Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 17.05.2018
  • 875 kez okundu

Ramazan İmsakiyes
              BUGÜN YARIN
İmsak :   03.46 03.45
Güneş :  05.21 05.20
Öğle :     12.38 12.38
İkindi :  16.24 16.24
Akşam : 19.43 19:43
Yatsı :    21.11 21.12

AKP’de Hatay Listesi 33’e indi
AK Parti Genel Merkezi’nde değerlendirme çalışmaları devam eden Milletvekili aday adayları konusunda Hatay listesinin 33 kişiye indirgendiği belirliyor. AK Parti’den Hatay Milletvekili olmak isteyen 132 kişiden 99 kişinin isimleri ilk etapta elendi.
Kulis bilgilerine göre, AK Parti’de birkaç komisyondan incelemeden geçirilen Hatay listesinde halen 33 isim bulunuyor. Genel Başkan R.Tayyip Erdoğan’ın önüne Hatay aday adaylarından 33 ismin konulacağı belirtilirken, kulislerde, elendikten sonra geride kalan bu isimler içerisinde Hüseyin Yayman ile Hüseyin Şanverdi’nin listenin ilk sıralarında yer alabilecekleri konuşuluyor.

Hatay Fetö’de Son Bilgiler
Hatay ilimizdeki FETÖ-PDY soruşturmasında dün itibariyle son bilgiler şöyle:
Açığa Alınan : 338 Memur
İdari Soruşturulan : 256 Memur
İhraç Edilen : 1768 Memur
Halen Gözaltında : 15 Kişi
Halen Tutuklu : 1347 Kişi
Adli Kontrolle Serbest :1285 Kişi
Tutuksuz Yargılanan : 1096 Kişi
İl Dışı Sevk : 273 Kişi
Firari : 255 Kişi
Adli Soruşturulan : 42709 Kişi
Bu arada, halen gözaltındaki FETÖ şüphelisi 15 kişinin mesleki dağılımı da şöyle:
1 Asker,1 Polis, 1 Sahil Güvenlik Personeli, 3 Sivil, 6 Vergi Dairesi Personeli, 1 Defterdar

Akaryakıta Zam Üstüne Zam
İki gün önce arttırıldı, bugün de yeni zam bekleniyor.
İki gün önce fiyatı artırılan benzin, motorin ile LPG’ye yeni zam gündemde. Salı günü litre fiyatı 18 kuruş artan benzine bugün de 10 kuruş, 16 kuruş artan motorine ise 8 kuruşluk yeni zam gelmesi bekleniyor.
Petrol ve dolar kurunda yaşanan artış depoda da yangını büyütüyor. Dolar kuru başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarını etkileyen unsurlardaki artış, yeni zamları da gündeme getirdi.
Uzmanların hesaplamasına göre benzinde 10 kuruş, motorinde 8 kuruş yeni bir zam ihtiyacı oluşurken, 2018 yılının ilk 4,5 aylık diliminde akaryakıta yapılan zam miktarı % 12’yi buldu.

Öğretmenler sahne alacak:
Kavuniçi 25 Mayıs’ta
Ünlü Yazar Aziz Nesin’in eserinden uyarlanan “Kavuniçi” adlı tiyatro oyunu gelecek hafta içinde ilimizde sahneleniyor. Oyun, 25 Mayıs Cuma günü Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyunda, Eğitim İş, Eğitim Sen ile Büro İş üyeleri rol alıyor.

Ramazanın ilk iftarı
Yarın MKÜ’de
Dün başlayan Mübarek Ramazan Ayı ile birlikte ilk iftar resmi programı yarın Mustafa Kemal Üniversitesinde yerine getiriliyor. MKÜ’deki iftar buluşmasıyla ilgili şu duyuru yayınlandı.
“ Üniversitemiz Yeniler Topluluğu tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde 19:00-22:30 saatleri arasında Üniversitemiz Tayfur Sökmen Kampüsü amfi alanında “İftar Buluşması” adlı etkinlik düzenlenecektir.”

Münir Hatun vefat etti
Defne İlçesi Elektrik Mahallesi sakini Münir Hatun vefat etti.
Merhumun cenazesi Salı günü öğleden sonra evlerinden alınarak Armutlu mezarlığında toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

5000 Sözleşmeli öğretmen alımı
Milli Eğitim Bakanlığı halen ders ücreti karşılığı görev yapan öğretmenler içinden 5000 sözleşmeli alım yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı duyurusunda konuya ilgili şu bilgilere yer verildi:
“Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve
Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9 uncu maddesi kapsamında ekders ücreti karşılığında (uzman ve usta öğreticiler dâhil) görev yapanlardan 652 sayılı MillîEğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici15 inci maddesine göre 5.000 sözleşmeli öğretmen pozisyonuna Ek 1’de belirtilen alanlarabaşvuru ve atamaya ilişkin iş ve işlemleri aşağıda belirtilen açıklama çerçevesinde yürütülecektir.
1. Başvuru Şartları
1.1. Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olmak,
1.2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı
almaya hak kazanmamış olmak,
1.3. Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında (uzman ve usta öğretici dahil) Sigorta primi ödenmiş çalışma süresi, 13/06/2018 tarihi itibarıyla bu görevlerinden dolayı en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olmak, (540 günün hesabında yalnızca resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında çalışılan sürelerin toplamı esas alınacak, bunun dışındaki hiçbir durum dikkate alınmayacaktır.)
Bakanlığın 5000 sözleş-meli öğretmen alımına ilişkin başvuru takviminin önümüzdeki günlerde yayınlanacağı duyuruldu.

Sandık Kurulu Öğretmen üyelerine:
Seminer Görev Yaptığınız İl’de..
Yüksek Seçim Kurulu, sandık kurullarında görevlendirilen öğretmelerin mesleki (seminer) çalışmalarının tamamını kadrolarının bulunduğu okullarda yapacaklarını duyurdu. Milli Eğitimin önceki açımlamasında, Haziran ayının ilk haftasında görev yapılan okullardaki seminerlerin istenirse kendi memleketlerinde yapılabileceği böylelikle bir esneme yapılmıştı. YSK bildirisi ile öğretmenlerin kendi memleketlerine seminer yapabilme imkanları kalmadı.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ