Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 13.08.2018
  • 1.740 kez okundu

Müftülük; kurum içinden lise mezunu
Bekçi-Hizmetli Arıyor
Bugün başvuruda son gün, sınav ise yarın…
Hatay İl Müftülüğü, kurum bünyesinden istihdam edilmek üzere, lise mezunu bekçi ile yardımcı hizmetli arayışında. Hatay İl Müftülüğü duyurusunda, lise mezunu olması koşuluyla yardımcı hizmetli ile bekçi ihtiyacı olduğu belirtildi ve isteyenlerin, kurum içinden olma koşulu ile asaleten memuriyetlerinin tasdikli olması durumunda sınava katılabilecekleri kaydedildi.
Müftülük duyurusuna göre, kurum içinden sınavla alımı yapılacak bekçi ile hizmetli kadrolarının boş olduğu birimler şunlar:
İl Müftülüğüne 3 Hizmetli
Antakya Müftülüğüne 1 Hizmetli
Yayladağı Müftülüğüne 1 Hizmetli
Müftülük, bekçi ve yardımcı hizmetli kurum içi atamaları için başvuruların bugün mesai saati bitimine kadar yapılabileceğini, başvuranlar içinden ise 14 Ağustos’taki sınavla atama yapılacağı bilgisini verdi.

Çekimler Hatay’da
Bu Hafta Başlıyor
“Kızım Gibi Kokuyorsun” Yardımcı rol alacak oyuncu aranıyor…
Olgun Özdemir Sargona Film Production tarafından yapımı öngörülen “Kızım Gibi Kokuyorsun” adlı filmin çekimine bu hafta sonunda başlanıyor. Filmin büyük bölümü ilimizde çekilecek. Filmin başrolünde, Çağlar Ertuğrul ve Sahra Şaş gibi ünlü isimler bulunuyor.
Filmin çekimi, 18 Ağustos Cumartesi günü başlayacak.
“Kızım gibi kokuyorsun” filminin Antakya çekiminde, ilimiz tiyatrocu ve sinema sektörüyle yakından ilgili İsmail Akgül adlı kişi yardımcı rol alacak. Bu arada, filmle alakalı olarak oyuncu arayışında olunduğu da duyuruldu.
Duyuruda, “Kızım Gibi Kokuyorsun, adlı sinema filmi başlama tarihi 18 Ağustos. Siz de rol almak isterseniz, hemen arayın. Tlf:0505-0036131” denildi.

TEOG Nakil Sonuçları bugün açıklanıyor
Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi tercihlerini da Cuma günü itibariyle yapmalarının ardından nakil sonuçları bugün açıklanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı, bugün TEOG birinci nakil sonuçlarını açıklayacak. Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas diğer nakil dönemleri ise 13-17 Ağustos, 27-31 Ağustos ve 3-6 Eylül olarak belirlendi.
İkinci nakil başvuruları,
13-17 Ağustos tarihleri arasında yapılırken, sonuçlar 19 Ağustos’a açıklanacak.

MKÜ-Resim İş’e 40 Öğrenci Alımı
Sınav Yarın…
MkÜ Eğitim Fakültesi bünyesindeki Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı’na YGS-Ön Kayıt Özel Yetenek Sınavı Sistemi ile 40 öğrenci alımına ilişkin sınavlar yarın başlıyor. 40 Resim-İş Öğretmenliği kontenjanı için ön kayıtlar 6-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapıldı. Özel Yetenek Sınavları da 14-16 Ağustos tarihleri arasında yerine getirilecek. Sınav sonuçları 17 Ağustos’ta ilan edilirken, kesin kayıtlar ise 3-5 Eylül arası yapılabilecek.
Bu arada, kontenjan dolmaması durumunda, yedeklerin kesin kayıtları 6-7 Eylül tarihlerinde yapılabilecek.

Milletvekili Türkoğlu’nun okul ziyareti …
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol’da 32 derslikli yeni açılan Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Türkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ve AK Parti İlçe Başkanı Yasin Taşar ile birlikte yaptığı ziyarette okul müdürü Mustafa Aracı’dan bilgi aldı. Çeşitli atölyeler ve mutfak bölümlerini de inceleyen Türkoğlu, yeni hizmete kazandırılan okulun hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulundu.
2018-2019 eğitim, öğretim yılında da eğitim yatırımlarının devam edeceğinin altını çizen Türkoğlu, “Kazandırdığımız her eser geleceğimiz çocuklarımız için bir mirastır, Hatayımız eğitim yatırımlarımız yönünden şanslıdır. İnşallah bu yatırımlarımız artarak devam edecektir” dedi.

68 düzensiz göçmen yakalandı
Yayladağı ilçesinde Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 68 düzensiz göçmen yakalandı. Suriye sınırında devriye görevi yapan 3. Hudut Tabur Komutanlığına bağlı birlikler, Çalıboğazı Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan bir grup tespit etti.
Suriyeli oldukları belirlenen 42 kişi, güvenlik soruşturması için jandarmaya teslim edildi. Yayladağı Jandarma Komutanlığı ekipleri de Şenköy Mahallesi kırsalında Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçtiği belirlenen 26 kişiyi gözetim altına aldı.
Düzensiz göçmenlerin, yapılan işlemlerinin ardından sınır dışı edildikleri öğrenildi.

Kur’an kursu öğrencilerini sevindirdiler
İyilik-Der Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince, Reyhanlı’daki Kur’an kurslarında eğitim gören yaz Kur’an kursu öğrencilerine kek ve meyve suyu ikramı yapıldı. Derneğin Reyhanlı Temsilcisi Mehmet Bedir, yaptığı açıklamada, Yaz Kur’an kursuna giden öğrencilerle bir araya geldiklerini söyledi.
İlçedeki farklı camilerde eğitim alan öğrencileri ziyaret ettiklerini belirten Bedir, ”Burada Kur’an eğitimi alan çocuklarımızla sohbet etme imkanımız oldu. Kur’an-ı Kerim alma imkanı olmayan çocuklarımıza da Kur’an hediye ettik” dedi.

Tanışma yolları genişletildi …
Antakya Belediyesi ekipleri şehir genelinde sürdürdüğü hizmet kapsamında Tanışma Mahallesi’nde yol genişletme çalışması gerçekleştirdi.
Yapılan açıklamada,
Tanışma Mahallesi’nde vatandaşların ve araçların rahatça kullanabilmesi için yol genişletme ve tesviye çalışması gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada çalışmaların kısa sürede tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacağı vurgulandı.
Antakya Belediyesi ekiplerinin, sorumluluk kapsamındaki 95 mahallede ihtiyaç duyulan yerlerde yol çalışması gerçekleştirmeye devam edeceği bildirildi.

İYİ Parti ‘Akşener’ dedi
İYİ Parti’nin 2. Olağanüstü Kurultayı’nda geçerli 881 oyun tamamını alan Meral Akşener, Genel Başkanlığa yeniden seçildi. Seçimde kayıtlı 1123 delegeden 888’i oy kullandı. 7 delegenin oyu geçersiz sayılırken, 881 geçerli oyun tamamını alan Akşener, yeniden Genel Başkan oldu.

Muhalifler kararlı!
CHP’li Muharrem İnce, kurultay talebinde bulunan delegelerle dün Ankara’da bir otelde bir araya geldi. İnce, “İki yıllığına seçilen Genel Başkan ve Parti Meclisi üyelerine, partinin kurultay delegeleri partinin tapusunu vermez, yönetme yetkisini verir. Atatürk’ün partisinin tapusu bütün millete aittir. Şu anda Sayın Genel Başkana ve MYK üyelerine ait değildir” dedi.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ