Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 28.06.2018
  • 1.051 kez okundu

Hatay Barosu ev sahibi
Çocuk Adalet Sistemi Çalıştayı
Hatay Barosu ev sahipliğinde, hafta sonunda ilimizde “Çocuk Adalet Sistemi Uygulamalı Eğitimi” konulu bir çalıştay düzenleniyor. Çalıştay, Barolar Birliği adına Hatay Barosu ev sahipliğinde Cumartesi ve Pa-zar günleri yapılıyor. İki günlük Çalıştay’da, Prof. Dr. Orhan Derman, Çocuk Mahkemesi Hakimi Özcan Güven, Uzman Zeynep Mutlu ile İzmir Hakimi Sabri Usta’nın sunumda bulunması bekleniyor.

MKÜ Araştırma Hastanesine 61 Personel Alımı
Başvurular 2 Temmuz’a Kadar…
Hatay MKÜ Araştırma Hastanesi’ne, değişik branşlarda olmak üzere 61 sağlık-teknik eleman alımı yapılıyor. Yapılan duyuruda, başvuruların 2 Temmuz Pazartesi gününe kadar yapılabileceği kaydedildi. MKÜ Araştırma Hastanesi’ne alınması öngörülen 61 personelle ilgili kadro ve sayısal bilgileri şöyle:
40 Hemşire, 2 Ebe, 8 Anestezi Teknisyeni, 3 Laboratuvar Teknisyeni, 4 Radyoloji Teknisyeni. Bu arada patoloji, protez, dişprotezi ve sağlık teknisyenleri kadrolarına da 1’er kişinin alınması öngörülüyor.

Bugün ve Yarın: “Saint Pierre Bayramı”
Hristiyan alemi, bugün ve yarını “Saint Pierre ve Paul Bayramı” olarak kutluyor. Bugün saat 18.00’de Antakya Ortodoks Kilisesi’nde Aziz Petrus ve Paul Bayramı ayini yapılırken, etkinliğe Piskopos Mons Qaolo Bizzeti’nin de katılacağı duyuruldu. Yarın ise saat 10.30’da Saint Pierre Kilisesi’nde, il dışından ve ilçelerden gelecek çok sayıda kişinin katılımı ile ayin düzenlenecek.

MHP’nin itirazı ile 2 ilçede yeniden sayım
Reyhanlı ve Hassa’da
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Hatay seçim sonuçlarına ilişkin itirazlarını inceleyen seçim kurulları, iki ilçede seçimde kullanılan oyların yeniden sayılması kararı verdi. Edinilen bilgilere göre, Reyhanlı ve Hassa ilçesinde MHP’nin isteği üzerine milletvekilliği seçim sandıkları yeniden sayılıyor
Bu arada seçim sonuçlarına itirazlarla ilgili seçim kurullarının en geç bugün 17.00’ye kadar karar vermesi gerekiyor.

Hac Semineri Bugün ve Yarın
2018 Yılı hac organizasyonunda, Diyanet İşleri Başkanlığı ve A Grubu Seyahat Acenteleri aracılığıyla hacca gidecek vatandaşlara yönelik seminer programı bugün başlıyor. Seminer, Antakya İlçesi TOKİ Camii’nde bugün ve yarın olmak üzere iki gün süreyle sabah 08:30’da başlayacak. Seminer; Antakya ve Defne ilçeleri sınırlarında ikamet eden, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Acentelerle hacca gidecek hacı adayları başta olmak üzere, gerek ilimiz genelinde ve gerekse de farklı şehirlerden hac kaydı yaptıran tüm vatandaşlar ile yakınlarının katılımına açık olarak yapılacak.

KPSS Görevlendirmesi
Başvuru Başladı
ÖSYM, 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2018-KPSS LİSANS) için görev tercih işlemlerini başlattı. ÖSYM’nin, MKÜ’de görevli akademisyen ve yöneticilere yönelik duyurusunda, “Belirtilen tarihlerde sınav görevi almak isteyen görevlilerin http://gis.osym.gov.tr internet adresinden görev tercihinde bulunmaları gerekmektedir. Görev tercihinde bulunmayan görevlilere merkez tarafından görevlendirme yapılmamaktadır” denildi ve görev tercih işlem yerinin 26 Haziran günü başladığı, 3 Temmuz Salı gününe kadar devam edeceği vurgulandı.

MEM’de Yaz Projesi Başladı
Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, 2 Temmuz 2018 ile 4 Ağustos 2018 tarihleri arasında Antakya Gazi Ortaokulu’nda düzenlenecek olan “Bu Yaz Kod Yaz Projesi”nde kursa alınacak öğrenciler belirlendi.
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, oluşturulan gruplara, kurs günlerine ve saatlerine kurum internet sayfasındaki bağlantılardan ulaşılabileceğini bildirdi. Tüm gruplar için kurs tarihleri 2 Temmuz 2018-4 Ağustos 2018 olarak belirlenirken, 1-2-3 ve 4.grup öğrencilerin isimleri ile kurs saatleri de kurum web sitesinde yayınlandı.

Samandağ’da “Evvel Temmuz” Festivali
11-14 Temmuz’da
Samandağ Kalkındırma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği “Evvel Temmuz Festivali” 11-14 Temmuz tarihlerinde yapılıyor. Dernek, festivale getirteceği müzik grupları ile sanatçıları da belirledi. Programa göre, dört gün sürecek Festival boyunca Yüksek Sadakat ile Kaldırım Müzik grupları yanı sıra Manuş Baba ve Mazlum Çimen konserleri bulunuyor. Samandağ Kalkındırma Derneği, festivalle ilgili son hazırlıklarını sürdürüyor.

Emeklilikte 17 Ağustos Kriteri
Emeklilere Kurban Bayramı’nda yapılacak 1000 TL ödemeden, emekli adaylarından, 17 Ağustos tarihine kadar resmen bu sıfatı kazananlar yararlanacak. 7 Haziran’dan sonra, 17 Ağustos’a kadar emekli aylığı bağlananlar, Kurban Bayramı’nda ilk ikramiyelerini alacak.

Vakıf işhanında tahliyeler 3 Temmuz’a ertelendi …
Antakya’daki Mehmet Şah Vakıf İşhanı’nda kalan işletmelerin tahliyesi, esnafın tepkisi üzerine ertelendi.
Alınan bilgiye göre, Hürriyet Caddesi’nde bulunan ve mülkiyeti Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Mehmet Şah Vakıf İşhanı’ndaki işletmelerin tahliyesi polis eşliğinde gerçekleştirilmek istendi. Ancak ekipleri iş hanındaki esnafın tepkisiyle karşılaştı. Hatay Valiliği ve Antakya Kaymakamlığı’nın devreye girmesiyle tahliye çalışmalarının 3 Temmuz Salı gününe ertelendiği bildirildi.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ