Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 20.09.2018
  • 1.511 kez okundu

MKÜ’de “Oto Yıkama” Yeri
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü’nde “Oto Yıkama Yeri “oluşturuldu ve hizmete girdi.
MKÜ Yönetimi, bu konudaki ihtiyacı, oluşturduğu yeni birimle gidermek istiyor.

Polisten uyuşturucu operasyonu …
İskenderun ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 27 kişi gözaltına alındı. İskenderun Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin ilçede yaptıkları operasyonda 464 gram esrar, 4 adet kenevir bitkisi, 14 adet captagon uyuşturucu hap, 30 adet ecstasy uyuşturucu hap, 12 gram eroin maddesi ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 960 lira ele geçirildi.
Olayla ilgili 27 kişi gözaltına alındı.

Kur’an Kursu Geçici Öğretici Sınavını Kazananlar
Hatay il Müftülüğü, ilimizin 15 ilçesinde ihtiyaç hissedilen “Geçici Kur’un Kursu Öğreticiliği” ile ilgili sözlü mülakatın sonuçlarını açıkladı. Müftülük sitesinde, 15 ilçe için ayrı ayrı sınava giren adaylar ile aldıkları puanlar, yüksekten başlamak suretiyle sıralanıyor. Antakya ilçesinde 99,3 ile en yüksek puanlı isim Menekşe Harmancı adlı öğrenci olurken, sıralamada 90 puan ve üzeri alanların isimleri şöyle sıralanıyor:
Menekşe Harmancı, Emine Yaylacı, Vefa Sarı, Songül Gümüş, İlknur Ceylan, Muhammed Albayrak, Emine Kızıldağ, Mehdiye Çinler, Şeyma Kalkan, Fatma Arslan, Mehmet Erdoğan, Emine Arıkoğlu, Ali Göçmen, Halime Kavukçu, Ensar Pat, Betül Safiye Kuyucu, Hanife Semiz, Osman Albayrak, Mevlüde Merve Şafak.

Nedime Keser HEM’e Usta Öğretici alınacak
Başvuru Sürüyor
Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi’ne çeşitli branşlarda usta öğretici alımı yapılıyor. Kurumdan yapılan açıklamaya göre, Usta Öğretici alımına yönelik 18 Eylül Salı günü başlayan başvurular 23 Eylül tarihine kadar devam edecek. Nedime Keser HEM yetkilileri, başvuruların internet üzerinden yapılabildiğine dikkat çekti.

B.Sabuncu GSL’ye 38 öğrenci alınacak
Başvuru Bugün Son
Sınavlar 24-25 Eylül’de
Antakya’daki Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi’ne yetenek sınavcı ile öğrenci alımına ilişkin uygulamada boş kontenjanlara yeniden alım yapılıyor. Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Hatay Bedi Sabuncu Güzel Sanalar Lisesi’ndeki boş kontenjanların dağılımı şöyle:
9.Sınıf Resim: 11 Kişi
9.Sınıf Müzik: 25 Kişi
10.Sınıf Resim: 2 Kişi
Yetkililer, toplam 38 öğrenci alımı için dün başlayan başvuruların bugün tamamlanacağını, ayrıca yetenek sınavlarının da 24-25 Eylül tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

Baro Sosyal Konutu Kiralanıyor
Teklifler 1 Ekim’e Kadar
Hatay Barosu, bünyesindeki sosyal tesisi kiralıyor. Hatay Baro Başkanlığı duyurusuna göre, “Baro Evi” adıyla bilinen sosyal tesis işletmesi, kapalı teklif usulü ile kiralanacak.
Tekliflerin 1 Ekim tarihine kadar verilebileceği duyuruldu.

Erzin SYDV’ye memur alınacak
Erzin Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına büro görevlisi alımı yapılacak.
Yapılan duyuruya göre, alınacak kişinin 4 yıllık yüksekokul mezunu olması gerekiyor. Başvurular 26 Eylül tarihine kadar yapılabilecek. Bu arada alınacak kişinin sosyal yardım inceleme görevini üstleneceği de kaydedildi.

CHP’de Mart Stratejisi
[email protected]” isimli bir mail adresi açan CHP, 81 ilden vatandaşların görüş ve önerilerini bekliyor. Vatandaşlardan gelecek önerileri şehir ve ülke bazında değerlendirecek olan parti, stratejisini de bu temeller üzerine oturtacak. Belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusunda bir süredir parti örgütlerinden, sivil toplum kuruluşlarından, kanaat önderlerinden, il ve ilçe derneklerinden görüş alan parti, mail yoluyla vatandaşların da doğrudan bu sürece katılmasını amaçlıyor.

ALES’e başvuru
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) 18 Kasım’da yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları alınmaya başladı. Sınav saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacak. Sınava başvurular, bugünden itibaren 27 Eylül’e kadar elektronik ortamda yapılacak.

Kredi borcu azaldı
Özel sektörün Temmuz sonu itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu bir önceki aya göre azalarak 18,9 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu da 221,6 milyar dolar oldu.

Cuma günü başlıyor
TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep dolayısıyla geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenledik Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül-18 Ekim döneminde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek” dedi.

9’u da tutuklandı
Zeytin Dalı Harekatı sırasında 2 askerin şehit edilmesi olayına karışan 9 YPG/PKK’lı terörist tutuklandı. Hatay Adliyesi önüne elinde Türk Bayrağıyla gelen 70 yaşındaki Fatma İzzettinoğlu, teröristlere tepki gösterdi.

Bu ay sona eriyor
Gelir İdaresi E. Strateji Geliştirme Daire Başkanı Nazmi Karyağdı, “Şirketlerin aktiflerinde kayıtlı olan taşınmazlara yeniden değerleme imkanına ilişkin muhasebe kayıtlarının yapılması için verilen süre 30 Eylül’de doluyor” dedi.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimiz-de sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmalar sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde bugünkü enerji kesintisi programı şöyle:
Arsuz İlçesi Üçgüllük Mahallesi 8, 7 ve İsmet İnönü Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Yeniyurt Mahallesi Atatürk (Hürriyet), Atatürk, Olgun, Daner, Sade, Ahmet Sade, Cocoğlu, Filikçiler, Güven, Bilgin, Keskin (Hürriyet), Cami, Ahmet Yesevi, Mevlana, Beyler, Taş, Durgun, Dağlılar ve Metin Uzun Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Özerli Mahallesi 743 Nolu, 3 Nolu Deniz Yolu, Deniz 1, Deniz ve, Akdeniz Sokaklara 9:30-17:30 saatleri arası,
Hassa İlçesi Akbez Mah. 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Denizciler, Bekbele, Akarca, Kaledibi, Kavaklıoluk, Çınarlı, Bitişik ve Orhangazi Mahallelerine 15:00-19:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Düğünyurdu Mahallesi ile Buluttepe Mahallesi Otoban üstü Kümeevler Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Kazkeli Mah. 9:00-12:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Bahçelievler ve Bağlar Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Olgunlar Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmalar sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde enerji kesintisi programı şöyle:
Antakya İlçesi Dikmece Mahallesine 9:00-10:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Üçgüllük Mahallesi Atatürk, 1 ve İsmet İnönü Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Toygarlı Mahallesi 1 ve 7. Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Yeniyurt Mahallesi Atatürk (Hürriyet), Atatürk, Olgun, Daner, Sade, Ahmet Sade, Cocoğlu, Filikçiler, Güven, Bilgin, Keskin (Hürriyet), Cami, Ahmet Yesevi, Mevlana, Beyler, Taş, Durgun, Dağlılar, Metin Uzun Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Özerli Mahallesi Öğme İş Site Sokak, 4. Deniz Yolu, Deniz, Selvi, Öğme İş, 3 Nolu Deniz Yolu Sokaklara 9:30-17:30 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Numuneevler Mahallesi Gazi, Güzelyalı, Çağlayan, Hastane Altı 3., Necatibey, Çimen, Şa Akın Uçar Sokaklara 8:30-16:30 saatleri arası,
Hassa İlçesi Demrek Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Davutpaşa Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arasında AG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ