Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 22.03.2018
  • 1.427 kez okundu

Savaş’tan Regaib Kandili Mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, mübarek üç ayların habercisi olan Regaib Kandili’ni mesajla kutladı.
Başkan Savaş’ın mesajı şöyle:
“Bu gece kalbimizin sevgi, huzur, birliktelik ve içtenlikle dolacağı en güzide gecelerden bir tanesidir. Bu güzel gece dünyevi arzu, istek, emel ve tutkularımızı gözden geçirmemize vesile olur. Birlik ve beraberliğimizi sıkı sıkıya arttıran; sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarımızı güçlendiren bu kutsal gece vesilesiyle kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bir tarafa bırakarak tüm dünyada barışın ve huzurun sağlanması, birlik ve beraberliğimizin devamlılığı için dua edelim. Dualarımız, gelecek güzel günlerin köprüsü olsun. Bu duygu ve düşüncelerle başta Hataylı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Regaib Kandili’ni kutlar; aramızdaki sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olması temennisiyle saygı ve selamlarımı sunarım.”

Savaş’tan Nevruz Bayramı Mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, baharın müjdecisi ve simgesi olan Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Savaş’ın mesajı şöyle:
“Manevi mutluluk kaynaklarımızdan bayramlarımız arasında ayrı bir yeri olan ve Türk coğrafyasında coşkuyla kutlanan Nevruz Bayramı’nı karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz. Baharın habercisi bu güzel bayram, bölgemizdeki kalıcı barış ve huzura dair umutlarımızı yeşertmemizi sağlıyor.
Bu anlamlı bayramı asırlar boyu kutlayan yüce milletimiz, sevgi ve hoşgörüyü temel alarak ülkesine, bölgesine ve dünyaya mutluluk ve kültürel zenginliği yaymaya devam edecektir. Bu kutlu bayramın milletimize bolluk, bereket ve hayırlar müjdelemesini temenni ediyor, Nevruz’un hepimize birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum.”

Kimyeci’den Regaip Mesajı
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bu akşam idrak edeceğimiz mübarek “Regaip Kandili” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan İsmail Kimyeci’nin mesajı şöyle:
“Mübarek 3 ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaip Kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Regaip Gecesi, Müminlere Allah’ın rahmetinin bol bol ihsan edildiği, yapılan dua ve ibadetlerin kabul edildiği gecedir. Regaip Kandiliyle başlayan üç aylar iklimi, müminler için adeta manevi hasat mevsimidir. Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını da kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Bu dönemlerde toplumumuzdaki şefkat, Merhamet, yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşır.
Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimizin, milletimizin ve bütün Müslüman kardeşlerimizin Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; bu kutlu zaman diliminin ülkemizin ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güler: Regaip Kandili’nin huzurunu yaşıyoruz
AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, üç ayların başladığının habercisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bu akşamki Regaip Kandili’ni bir kez daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşayacaklarını belirten Güler, bu mübarek gecede bol bol ibadet edilmesi temennisinde bulundu.
AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler’in mesajı şöyle:
“Bu gece kalbimizi her türlü kin, nefret ve intikam duygularından arındıralım ki gönlümüz huzura ersin. Yüreklerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat nuruyla aydınlatalım ki kalplerimiz feraha kavuşsun. İmanımız sahih, amelimiz salih olsun ki kurtuluşa erelim. Ahdimizi yenileyelim ki misakımızı kuvvetlendirmiş, Allah’a verdiğimiz sözü tutmuş olalım. O’nun lütfuyla kardeş olalım ki Rabbimiz bizden hoşnut ve razı olsun. Rağbetimiz başkaca hiçbir şeye değil, sadece O’na olsun ki her gecemiz Regaib olsun. Üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi huzura kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ilimizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını, bu mübarek gün, gece ve aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” -Adil Yeşildağ-

HTO Kongresi 14-15 Nisan’da
Hatay Tabip Odası (HTO), Olağan Genel Kurulu’nu önümüzdeki ay yapıyor. HTO Yönetimi, 14-15 Nisan Cumartesi ile Pazar günleri Genel Kurul’un yapılacağını, Cumartesi günkü Genel Kurul’da yönetimin çalışmaları bütçe ve diğer konuların ele alınırken, Pazar günü de seçimin gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu gece “Regaip Kandili”
Üç ayların başlangıcı olarak bilinen Regaip Kandili’ni bu akşam idrak edeceğiz. Günahların bağışlanacağı, edilen duaların Allah’a ulaşacağı, İbadetlerin sevaplarını katlanacağı Mübarek Regaip Kandili, bugün, Perşembeyi Cuma’ya bağlayan gece kutlanacak.

YESDER’in yeni Başkanı
Salih Kuş…
Yayladağı Esnaf Sanatkarlar Odası başkanlığına Salih Kuş seçildi. Geçtiğimiz Cumartesi günkü kongrede başkanlık için iki aday yarıştı.
Adaylardan Recep Tuncer 99 oy alırken, Salih Kuş 160 oy aldı. Bu sonuca göre de Salih Kuş başkanlığı kazandı.

Eğitim Bir Sen açılış yapıyor
Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay Şubesi’nde hafta sonunda seminer ve açılış var. Genel Başkan Ali Yalçın da bu kapsamda Hatay’a geliyor. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımı ile Anemon Antakya Oteli’nde Cumartesi günü üyelere yönelik kahvaltılı konferans ve akabinde de Saraykent Mahallesi Şükrü Balcı Cad. 299. Sok. Tanay Apt. No:6/1 adresindeki Sendika açılışının gerçekleştirileceği duyuruldu.

Antakya Belediyesi’nden Bahar Bayramı Programı
Antakya Belediyesi, 24 Mart Cumartesi günü Ovakent Mahallesi’nde “Bahar Bayramı” etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 24 Mart Cumartesi günü saat 10.30’da Ovakent Mahallesi’nde düzenlenecek geleneksel “Bahar Bayramı” etkinliğine tüm Antakyalıları davet etti.
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Ovakent Mahalle Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan “Bahar Bayramı” program akışı da belirtildi.
Program şöyle:
Açılış, aziz Şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol konuşmaları, Ovakent Mahallesi çok amaçlı salon açılışı, Yöresel Özbek Pilavı ikramı.

AKPINAR’lılar Çimento Fabrikası istemiyor

Reyhanlı’nın sınıra yakın Akpınar Mahallesi sakinleri, yerleşim birimlerinde yapılmak istenen çimento fabrikasına karşı çıkıyor. Yöredeki doğal yaşamın, tarımın ve hayvancılığın kurulması düşünülen çimento fabrikası ile büyük zarar göreceğini savunan Akpınar sakinleri, ÇED Raporu olumlu çıksa da bu işten vazgeçilmesini istiyor.

Taay Kabilesi, Afrin Mehmetçiğine destek yürüyüşü yapacak
Asi Sulama Kooperatifi Başkanı Hüseyin Şahbaz, dün akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, mensubu bulunduğu Taay Kabilesi üyelerinin hafta sonunda (Pazar günü), Afrin’deki Mehmetçiğe destek amaçlı olarak yürüyüşte bulunacağını bilirdi. Hüseyin Şahbaz’ın duyurusu şöyle:
“Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıya ulaşması münasebetiyle, Afrin’de Şehit olanları rahmetle anmak ve kahramanlarının başarısını kutlamak ve paylaşmak için Taay Kabilesi olarak yapacağımız konvoya her Taay mensubunun, gerekirse ailesi ve çocukları ile duyarlılık gösterip, 25 Mart Pazar günü 2 saatini ayırması ve katılması hususunu önemle belirtir, katılım göstereceklere şimdiden teşekkürlerimi sunarım.”
Hüseyin Şahbaz’ın duyurusunda, Pazar günkü yürüyüşün saat 10.30’da Tayfur Sökmen Stadı önünden başlayacağı da kaydedildi.

DOĞAKA Paneli Cuma Günü
İSKENDERUN TSO’da…
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA); Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB), Altınbaş Üniversitesi Aile Şirketleri Danışmanlık ve Araştırma Merkezi (AYDAM) ve İskenderun Ticaret Odası (İTSO) işbirliğinde 23 Mart Cuma saat 14.00’te, konusu “Aile Şirketlerinde Danışmanlık” olan bir panel düzenliyor.
DOĞAKA, yarınki etkinliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Aile şirketleri, hem ülkemizde hem de dünyada toplam işletmelerin en önemli kısmını oluşturmaktadır. Ancak, aile şirketlerinin ikinci, üçüncü nesle ve daha sonrasına aktarılma oranları incelendiğinde, bu oranların giderek düştüğü gözlenmektedir. Ekonomik üretim içinde önemli bir paya sahip olan aile şirketlerinin sonraki nesillere aktarılması sırasında yaşanan sorunların en önemli nedeni ise kurumsallaşamamadır. Bu ise, ciddi bir emek ve sermaye sarf edilerek ortaya çıkarılan ekonomik değerlerin yok olması ve milli ekonomi açısından kaynakların israfı anlamına gelmektedir.
Bu bakımdan, aşağıda detayı verilen programın amacı, aile şirketlerinin gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması bağlamında en önemli süreç olan kurumsallaşma konusunda farkındalık oluşturulması ve bu konuda destek olunmasıdır.”
Altınbaş Üniversitesi’nden Rektör-Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan’ın “Küresel ve Bölgesel Gelişmeler” konulu bir sunum yapacağı etkinliğe dair yapılan açıklamada programla ilgili şu ek bilgiler verildi:
15.00-15.30 Türkiye’de ve Dünyada Ekonomik ve Finansal Gelişmeler
(Prof. Dr. Emre Alkin Rektör Yrd.- Altınbaş Üniversitesi)
15.30-16.00 Aile ŞirketlerininTürk Ekonomi İçindeki Önemi
(Prof. Dr. Argun Karacabey -Altınbaş Üniversitesi Dekanı)
16.00-16.30 Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yaşanan Sorunlar
(Mehmet Tahir Özsoy Altınbaş Üniversitesi CEO’su)
16.30-17.00 Aile Şirketlerinde Kuşaklararası İletişim
(Doç. Dr. Aylin Koçkar)
17.00-17.30 Aile Anayasası(Prof. Dr. İsmail Kayar)
17.30-18.00 Nasıl Kurumsallaştık? -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ