Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 03.03.2017
  • 1.259 kez okundu

Prof. Dr. Tükel Antakya’da
Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, bugün Hatay’a geliyor. Hatay Tabip Odası’nın davetlisi olarak ilimize geleceği belirtilen TTB Merkez Konseyi Başkan Prof. Dr. Tükel’in saat 14.00’te Tabip Odası’nda meslek mensuplarıyla bir araya gelerek; “Mesleki ve Özlük Haklar” , “Çalışırken ve Emeklilikte Emeğin Karşılığı İnsana Ücret İçin Neler Yapılmalı?”, “Performansa Dayalı Ücretlendirme ve TTB’nin Hekimler İçin Kanun Önerisi” konuları üzerinde karşılıklı görüşmede bulunulacağı kaydedildi.

Babüroğlu sunumu bugün
“Ortadoğu’nun Geleceği ve Türkiye”
Em.Tuğg., Strateji Uzmanı, aynı zamanda Gazetemiz Yazarı olan Naim Babüroğlu, “Ortadoğu’nun Geleceği ve Türkiye” konulu bir sunumda bulunmak ve kitaplarını imzalamak üzere bugün Hatay’da kitap dostlarıyla birlikte olacak. Babüroğlu, bugün saat 13.30’da, stadyum yanındaki HATMEK’te sunumunu gerçekleştirdikten sonra, “Bir Devletin Çöküşü” ile “Beni Hatırlayınız” adlı kitaplarını imzalayacak, okurlarıyla söyleşide bulunacak.

Kocasakal Hatay’da
İstanbul Barosu eski Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal, bugün Hatay’da.
Ünlü Hukukçu Kocakasal, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şubesi’nin davetlisi olarak ilimize geliyor. Kocasakal’ın, gün içinde değişik temas ve ziyaretleri ardından, saat 16.00’da HATMEK’te “Demokrasi ve Hukuk” konulu bir konferans vereceği bildirildi.

Yaman Antalya’da
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Sosyal Demokratlar Derneği (SODEM) tarafından gerçekleştirilecek toplantıya katılmak üzere Antalya’ya gitti. Metropoll Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Özer Sencar’ın, sahada yapılacak anayasa referandumu araştırması sunumunu gerçekleştireceği toplantıda, Gazeteci Levent Gültekin, referandum sürecine ilişkin değerlendirmelerini aktaracak. Toplantı, dün gerçekleştirildi. YAMAN’ın bu sabah Hatay’a dönmesi bekleniyor.

ŞUBAT ENFLASYONU % 0.81
Yıllık enflasyon 2 rakamlı oldu…
Geride bıraktığımız Şubat ayında, enflasyon beklentilerin üzerinde, % 0.81 olarak gerçekleşti. Şubat ayında yüzde 0,5 artacağı öngörülen TÜFE, yüzde 0,81 artış gösterdi. Böylelikle yıllık enflasyon yüzde 9,22’den yüzde 10,13 seviyesine aylar sonra yeniden yükseldi.

Eğitim Sen kongre yapıyor: YARIN
Hatay Eğitim Sen, olağan genel kurulunu yarın yapıyor. Eğitim Sen’in yarınki Hatay Şube Kongresi’nde, başkanlık ve yönetim için iki listenin yarışacağı öğrenildi. Genel Kurul ve seçim, yarın Öğretmen Evi’nde 09.0017.00 saatleri arasında yapılıyor.

MKÜ Tiyatrosu Oyunu: 10 MART’TA
MKÜ bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro kolu, “Pembe Aslında Siyahtır” adlı oyunu sahneliyor.
Yapılan bilgilendirmeye göre, Tiyatro Balans Topluluğu tarafından, 10 Mart Cuma günü saat 14:00’da “Pembe Aslında Siyahtır” adlı bir tiyatro gösterisi düzenlenecek.

Herkes İçin Spor: 13 MART’TA
MKÜ Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, önümüzdeki hafta için “Herkes İçin Spor” etkinliği düzenliyor. Yapılan duyuruda, “Herkes İçin Spor” adlı etkinliğin, Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından 13 Mart saat 15:30’da düzenleneceği duyuruldu.

Baro Semineri Bugün
Hatay Barosu’nun üyesi avukatlara yönelik mesleki eğitim seminerleri sürüyor. Hatay Barosu girişimiyle, bu sabah saat 09.30’da Adliye’deki bodrum kat toplantı salonunda “Aile Hukuku Kamu Rejimleri Yasası” ele alınıyor.
Bugün avukatlara yönelik gerçekleşecek olan seminerin konuşmacıları, Av. Eray Karınca (Eski Hakim)
ve Av. Ayça Özdoğan (İstanbul Barosu). Hatay Barosu’nun bugünkü etkinliğine Kadın Hakları Komisyonu ev sahipliği yapacak.

Doktorlardan “Tıp Bayramı” etkinliği
BİSİKLETE BİNME…
Hatay Tabip Odası, yaklaşan 12 Mart Tıp Bayramı öncesinde bir dizi etkinlik düzenledi. Bunlardan biri, doktorlara yönelik “Bisiklete Binme” uygulaması. Tabip Odası duyurusunda, “12 Mart Pazar günü saat 15.00’te gerçekleştireceğimiz ‘bisiklete binme’ etkinliğimize tüm halkımız davetlidir. Bisikletini al, haydi bayrama” mesajı verildi.
Bisiklete binme etkinliği, 12 Mart Pazar günü saat 15.00’te Antakya Toplum Sağlığı Merkezi önünde başlatılacak.

TUS başvurusunda son gün
7 MART SALI
2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-TUS) İlkbahar Dönemi Sınavı, 22 Nisan 2017 tarihinde yapılıyor. Sınava başvurular 28 Şubat’ta başladı, 7 Mart Salı günü sona eriyor.
Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra, başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklar.

Defne Belediyesi Mahallelerarası Futbol Turnuvası
BAŞVURULAR 14 MART’A KADAR
Defne Belediyesi, 2015 yılında başlattığı futbol turnuvasının 3.süne start verirken, başvuruların 14 Mart tarihine kadar yapılabileceği duyuruldu. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Dostluk Kazanacak’ sloganıyla gerçekleşen turnuvada amaç rekabet değil, Defnelilerin bir araya gelerek, dostluk, birlik ve beraberlik içinde güzel bir dayanışmanın sürdürülmesini sağlamak.
Defnelileri futbolla buluşturacak olan 3. Mahallelerarası Futbol Turnuvası’na katılmak isteyenler, 14 Mart 2017 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Yetişen’den Suç Duyurusu
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet yetişen, geçtiğimiz günlerde atılan bir tweet ile Hatay yerel medyasına iftira atıldığı iddiasıyla suç duyurunda bulundu
HGC Başkanı Ahmet Yetişen, gelişmeyi şöyle duyurdu:
“Milletin istihbaratı adlı bir isimle attığı twett ile Hatay yerel medyasına iftira atan, Hatay yerel medyasının Mossad’ın elinde olduğunu belirten, kim olduğu belirsiz bu şahsiyet hakkında Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumu ve bu işin peşini bırakmayacağımın bilinmesini istiyorum.
Zor şartlar altında görev yapmaya çalışan yerel medyaya böyle bir iftira atılması kabul edilebilir bir durum değildir. Gazeteci arkadaşlarımızı böyle bir iftirayla karalamaya çalışanlar cezalarını çekeceklerdir.”

Akılcı İlaç Kampanyasında:
AKILCI ANTİBİYOTİK
Hatay İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde oluşturulan ekipler kanalıyla, “akılcı ilaç kullanımı” konusundaki bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları sürüyor. Bu konuda yapılan bilgilendirmeye göre, Akılcı İlaç Kullanımı Yerel Eylem Planı doğrultusunda, 2017 Şubat ayı içerisinde Antakya ve İskenderun İlçe Sağlık Müdürlüğü AİK temsilcileri tarafından “Akılcı Antibiyotik Kullanımı” stantlarında vatandaşlara konu hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Avukatlar doğa yürüyüşü yapıyor: YARIN
Hatay Barosu koordinesinde, avukatlar, sağlık için doğa yürüyüşü yapıyor. Doğa yürüyüşü yarın gerçekleşiyor. Hatay Barosu, “Sağlık Avukatların da Hakkı” görüşünden hareketle üyelerini yarınki doğa yürüyüşüne çağırıyor. Yarınki yürüyüş güzergahı; Samandağ-Büyükkaraçay, Yaylıca, Karamanlı Göleti” şeklinde belirlendi. Yarınki doğa yürüyüşüne katılmak isteyenler, saat 08.00’de, Atatürk Caddesi’ndeki eski Adliye Binası önünde toplanıp toplu halde hareket edecekler.

Sağlıkta Sözleşmeli Tercihi: 2-9 MART’TA
Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri kurumunun sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınması süreci devam ediyor. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, istihdam edilmek üzere, sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alacak. Adaylar, tercihlerini 2-9 Mart tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecekler. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 9 Mart 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Yarın Enerji Verilemeyecek Yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için çalışmalarını sürdürürken, kesinti uygulaması da yapıyor.
Yarın ilimizdeki kesinti programı şöyle:
Kırıkhan İlçesi Abalaklı, Alibeyçağılı, Balarmudu, Bektaşlı, Ceylanlı, Çamseki, Çataltepe, Danaahmetli, Dedeçınar, Güzelce, Ilıkpınar, Kamışlar, Karaçağıl, Karaelmaslı, Karamağara, Karamankaşı, Kodallı, Kurtlusoğuklu, Özsoğuksu, Söğütlüöz, Taşoluk, Topboğazı, Mimar Sinan, Alaybeyli ve Menderes Mahallelerine 9:00-11:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Akbez, Yeniyapan ve Gazeluşağı Mahallelerine 12:00-13:30 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Özerli, Konaklı ve Karakese Mahallelerine 8:30-16:30 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Yenişehir Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Meydan Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Çay Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ