığında toprağa verildi.
ANTAKYA, Merhume Anne Dilmeç’e Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

DOĞAKA’nın YDO’su 13 Mart Salı günü
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından uygulanmakta olan 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başvuru sahiplerinin proje taslaklarının incelenmesi, KAYS kullanımı hakkında destek verilmesi ve varsa programlar ve projeleri hakkında soruların yanıtlanabilmesi amacıyla Teknik Yardım Masaları kurulacağı duyuruldu. Teknik Yardım Masası, Hatay ilinde 13 Mart 2018 Salı günü DOĞAKA Merkez Hizmet Binası’nda kurulacak olup, mesai saatleri içerisinde tam gün olarak uygulanacak.

Ağustos Böceği ile Karınca
Bugün Antakya’da
“Kırmızı Başlıklı Kız” tiyatrosunun mimarından ”Ağustos Böceği ile Karınca” adlı müzikli çocuk tiyatrosu bugün Antakya’da Meclis Kültür Merkezi’nde sahneleniyor. Bugün saat 13.00 ile 16.00 için iki seans şeklinde programlanan oyunun bilet ücreti 10 TL şeklinde duyuruldu.

HDP kahvaltı etkinliği
HDP Hatay İl Yönetimi, Partililerle dayanışma kahvaltısı düzenledi. HDP kahvaltı dayanışma etkinliği yarın sabah saat 10.00’da Samandağ yolu üzerindeki Almina Çay Bahçesi’nde düzenleniyor.

En yüksek getiri EURO’da
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin “finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını” açıkladı. Buna göre, Şubat’ta en yüksek aylık reel getiriyi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indir-gendiğinde Euro sağladı.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uygulanıyor. İlimizde yarınki enerji kesintisi programı şöyle:
Dörtyol İlçesi Özerli, Konaklı ve Karakese Mahallelerine 1:00-7:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Baldıran, Özkızılkaya, Muratpaşa, Çiloğlanhüyüğü, Torun, Gölbaşı, Adalar, Sucuköy ve Kamberlikaya Mahallelerine 9:00-16:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Gülova Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şehit Yüzbaşı Ali Oğuz Sokak ve Yenişehir Mahallesi Şehit Yüzbaşı Ali Oğuz Sokaklara 8:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yeni ve Kurtuluş Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Kışlak Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

MKÜ’de Teke’nin acılı günü
Babası Vefat Etti
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) personeli Mehmet Teke, baba acısı yaşadı. Baba Teke’nin cenazesi dün Cuma Namazı’na müteakip Kırıkhan ilçesi Çamsarı Mahallesi’nde defnedildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

HDP: Şeker fabrikaları satılamaz
HDP İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant ile Sultan Başaran, şeker fabrikalarının satışına karşı çıkarken, “Şeker fabrikalarımızla beraber şeker tarımı, şeker sanayi ve ilgili diğer tarımsal-ticari faaliyetler çok uluslu şirketlere peşkeş çekilmek istenmektedir. Şeker fabrikalarının satılması binlerce işçiyi ve üreticiyi yoksulluğa sürükleyecektir. Dahası doğa tahrip edilecek ve halk sağlığına önemli zararlar verilecektir” uyarısı yaptı.
HDP İl Eşbaşkanları Nalbant ve Başaran ortak açıklamasında, AKP hükümetinin tarım politikalarının Türkiye’yi geleneksel tarım ürünlerini ithal eder hale getirdiği savunuldu ve şeker fabrikalarında çalışan binlerce işçi ve ailenin yoksulluğa sürükleyeceğini belirttikleri satış gerçekleştiği takdirde de kamunun pancar üretiminden çekilmesi ile beraber şeker ihtiyacının karşılanmasında mısırdan yapılan nişasta bazlı şekere yönelmesine yol açılacağı belirtilerek, bunun da sağlık açısından sakıncalar doğurduğu belirtildi ve şeker fabrikalarının bu nedenle satılmaması gerektiği yinelendi.

Kaymakam Eşi Duyarlılığı
Şırnak’ta askerliğini yapan bir askerin annesine “Dünya Kadınlar Günü” kutlama ziyareti…
Altınözü ilçe Kaymakamı Bülent Uygur’un eşi Gülşen Uygur ile Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın eşi Meryem Sarı, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Şırnak’ta vatani görevini yapan kahraman bir askerin annesini, Fatma Kazıkçı’yı ziyaret ederek gününü kutladı.
İlçe Kaymakamı eşi Gülşen Uygur, şunları söyledi:
“Biz kadınlar ve anneler olarak vatanımız için gerektiğinde cepheye koştuk. Gerektiğinde ise arkada bekleyip dua ettik. Şimdi de bizler askerlerimiz için dualar ediyoruz. İlçemiz Fatikli Mahallesi’nde, Şırnak’ta vatani görevini yapan kahraman bir askerimizin Annesi Fatma Kazıkçı hanımefendiyi ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak istedik. Askerimizin nezdinde tüm askerlerimizi Allah’a emanet ediyoruz. Umarım tüm askerlerimiz vatani görevlerini yerine getirir ve annelerine kavuşurlar. Şehit olan güvenlik güçlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabırlar diliyorum. Ailemize bizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ