Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 02.03.2017
  • 1.880 kez okundu

Ölümünün 37.yılı
Hatay Devleti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen, vefatının 37. yılında anılıyor. Hatay eski Cumhurbaşkanı SÖKMEN için bugün Hatay Valiliği bahçesinde bir anma töreni düzenleniyor. Tören, saat 10.00’da Valilik bahçesinde düzenleniyor.

HTO’da Genel Başkan geliyor
DOKTORLARLA TOPLANTI YARIN
Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ilimize geliyor. Prof. Dr. TÜKEL’in yarın saat 14.00’da, Tabip Odası’nda Hatay Tabipleri ile buluşacağı duyuruldu. Duyuruda ayrıca, 2017’de sağlık ortamı, meslekî sorunlar ve özlük haklarının konuşulacağı kaydedilirken, tüm hekimlerin bu etkinliğe davetli olduğu bildirildi.

Babüroğlu Antakya’da
Sunumu ve Söyleşi yarın…
Emekli Tuğgeneral, Strateji Uzmanı, aynı zamanda Gazetemiz Yazarı Naim Babüroğlu Antakya’ya geldi. Em. Tuğg. Babüroğlu, yarın Antakya’da, stadyum arkasındaki HATMEK’te saat 13.30’da “Ortadoğu’nun Geleceği ve Türkiye” konulu bir sunumda bulunacak, ardından “Bir Devletin Çöküşü “ ile “Beni Hatırlayınız” adlı, Ulu Önder Atatürk’ü anlatan iki kitabını imzalayacak, okurlarıyla söyleşide bulunacak.

ACI KAYIP
İNAYET TAŞ vefat etti
Emekli Askeri Savcı-Hakim İnayet Taş vefat etti. Yaklaşık iki aydır hastanede tedavi gördüğü ve yoğun bakımda tutulduğu öğrenilen eski Askeri Savcı-Hakim İnayet Taş dün vefat etti ve yine dün Antakya’da toprağa verildi. Emeklilikten sonra, bir süre Hatay Barosu üyesi olarak Serbest Avukatlık yapan İnayet Taş’ın henüz erken yaşta ölümü sevenlerini üzdü.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Hatay’a 527 Öğretmen
Başvurular Bugün Son
İlimizdeki Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemi’ne uyumlarının sağlanması için 527 Öğretmen alımında bugün son gün.
Milli Eğitim Bakanlığı, ilimizdeki Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemi’ne entegrasyonunun desteklenmesi projesi kapsamında, ilimizde görevlendirilmek üzere Sınıf Öğretmeni, Türkçe ve Rehber Öğretmenleri kategorisinde toplam 527 Öğretmen alımı yapıyor. Alım başvurularında bugün son gün. Amaç; Projenin yürütüldüğü ve Suriyeli öğrencilerin bulunduğu 23 il ve ilçelerdeki gibi, ilimizdeki kurumlarda da Türkçe öğretmek ve rehberlik hizmeti vermek.
27 Şubat günü başlayan başvuruların bugün sona ereceği duyuruldu.

Kocasakal yarın Antakya’da
Eğitim-İş Hatay 1 Nolu Şube ve ADD Hatay Şube ortak etkinliği olarak, Antakya stadyum arkasındaki HATMEK’te, İstanbul eski Baro Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal’ın “Demokrasi ve Hukuk” konulu bir konferansı var.
Eğitim İş ile ADD, yarın saat 16.00’daki etkinliğe tüm yurtseverlerin davetli olduğunu şöyle duyurdu:
“Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin ve çocuklarımızın geleceğini belirleyecek olan referandumda oylayacağımız Anayasa değişikliğinin, demokrasi ve hukuk çerçevesinde ne anlama geldiğinin net bir şekilde ortaya konacağı konferansımıza tüm halkımız davetlidir.”

HBB’DE İŞÇİYE İKRAMİYE
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), işçi personeline özendirme ikramiyesi dağıtımı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin 463 işçi personeline toplamda 728 bin 366 TL tutarında ikramiye ödemesi gerçekleştirildi.

Arsuz’da okul müdürüne saldırı
Arsuz’da, bir okul müdürü, evinden çıktığı sırada saldırıya uğradı. Arsuz-Aşağı Kepirce İlkokulu Müdürü Ahmet Adlığ, okula gitmek üzere Karaağaç Mahallesi’ndeki evinden çıktıktan kısa bir süre sonra silahlı saldırı ile ayağından yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Olay faili saldırganların kaçtığı bildirildi. Olay soruşturuluyor.

Emeklilere promosyonda ödeme tarihleri
20 Şubat itibariyle, fiili olarak emekli maaş promosyon ödeme sürecini başlatan Ziraat Bankası’ndan promosyonlarla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklama ve bilgilendirme şöyle:
“Bu süreçte, emekli müşterilerimiz sadece şubelerimizden değil, internet sitemizden ve çağrı merkezimizden de maaş promosyonları ile ilgili detaylı bilgi alabilmektedirler. Ek olarak, emekli müşterilerimize çağrı merkezimizden ve internet şubemizden taahhütname verme imkanı sunulmuştur. Bugüne kadar tüm kanallarımız aracılığıyla 400 bini aşkın müşterimize promosyon ödemesi gerçekleştirilmiştir.”
Açıklamada, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0-2 ile biten emekli müşterilerin Mart ayından itibaren, 4-6 ile bitenlerin Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenlerin ise Mayıs ayından itibaren promosyon ödemelerini alabilecekleri belirtildi. Promosyon işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen müşterilerin, belirtilen takvime uygun olarak hareket etmeleri istenilen açıklamada, bunun, muhtemel yoğunluğun ve zaman kaybının önüne geçilmesine imkan tanıyacağı vurgulandı.

DOĞAKA’DAN; İSKENDERUN, SAMANDAĞ, ARSUZ TURİZM ÇALIŞTAYLARI
7 ve 10 Mart’ta…
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Hatay ilinin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal varlıkların sosyo-ekonomik kalkınmada daha etkin kullanılabilmesini hedefleyen projeler üretilmesi kaydedilirken, çalıştayların 7 ve 10 Mart tarihlerine düzenleneceği duyuruldu.
DOĞAKA’dan, bu konuda birçok çalıştay düzenlediği bilgisi geldi ve şu bilgiye yer verildi:
“Bu amaçla, Hatay’da sektörün mevcut durumunun ve potansiyellerin ortaya konması, bu potansiyelleri harekete geçirebilecek proje önerilerinin geliştirilmesi ve bu yolla turizmin bölge kalkınmasına katkısının artırılması beklenmektedir. Bu kapsamda, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2012-2015 yıllarını kapsayan Hatay ili Turizm Stratejisi ve Eylem Planı çalışması yapılmıştı. Ajans tarafından, bu defa 2016-2019 Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı hazırlanması çalışmaları kapsamın-da, bir önceki planda belirlenen stratejileri ve tedbirleri değerlendir-mek ve yeni uygulanabilecek strateji ve tedbirleri belirlemek amacıyla anketler, GZFT Analizi ve benzeri çalışmaların yanı sıra, ilçe bazlı çalıştaylar düzenlenecektir.
Bu bağlamda, turizm potansiyeli yüksek olan İskenderun, Arsuz ve Samandağ ilçelerimizde düzenlenecek olan çalıştay tarihleri ve yerleri şöyle:
İSKENDERUN: 7 Mart Salı-Saat 10.00’da İTO Salonu
ARSUZ: 7 Mart Salı-Saat 15.00’te Uluçınar Turizm Ot. Okulu
SAMANDAĞ: 10 Mart Cuma-Saat 15.00’te Samandağ Kültür Merkezi…”

Kooperatifçilik Paneli:
YARIN ANTAKYA’DA
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Hatay Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle Hatay’da Kooperatifçilik Paneli düzenliyor. Kooperatiflerle ilgili iyi uygulama örneklerinin ele alındığı, kooperatifçiliğin dünyada ve Türkiye’deki durumu, kooperatiflerin yasal ve idari altyapısı gibi konuların değerlendirildiği ve kooperatifçiliğin özendirilmesinin amaçlandığı panel, yarın 10.00-13.00 saatleri arasında Antakya eski özel idare salonunda yapılıyor.
Yarınki panele, Vali Erdal ATA ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı üst düzey yetkililerinin katılacağı duyuruldu.

Yarın Enerji Verilemeyecek Yerler
İlimizde Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nin çalışmaları dolayısıyla yarın 3 ilçemizde sınırlı seviyede enerji kesintisi uygulanıyor. Yarınki enerji kesintisi programı şöyle:
Samandağ İlçesi Çöğürlü, Tekebaşı ve Meydan Mahallelerine 2:00-4:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yeni Mahallesine 12:00-15:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Kurtuluş Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ