Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 18.04.2018
  • 1.074 kez okundu

Vali Ata’dan özeleştiri …
Değerlerimizin kıymetini bilmiyoruz

Hatay Valisi Erdal Ata, Turizm Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör ve beraberindeki heyeti makamında kabulünde özeleştiride bulundu ve sahip olduğumuz değerlerin kıymetinin bilinmediğine vurgu yaptı.
Sadece tarihi ve kültürel değerlerinin değil ilimizin zengin mutfağının da iyi değerlendirmesi gerektiğini söyleyen Vali Ata, ‘’Buradaki öncelikli hedef tanıtım çalışmaları olmalıdır. Yabancı ülkelere baktığımız zaman çok basit bir iki tarihi eser ile milyonlarca turist ağırlayabildiklerini görüyoruz. Çünkü bu değerlerin tanıtımını, reklamını iyi yapıyorlar. Bizler maalesef sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilemiyoruz. Bu konuda bizlere de sizlere de basına da çok büyük görevler düşüyor’’ dedi.
Dışarıdan bakıldığı zaman Hatay, Kilis, Gaziantep, Urfa gibi Suriye sınırındaki illerimizde adeta güvenlik sıkıntısı varmış şeklinde bir algı yaratıldığını ifade eden Vali Ata, buralarda kesinlikle güvenlik yönünden herhangi bir zafiyet olmadığını yerli, yabancı tüm turistlerin gönül rahatlığı ile gelip gezebileceğini ifade etti.

Kitap Fuarı 20-29 Nisan’da
Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu hafta sonunda Kitap Fuarı açılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bu konudaki mesajı şöyle:
“20-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Antakya Primemall karşısındaki HBB Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan 2. Hatay Kitap Fuarı’na tüm hemşerilerimiz davetlidir.”

CNG’li araç sahiplerine lisans muafiyeti
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) Doğalgaz Piyasası Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; CNG ile çalışan araçların sahipleri, herhangi bir lisans almadan LNG’yi CNG’ye dönüştürüp kendi araçlarında kullanabilecek.

“Sağlık Market” açılıyor
Devlet Malzeme Ofisi sağlık marketi açıyor. Devlet Malzeme Ofisi, devlet hastanelerinin tıbbi cihaz ve sarf malzemesi ihtiyacını gelecek aydan itibaren internet sitesinde faaliyet gösterecek sağlık market aracılığıyla karşılayacak.

CHP’de OHAL eleştirisi
OHAL’in uzatılması konusunu değerlendiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Neden OHAL’i getiriyorsunuz? Çünkü yönetemiyorlar, baskı ile seçime nasıl giderizi düşünüyorlar. Milleti sopayla nasıl hizaya sokarızın hesabını yapıyorlar? Ne yaparsan ya, bu millet Kuvayı Milliyecidir, sana boyun eğmez” diye konuştu.

Erol Bilecik’ten yorum:
“Erken seçim sakıncalı”
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, “Erken seçim yapmak yapısal reform ve enflasyonla mücadele sürecini tamamen ortadan kaldırır. OHAL sürecinde seçim, Türkiye’yi dış dünyada zorda bırakır” dedi.

EKPSS 22 Nisan’da
Kısa adı EKPSS olan Engelli Kamu Personeli Seçimi hafta sonunda yapılıyor. EKPSS, 22 Nisan Pazar günü ülke genelinde yapılacak. EKPSS’nin 22 Nisan Pazar günü saat 10:15’te başlayacağı kaydedilirken, 60 dakikalık sınav süresinin engel durumuna göre 100 dakikaya kadar çıkabileceği duyuruldu.

Antakya Belediyesi 23 Nisan Kutlaması
Antakya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti nedeniyle çocuklara görkemli bir şenlik hazırlıyor. Antakya Belediyesi açıklamasına göre, 23 Nisan Pazartesi günü, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda sabah 10.00’da başlayacak olan 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri akşam 17.00’ye kadar devam edecek. Çocukların gönüllerince eğlenebileceği şenlikte müzik dinletileri, geleneksel çocuk oyunları olan çuval yarışı, halat çekme oyunları, ayrıca boyama, karaoke, palyaço gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yer alacak.
Yapılan açıklamada, etkinliğe tüm çocukların aileleri ile birlikte ücretsiz olarak katılabilecekleri belirtildi.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizdeki yarınki kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Yenihisar Mahallesine 8:30-17:30 saatleri arası,
Antakya İlçesi Kuzeytepe Mahallesi Uğur Mumcu 9. ve 11. Sokaklara 9:00-10:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Kuzeytepe Mahallesi İbni Sina ve 5. Sokaklara 9:30-15:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Kuzeytepe Mahallesi Uğur Mumcu ve 9. Sokaklara 15:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Çetillik Mahallesi Türkan Saylan ve 14 Nisan (Çetillik) Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Belen İlçesi Kıcı Mahallesi Kıcı Sokağa 9:00-16:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Ardıçlı Mahallesine 9:00-12:30 saatleri arası,
Hassa İlçesi Ardıçlı Mahallesi Yavuz Sultan Selim ve Atatürk Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Akkerpiç Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Beşaslan ve Gazimurseltepesi Mahallelerine 9:30-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Eğerci Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arasında AG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

İskenderun Lisesi Mezunları buluşuyor 21 Nisan’da
İskenderun Lisesi mezunları yıllar sonra bir araya geliyor. Dernek Başkanı Çiğdem Cengizhan, İskenderun Lisesi mezunları buluşmasının 21 Nisan Cumartesi günü gerçekleşeceğini bildirdi.
Başkan Çiğdem Cengizhan’ın açıklaması şöyle:
“Aylardır bu anlamlı gecenin hazırlığı içindeyiz. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımız, ayrıca gönüllü olarak bizlere katkı sunan bazı dostlarımızla kusursuz bir dayanışma gecesi için çok çalıştık. İnşallah, İskenderun Casmin Oteli yanındaki Kuzey Tepe Yolcu Restoran’da hep beraber olacağız. Halen gerekli rezervasyonu yaptırmamış arkadaşlarımız varsa, en geç iki güne kadar durumlarını netleştirsinler. Son dakika katılımlar, işletme ve bizler açısından sorunlar yaratabiliyor. Ayrıca ödemelerini hala yapmamış arkadaşların bir an önce ödemelerini verdiğimiz banka hesaplarına yapmalarını rica ediyorum. Mezunlarımız, gerek geceyle ilgili gerekse diğer her konuda bana ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma telefonla ulaşabilirler. Bana ulaşmak isteyen arkadaşlarım 0 537 847 20 83 nolu telefonu arayabilirler.”

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ