Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 03.08.2018
  • 961 kez okundu

Çirkin Ailesinin acılı günü
Anneleri Vefat Etti
Bir dönem MHP’den Hatay Milletvekilliği yapan S.Turan Çirkin ile Şefik Çirkin kardeşlerin annesi Fikret Çirkin vefat etti. Merhumenin cenazesi, bugün Cuma Namazı’ndan sonra İskenderun Kaptanpaşa Camisi’nden kaldırılacak ve İskenderun Çankaya Mezarlığı’na defnedilecek.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Şefik Çirkin’in Anne Mesajı:
Haramdan, Yalandan Uzak Terbiyeyi Ondan Aldık…
İki dönem önce Hatay’dan MHP Milletvekili seçilen Şefik Çirkin, annesi Fikret Çirkin’in vefatı üzerine bir mesaj yayınladı. Dün vefat eden annesinin bugün İskenderun Kaptanpaşa Camisi’nden Cuma Namazı sonrası kaldırılacak cenazesinin Çankaya Mezarlığı’nda defnedileceğini belirten eski Vekil Şefik Çirkin’in mesajı şöyle:
“Haramdan, yalandan, devlet millet malından uzak duracak terbiyeyi O’ndan aldık Allah razı olsun. Ayrıca O’na doyacağımız kadar uzun bir ömür verdiği için Rabbime şükürler olsun. Dostlar var olsun.”

Sabiha Kuseyri Ruhuna Kur’an Hatmi:bugün…
Salı günü vefat eden ve Çarşamba günü toprağa verilen; merhum Kazım Kuseyri’nin Eşi, ATB eski Başkanı M.Ali Kuseyri, Tülin ile Murat Kuseyri kardeşlerin Annesi Sabiha Kuseyri ruhuna bugün Kur’an Hatmi okutulacak.
Kuseyri Ailesi, merhumun ruhuna bugün saat 17.00’de Altınözü yolu Kuruyer’deki çiftlik evinde Kur’an Hatmi okutulacağını, tüm sevenlerin, dost ve akrabaların davetli olduğunu duyurdu.

İstanbul Belediyesi,
sözlü sınavla 500 lise mezunu alacak
İstanbul Belediyesi, sadece sözlü sınava sokmak suretiyle 500 lise mezunu zabıta personeli alımı yapıyor.
Açıklamaya göre, zabıta adayları; lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından yapılacak sözlü sınavla seçilecek.
Alınacak 500 zabıta memuru kadrosu için lise mezunlarının yanı sıra yat kaptanlığı, turizm rehberliği, acil yardım ve afet yönetimi, çevre ve çevre sağlığı, mahalli idareler, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilgisayar programcılığı, ekonomi-iktisat-iş idaresi ve işletme, muhasebe ve finansal yönetim, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile insan kaynakları ve personel yönetimi gibi lisans ve ön lisans mezunları da başvurabilecek.
Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilecek zabıta memurları, 30 yaşını doldurmamış, 2016 KPSS (B) grubu sınavından en az 60 puan almış adaylara yönelik yapılacak sözlü sınavla belirlenecek. Erkek adaylarda boyun en az 1,67 metre, kadın adaylarda 1,60 metre olması, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan az ya da fazla fark olmaması şartı da aranacak.
Belirtilen şartları taşıyan adayların 15 Ağustos’a kadar “http://basvuru.ibb.gov.tr” adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve belgelerle birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. Müracaatlar, sadece iş günlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında alınacak.

Cezaevi personeline eş durumu tayini
NAS üzerinden başvuru…
Cezaevleri Genel Müdürlüğü, kurum personelinin eş durumundan tayinleriyle ilgili süreci başlattı. Cezaevi Tevfikevleri Genel Müdürlüğü tebliğine göre, personelin, belirtilen tarihlerde Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden taleplerini göndermeleri gerekiyor.
Buna dair yapılan duyuruda, sistem üzerinden gönderilmeyen hiçbir talebin dikkate alınmayacağının altı çizildi. Başvurular, NAS üzerinden alınacak. Ancak değerlendirmeler puana göre değil mazeret durumuna göre yapılacak.

MB, enflasyon tahminini 5 puan yükseltti
8,4’Ten 13,4’e…
Merkez Bankası, seçimden önce 8,4 olarak açıkladığı 2018 enflasyon tahminini seçimden sonra 13,4 olarak güncelledi. Ekonomi uzmanları, Merkez Bankası’nın bu düzenlemesiyle, 2018 yılı enflasyon oranının beklentilerin çok üzerinde yüksek çıkmasının sürpriz olmayacağını gösterdiğini ifade ediyor.

Yayladağı Festivali ve Güreşleri
Bugün Başlıyor
Yayladağı Belediyesi’nin geleneksel Festival ve Aba Güreşleri Turnuvası bugün başlıyor. Festival ve etkinlikler 3 gün sürecek. Bugün sabah 09.00’da Satranç ve Dama Yarışması ile başlayacak olan Festival etkinlikleri arasında; çocuklara yönelik animasyonlar, bisiklet yarışı, toplu nikah töreni ve aba güreşleri bulunuyor.
Program şöyle:
BUGÜN
S:09.00’da:
Satranç ve Dama Yarışması
YARIN:
S:11.00-12.30: Animasyonlar
S:16.00: Final maçı
S.15.00-16.00: Bisiklet Yarışı
S.19.00:Toplu Nikah
PAZAR:
ABA Güreşleri (gün boyu)

Kızılay’dan Kurban Kesimi
Yurt İçi 750 Tl, Yurtdışı 590 Tl…
Türk Kızılayı, yaklaşan Kurban Bayramı’nda vekaleten kesimi bu yıl da yapıyor. Yurt içi kesimler 750 TL, yurtdışı kesim ücretleri ise 590 TL olarak belirlendi.
Kızılay’ın bu konudaki duyurusu şöyle:
“2007 yılından günümüze kadar geleneksel şekilde gerçekleştirdiği Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası bu yıl da ‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganıyla başlamıştır. Amacına ve kuralına uygun olarak, yurtiçi vekaletleriniz, Et ve Süt Kurumu tesislerinde gerçekleştirdiğimiz kesimlerden sonra kavurma haline getirilmekte ve hazırlanan konserveler, yıl boyunca ihtiyacı olan ailelerin sofralarına tarafımızdan ulaştırılmaktadır.
Yurtiçi kurban vekalet bedeli 750 TL, yurtdışı kurban vekalet bedeli 590 TL’dir. Vekaletlerinizi Türk Kızılayı’nda değerlendirmek isterseniz, şubemiz hesap numarasına (Ziraat Bankası Belediye Şubesi-1783 TR 3600 0100 1783 0000 1868 5406) EFT yapabileceğiniz gibi, şubemize ulaşarak da nakit ya da kredi kartına 4 taksit imkanıyla ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0322 457 1923 numaralı telefondan şubemize ulaşabilirsiniz.”

“HİBA Bilim Şenliği” yarın başlıyor …
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın destekleriyle, Defne Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan “Hevesli İnsan Bilim Atölyesi (HİBA)” Projesi kapsamında 1. HİBA Bilim Şenliği, yarın, yoğun programla başlıyor.
HİBA Projesi ile standartların dışına çıkılarak öğrencilerin hayata bakış açılarını, ideallerini ve hedeflerini tayin etmeleri konusunda gençlere yol göstermeyi amaçlayan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi; farklı ve nitelikli projeleri ile dikkat çekiyor.
4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde, saat 10.00- 18.00 saatleri arasında Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan HİBA Bilim Şenliği’nde; Meslek Seçim Paneli, Hümanizm, Tarih, Küresel Isınma, İnsan Evrimi, Yapay Zekâ, Antropoloji gibi bilimsel konular yer alacak.
Bilim Stantlarının kurulacağı ve Gökyüzü Gözleminin yapılacağı Bilim Şenliğinde Prof. Dr. Sinan Canan, Öğr.Üyesi Dr. Nuri Emrahoğlu, Prof. Dr. Erol Eroğlu, Prof. Dr. Mehmet Emin Özel, Öğr.Üyesi Dr. Kudret Eminoğlu, Prof.Dr. Ergi Deniz Özsoy gibi akademisyenler konferans verecek.
1.HİBA BİLİM ŞENLİĞİ PROGRAMI ŞÖYLE:
4 AĞUSTOS CUMARTESİ 10.00 – Meslek Seçimi Paneli 12.00 – Öğle Arası 12.45 – Açılış Konuşması 13.00 – Humanizm ve Transhumanizm – Araştırma Gör. Cenk Özdağ 13.50 – Mola 14.00 – Kim Bu Deniz Paganları? – Süleyman Mirioğlu 14.50 – Mola 15.00 – Tarih Ne Ola ki? – Okt. Dr. Taner Zorbay 15.50 – Mola 16.00 – Bilmek Kimin İşi? – Prof. Dr. Sinan Canan
16.50 – Mola 17.00 – Küresel Isınma – Öğr. Üyesi Dr. Nuri Emrahoğlu 17.50 – Mola 18.00 – İnsan Evriminin Temel Noktaları – Prof. Dr. Erol Eroğlu.
5 AĞUSTOS PAZAR 10.00 – Meslek Seçimi Paneli v.2 12.00 – Öğle Arası 13.00 – Başka Dünyalar Başka Canlılar – Prof. Dr. Mehmet Emin Özel 13.45 – Mola 14.00 – Paradoksal Döngüler – Berna Akpınar 14.50 – Mola 15.00 – Yapay Zeka ve Mesleklere Etkisi – Ozan Demir 15.50 – Mola 16.00 – Tarihten Bugüne Antropoloji – Öğr. Üyesi Dr. Kudret Eminoğlu 16.50 – Mola 17.00 – Yaşayan Fosil Ne Demektir? – Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy 18.00 – Kapanış Konuşması.

Cankurtaran Kursu
Bugün Başlıyor
Milli Antrenör Murat Şaydak öncülüğünde bugünden başlamak üzere üç gün sürecek “Cankurtaran Kursu” açılıyor. Kurs, Çevlik’te başlatılacak. Murat Çardak, kursla ilgili şu bilgileri verdi:
“Gümüş Cankurtaran Kursu’nu bugün başlatıyoruz. Bronz Cankurtaran Belgesi olanlar kursa katılabilir. Denizlerde, 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinin sahillerinde Gümüş Cankurtaran bulundurma zorunluluğu vardır.”
Murat Şaydak, kursa katılmak isteyenlerin iletişimi 05327638192 nolu telefonla kurabileceklerini de duyurdu.

AKP’li Kadınlar Ankara Yolcusu
Ak Parti Hatay
İl Kadın Kolları Başkanlığı yönetici ve üyeleri hafta sonunda başkente gidiyor.
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi için tüm hazırlıklar tamamlandı. 4. Olağan Kongre ile görevi devralan AK Parti Ankara Milletvekili Selva Çam ve ekibinin, verimli geçen dö-nemi ardından, Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi yarın Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek.
Hatay’dan 5 otobüs …
Hatay’dan yoğun bir katılımla Ankara’da yapılacak olan Kongre’ye katılacaklarını belirten Ak Parti Hatay Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Yüksel Ersöz, şu bilgileri verdi:
“81 ilden olduğu gibi Hatay’dan da toplam 5 otobüs, ortalama 350 kadın kolları teşkilat mensubumuzla 3 Ağustos’ta yola çıkacağız. Genel Merkez Kadın Kollarımız, iller ve ilçeler bazında güçlü bir teşkilat yapısı ile birçok projeyi gerçekleştirdi. Tüm Türkiye’ye yayılan 4 Milyon 600 binin üzerinde üyesi ve on binlerce teşkilat mensubuyla evlere girmeyi başaran Kadın Kolları Teşkilatı, AK Parti’nin sokağa bakan yüzü olmanın yanında, gerçekleştirdiği projelerle de Türkiye gündemi ve siyasete yön veren politikalar üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Saha çalışmaları, çalıştaylar, zirveler, eğitimler, ziyaretler ve bölgelere özel yürüttüğü faaliyetlerle çok geniş bir alanı taramayı başaran AK Parti Kadın Kolları, 4 Ağustos’ta, 5. Olağan Kongresi ve yeni bir dönem ile çalışmalarına ilk günkü heyecanla devam edecektir.”

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ